Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przed chwilką przeżyłem pierwszy raz Potop! Mam 240-tke leżę sobie na łóżku (prawie usypiam), a tu nagle słyszę dźwięk "plusk wody" taki normalny jak słychać kiedy ryby się gonią. Wstaję żeby oblukać, bo coś za długo to trwa patrzę a tam na tylnej ściance 15cm od góry woda leje się ciurkiem. Pierwsze myślałem że mi się śni potem spanikowałem i nie wiedziałem co robić. Zawołałem żonkę przyniosła wszystkie pojemniki, wiadra itd , a ja trzymałem tylną szybę żeby bardziej nie puściła! Wyłowiłem wszystkie ryby do 30l kotnika.


I mam teraz dylemat co zrobić dalej, dodam że baniak mam od roku ale kupiłem używany ( bad idea), żonka nie chce widzieć w domu akwarium ale ja muszę jutro zakupić! :D


Jutro w Krakowie skąd pochodzę jest giełda akwarystyczna i będę tam chciał zakupić zbiornik firmy Myciok (tylko ta firma jest na giełdzie) mają siedzibę w Mikołów k/Katowic.

Słyszał ktoś o tej firmie? Na pewno już nigdy nie kupię używanego baniaka, wystarczy mi stresu po tej przygodzie!


I jeszcze tylko jedno, ile wytrzymuje sylikon tak bez stresu? Bo słyszałem że po paru latach się utlenia i właśnie tak jak u mnie puszcza spojenie?!


Czekam na Wasze odpowiedzi.


Trochę szacunku dla czytających proszę.Twoja ortografia jest na kiepskim poziomie.

Opublikowano

Ja u siebie mam ponad 10 cio letnie akwarium bez poprawek. Od samego początku na tym samym silikonie.


Znajomy od którego biorę ryby i takie tam ma 20 zbiorników 450 litrowych, gdzie większość ma ponad 15 lat. Również nic z nimi nie robił. Tak jak postawił to tak sobie stoją z wodą i tyle.


Myślę, że miałeś po prostu pecha. Dziadowskiego pecha, którego nikt z nas nie chce mieć.

Opublikowano


Jutro w Krakowie z kąd pochodzę jest giełda akwarystyczna i będę tam chciał zakupić zbiornik firmy Myciok (tylko ta firma jest na giełdzie) mają siedzibę w Mikołów k/Katowic.

Słyszał ktoś o tej firmie?



Na Naszym forum jest kilka opinii na temat akwariów tej firmy. Niektóre pozytywne, a niektóre wręcz przeciwnie.

Ja zdecydowałem się na zakup akwarium z tej firmy i jestem odpukać zadowolony. Tylko zażyczyłem sobie dodatkowo wzmocnienie poprzeczne w swojej 300-tce bo "standardowo" takich wzmocnień nie montują w akwariach o takim litrażu (jak zamawiałem u nich akwarium to mi mówili cyt. "Panie a po co tyle wzmocnień do takiego małego akwarium, ale jak Pan chce to my oczywiście zrobimy" ;-)

Poza tym bardzo mi się spodobało ich podejście do klienta bo gdy mi przywieźli akwarium do domu, a po kilku dniach zauważyłem, że jedna z dłuższych szyb jest trochę nierówno przycięta (na samym dole wychodziła niewiele poza narożnik i nie była na dole zlicowana z szybą boczną), to pozwoliłem sobie skontaktować się z nimi z laickim zapytaniem czy tego rodzaju sytuacja nie będzie miała negatywnego wpływu na użytkowanie akwarium Pan mnie zapewnił że wszystko będzie OK, niemniej jednak jeśli sobie życzę to mogą mi wymienić ten zbiornik na inny i mi go przywiozą do domu wracając z giełdy.


pozdrawiam

Opublikowano

Przed chwilą zamówiłem 240-stkę 120x50x40 ze szkła guardian w firmie Myciok dają 36 miesięcy gwarancji, w cenie 247zł, jutro skleją zbiornik 2 wzmocnienia wzdłuż przedniej i tylnej szyby o dł. 108cm po 5 cm od ścian bocznych, i jednym wzmocnieniem poprzecznym (tak na wszelki wypadek). Na wtorek będzie do odbioru.

