Skocz do zawartości

Pierwsze 240L, msobo + chewere


Perszeron

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaprezentować nasze pierwsze malawi.


Na wstępie trochę technikaliów:


Zbiornik: 120 x 50 x 40 Wromak (od razu wymieniłem wzomcnienia podłużne)

Lampa UV: 11W

Filtracja biogiczna: Tetra EX 1200

Filtracja mechaniczna: będzie Aquael Circulator 2000

Grzałka: Eheim Jager 150W

Oświetlenie: Belka Shark 4 x 28W, 3 x 6500K, 1 x 10 000K

Tło: Half-DIY - Tło Aquaela z doklejonymi kamieniami i pomalowane żywicą i farbą akrylową.

Podłoże: Piasek Kreisel


Rośliny: Valisneria spirlalis, Microsorium "Trident"


Obsada:

5 młodych msobo

5 młodych chewere


A tak się prezentuje:


zPcA8.jpg


XgU2b.jpg


20prD.jpg


Karmienie jakie w tej chwili stosuje to:


2 x dziennie spirulina 28% JBL

1 x dziennie Tetra Pro Color

Czasem jakiś żywy pokarm


Proszę o jakieś porady lub krytykę związane z dalszym prowadzeniem akwarium. Wydaje mi się że msobo ładnie rosną, ale chewere stoją w miejscu. W akwa zdecydowanie dominuje samiec msobo widoczny na ostatnim zdjęciu, Objął sobie za rewir centralną część akwarium, ale nie omieszka pogonić rywali z każdej innej części akwarium. Oczywiście głównie obrywa jego gatunek, ale z braku laku chewere też czasem dostaje bęcki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Spokojnie rybki sobie będą rosły. Nie patrz ze jedna mniejsza niż drug to tak jak u ludzi. Ogólnie filtracja jest ok, nie powinno być żadnych kłopotów z tej strony. Ładne akwa i na pierwszy rzut oka zdrowe rybki. Tak trzymaj:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie za sto punktów. Od jakiej wielkości wybarwiają się samce msobo? Jak na razie moje samce mają około 7 cm i są żółte jak żółtko jaja. Byłem dwa tygodnie temu w sklepie i wciąż były tam msobo z tego samego miotu i samiec alfa w tym akwarium już był w połowie wybarwiony. I tak się zastanawiam jak to możliwe, że mój samiec alfa przez ponad miesiąc nie zmienił koloru ani trochę, a samiec, który przejął dowodzenie w sklepowym akwa tak się wybarwił w dwa tygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam. Polegałem na sprzedawcy, który przy tej wielkości oczywiście gwarancji na płeć nie dawał. Po zachowaniu wnioskuje, że jednak jakieś samce mam. Zwłaszcza dominujący prezentuje sporą agresję w stosunku do innych. Ma też delikatnie niebieskawy początek płetwy grzbietowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO osobniki z atrapami jajowymi powinny być na 99,99% samcami :-)

Ten na ostatnim zdjęciu to raczej samiec :-)

U mnie w marcu był taki:

http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_itemId=126203

a w czerwcu już taki:

http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_itemId=126601

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.