Skocz do zawartości

Pomoc w obsadzie do 375l.


Ivvona

Rekomendowane odpowiedzi

Lunarii bardzo dziękuje za grupy, mam w czym wybierać, choć nadal mi ciężko. Cały czas mi czegoś brakuje.. no ale będę się musiała na jakąś grupę zdecydować. :rolleyes:


szczerze to bym nie kombinował...


Saulosi Coral 3+7

Spraengere 1+4

Yellow 1+3


Ryby łatwodostępne, względnie spokojne, różnokolorowe... na początek myśle, że super. ale to Ty decydujesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to szkoda tego szkła na taką "oklepaną" obsadę.

Akwarium to daje wiele ciekawszych możliwości.

np:

1. Cynotilapia hara + Labidochromis perlmutt lub Yellow + maingano

2. Jakaś Zebra (polecam Makonde) + Msobo magunga

3. Red red (1+4) + banda Demasoni

O obsadach do 375l było już bardzo dużo. Jak poczytasz wątki z tego forum na pewno coś wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Dawno mnie nie było bo dostęp do kompa miałam ograniczony.

Zamówiłam już cyrkulator jvp102 bo mój jednak słabo daje rade i jest już syf na dnie.

Dziś w chwili czasu doszłam do wniosku że chce takie rybki


LABIDOCHROMIS HONGI RED TOP

Pseudotropheus Membe Deep

PSEUDOTROPHEUS DEMASONI


Tylko pomóżcie ile których rybek powinnam na razie zakupić gdyś wszystkie są po 3-4cm, więc raczej nikt mi nie wybierze par czy haremu.


Powiedzcie mi jeszcze jak skutecznie zatwardzić wodę.. ? Bo wystrój już mam i nie wchodzą tu w gra żadne kamienie podnoszące Ph. Czy te preparaty są dobre/skuteczne ? PH + ?

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


LABIDOCHROMIS HONGI RED TOP

Pseudotropheus Membe Deep

PSEUDOTROPHEUS DEMASONI



Dym, dym, dym.....oj, będzie się działo ;-)



Tylko pomóżcie ile których rybek powinnam na razie zakupić gdyś wszystkie są po 3-4cm, więc raczej nikt mi nie wybierze par czy haremu.



Ja bym wziął na początek po 10 sztuk maluchów: Labidochromis hongi i Metriaclima sp. Membe Deep oraz 15 Pseudotropheus demasoni, żeby z tego ostatniego gatunku stworzyć stadko.



Powiedzcie mi jeszcze jak skutecznie zatwardzić wodę.. ? Bo wystrój już mam i nie wchodzą tu w gra żadne kamienie podnoszące Ph. Czy te preparaty są dobre/skuteczne ? PH + ?

Dzięki :)



Jakie masz pH i kH w wodzie kranowej ? Do zwiększania tych wartości możesz stosować różnych soli akwarystycznych dostępnych w sprzedaży np. JBL AquaDur Malawi/Tanganika lub Instant Cichlid, ale też możesz sięgnąć po tańsze i sprawdzone rozwiązania takiej jak NaHCO3 (soda oczyszczona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.