A co do ich wyrobów to pooglądałem trochę ich zbiorników i widać solidność i dokładność, w porównaniu do oglądanego dzisiaj Wromaka to Wromak się nie umywa (lipna długość i grubość wzmocnień)

Tak że czekam z niecierpliwością do wtorku i mam nadzieję że pyśki się nie pozabijają do tej pory w kotniku 30l!

Opublikowano
Przed chwilą zamówiłem 240-stkę 120x50x40 ze szkła guardian w firmie Myciok


Jeśli zamiawasz ze szkła typu guardian, a chcesz uzyskać efekt lepszej przejrzystości szkła to zasygnalizuj tym Panom z Mycioka, że chcesz aby akwarium było klejone silikonem bezbarwnym, bo nie jest to dla nich takie oczywiste ;-)

--

Mam 240-tke leżę sobie na łużku ......


Trochę szacunku dla czytających proszę.Twoja ortografia jest na kiepskim poziomie.



A tak z czystej ciekawości dzidek1985 dlaczego poprawiłeś posta i znowu jest błąd ortograficzny ? Bez urazy, ale faktycznie bolą oczy jak się to czyta ;-)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witaj Bartku @Bartek_De, skoro już zostałem wspomniany, napiszę parę słów. Dobrze pamiętasz że miałem je w zbiorniku jednogatunkowym, niecałe 700L. Jeśli chodzi o niepolecanie tej ryby początkującym to myślę że gdy zapewni się im odpowiednio duży zbiornik, dobrze dobrane inne gatunki no i co najważniejsze u tej ryby odpowiednio dużą grupę (15 osobników) nie powinny one sprawiać nikomu problemów. Dodam też że moje pierwsze Demasoni pochodziły z odłowu i te ryby były znacznie mniej agresywne niż hodowlane. Wpływ na to może miało to że ryby dzikie były w zbiorniku z innymi gatunkami. Na szybko znalazłem dwie fotki.
    • Ja pisałem w innym temacie, że są delikatne, na podstawie własnych obserwacji. Jako początkujący (kilkanaście lat temu), dwa razy robiłem podejście do tej ryby i w obu przypadkach przy niewielkim pogorszeniu się parametrów wody te ryby padały jako pierwsze. Demasoni może także sprawiać problemy jeśli chodzi o dobór odpowiedniej diety. W wielu opisach wyczytałem, że jest to ortodoksyjny roślinożerca. Agresja, o której wspomniał Andrzej, zbyt mały zbiornik, źle dobrana reszta obsady (ryba stadna) powodują, że chyba w nie tylko mojej opinii, nie jest to ryba dla początkujących. Szkoda, że nie jest już aktywny na forum @SlavekG o ile pamięć mnie nie myli, miał piękne Demonarium coś ponad 800l. Ale są @_BM_ @Gonera1992 którzy z powodzeniem hodują ten gatunek (też w dużych baniakach) może podzielą się swoimi spostrzeżeniami.
    • Myślę , że @Bartek_DeBartkowi chodziło o ich agresję. Miałem stado Demasoni w akwa700 litrowym z dwoma czy też trzema gatunkami.  Były spokojne to znaczy nie agresywne wobec innych ryb. Jedne z piękniejszych ryb w moim akwarium. To , że były spokojne to miało na to wpływ kilka czynników: wielkość akwarium , reszta obsady , aranżacja. Pewnie o to chodziło Bartkowi , że jak będzie je miał  "mało doświadczony " akwarysta z naszym biotopem to mogą być problemy gdy nie dochowa wspomnianych warunków. Ale jeżeli będzie je miał jednogatunkowo ( to jest moje zdanie ) to da spokojnie rade. Ktoś powyżej napisał , że są delikatne. Z tym akurat się nie zgodzę ale każdy może mieć i ma swoje obserwacje. Dodam tylko , że w ówczesnym składzie była to najczęściej i bez kontroli rozmnażająca się ryba. Bartku..sorry , że wystąpiłem w charakterze Twojego mecenasa  . Pozwoliłem sobie wrzucić zdjęcie jednego z osobników Dmasoni z mojego akwarium:    
