Skocz do zawartości

Wysokie NO2


Lunarii

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobnie i zrobiłem tak jak sztuka każe, poczekałem z dostawą o kolejny tydzień. Badałem wodę codziennie (może i za często ale i tak nie było co robić :)) i po 5 dniach cykl się zamknął. Może i u Ciebie jest już "na wylocie" bo jak się zamyka to widać to na testach wyraźnie, możesz zobaczyć szczegóły klikając w moje parametry w podpisie. Z tym, że ja od początku stosuje JBL zgodnie z FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie maksymalne NO2 zakładając że będzie malało w dobrym tempie. Dziś podmieniłem połowe wody i spadło do ~ 0.5. Jak się uda to kupie jeszcze NH4 test przed wpuszczeniem ryb. Jaki jest akceptowalny poziom NH4. Jezeli te parametr będą złe to wpuszcze na 3 dni do mniejszego nieustabilizowanego akwarium, tam NO2 w 3 dni nie skoczy wyżej niż 0.5 na pewno.


Chyba sam sobie jestem winien bo filtr słabo napowietrzał. Jak mierzyłem NO2 to było zero tydzień temu. Wczoraj patrzę i szok około 1 ppm. Ryby będą za kilka godzin, prawdopodobnie już są zapakowane do podróży. Podajcie mi te stężenia żebym mógł zadecydować czy pójda tymczasowo do nowego zbiornika żebym miał jeszcze jedną podmianę przed wpuszczeniem ryb do głównego zbiornika. Jaka jest maksymalna częstość podmian. Tzn, ile mogę podmienić i jak często aby nie przesadzić.


Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO2 nie skoczy, ale bardziej toksyczne dla ryb NH3 na pewno skoczy.


Bez przesady, jeżeli przez te 3 dni dodatkowo zrobię podmianę to nić się nie stanie. Przeciez ryby jadąc w torebce o pojemności pewnie z litr wody przez 12 godzin powinny zatruć się idąch tym tokiem rozumowania. Akwarium jest nieduże, ale rybki są małe. Decyzje podejmę po pomiarze na amoniak. Czyli test mam kupić na NH3 czy NH4?Czy może mi ktoś podać te stężenia dopuszczalne? Jak z podmianami ile i jak często maksymalnie.

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test kupna NH3

Nie wiem jakie są powody ze nie opóźniłeś dostawy ryb ale to już Twoja sprawa Co do napowietrzania to nie jest to główna przyczyna ze skoczyło Ci NO2 tylko po prosu cykl wystartował

Na swoich testach nasz napisane jakie jest max stężenie według tych testów Z tego co masz napisane na instrukcji to dawka 0,3mg/l jest szkodliwe

http://fionka.pl/produkt-2650.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test kupna NH3

Nie wiem jakie są powody ze nie opóźniłeś dostawy ryb ale to już Twoja sprawa Co do napowietrzania to nie jest to główna przyczyna ze skoczyło Ci NO2 tylko po prosu cykl wystartował

Na swoich testach nasz napisane jakie jest max stężenie według tych testów Z tego co masz napisane na instrukcji to dawka 0,3mg/l jest szkodliwe

http://fionka.pl/produkt-2650.html



Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z podmianami wody ile?


To wszystko zależy od tego jakie będziesz miał ewentualne stężenie NH3, bo od tego będzie zależało również w jakim zakresie może wzrosnąć NO2. Niemniej jednak jeśli podmieniłeś 50% wody to teraz sugeruję robić codzienne podmianki na poziomie 10%. Stężenie na poziomie 0,5 mg/l to już nie jest tragedia, ale cały czas kontroluj ten parametr i zmierz koniecznie NH3, żeby wiedzieć na jakim mniej więcej jesteś etapie cyklu azotowego.

Oczywiście silne napowietrzanie zbiornika, najlepiej wlać Prodibio Biodigest i przez kilka dni zrób głodówkę rybkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.