    • @ironcladKrótka odpowiedź. Nie zachwieje na tyle aby coś stało się rybom.  Biologie już masz w jednej Ikoli.  Możesz dodać ampułkę  lub dwie prodibio biodigest. Kupisz u Michała ( w Trzmielu).
    • @jarasdzięki za informacje w takim razie wyleczę się z mdok, a zrobię mbunarium oparte na 1 gatunku z non mbuny czyli: 1) Protomelas steveni taiwan reef  2) Pseudotropheus acei luwala lub itungi jakaś większa grupa  3) Metriaclima fainzilberi maison reef  4) Maingano lub perlmutt lub rdzawy
    • Moi mili potrzebuję porady krótkiej i treściwej na  niżej zamieszczony temat do rzeczy. Mam obecnie 2 kubły Sunsun 304 i ikola 600maxx chcę zastąpić sunsun drugą Ikola drugą ikole już mam w domu i teraz sunsun ma być oddany kumplowi ale zażyczył sobie cały z wkładem filtr pracuje już ponad miesiąc jeden i drugi pytanie czy jak pójdę na skróty do drugiej ikoli włożę nową ceramikę,matrix i purigen mocno to zachwieje biologią w akwarium akcja ma być szybka, dlaczego chcę wymienić Ikola ciągnie 17W czyli 2 zużyją tyle co jeden sunsun on tacha 34 Warty i tylko dlatego chcę wymienić sam filtr jest ok pompuje zdrowo i po miesiącu zrobił się znośny w zamkniętej szafce można spać przy nim dzięki za pompoc 
    • @Bartek_De dawaj tutaj swoją opinię odnośnie Chindongo Demasoni  W sensie dlaczego wg Ciebie nie jest polecany dla osób rozpoczynających przygodę z Malawi? Może powstanie w tym wątku jakaś lista gatunków, na które początkujący Malawiści powinni zwrócić uwagę  
    • Cześć wszystkim   Inny wątek na forum zachęcił mnie do rozpoczęcia tego tematu. Utarło się, że pewne gatunki malawijskich pielęgnic nie są polecane dla początkujących malawistów. Ciekawi mnie skąd taka opinia się wzięła i czym jest spowodowana. Zakładam, że jeśli ktoś rozpoczyna dopiero przygodę z akwarystyką jako taką i na pierwszy baniak wybrał właśnie biotop jeziora Malawi, to niektóre gatunki mogą być problematyczne. Mam na myśli bardziej bezmyślne łączenie niektórych gatunków z innymi czy to pod kątem diety, czy zachowania. Czy natomiast jakiś gatunek może być nie polecany dla osoby, która ma już jakąś świadomość akwarysty i wie co to jest cykl azotowy, wie że do zbiornika 100l nie wpuszcza się dużych ryb albo dużo ryb, poczytał trochę o wymaganiach poszczególnych gatunków ale wcześniej nie miał do czynienia akurat z biotopem Malawi? @Bartek_De nie chciałem zaśmiecać tamtego wątku, a pomyślałem, że może wyjdzie z tego ciekawa dyskusja  
    • Od lewa do prawa fajny pomysł. Kiedyś próbowałem coś takiego zrobić i nie udało mi się. Okazało się że mam za krótki baniak do symulacji takiego wschodu i zachodu albo za mało dałem ledów. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.