Skocz do zawartości

Mechanik do 120l


Stefanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam akwarium 120l z haremem Saulosi. Posiadam tez filtr Fluval 204 ale mam wrazenie, ze ruch wody jest za slaby, niestety. Pokarm opada dosc swobodnie a odchody czy inne zanieczyszczenia po opadnieciu nie zmieniaja juz swojego miejsca.

Stwierdzilem, ze przyda sie wrzucic jakiegos mechanika. Dobrze aby wylot wody z niego byl na srodku akwa a nie przy powierzchni. Reasumujac, potrzebuje niewielki (calosc okolo 16 cm wys) filterek mech tylko do filtrowania (napowietrzam pompką) ktory bedzie CICHY, najcichszy:P . Prosze o pomoc, gdyz najzwyczajniej w swiecie nie potrafię ocenic ktory filtr jest cichy patrzac na opakowanie :)


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam akwarium 120l z haremem Saulosi. Posiadam tez filtr Fluval 204 ale mam wrazenie, ze ruch wody jest za slaby, niestety. Pokarm opada dosc swobodnie a odchody czy inne zanieczyszczenia po opadnieciu nie zmieniaja juz swojego miejsca.

Stwierdzilem, ze przyda sie wrzucic jakiegos mechanika. Dobrze aby wylot wody z niego byl na srodku akwa a nie przy powierzchni. Reasumujac, potrzebuje niewielki (calosc okolo 16 cm wys) filterek mech tylko do filtrowania (napowietrzam pompką) ktory bedzie CICHY, najcichszy:P . Prosze o pomoc, gdyz najzwyczajniej w swiecie nie potrafię ocenic ktory filtr jest cichy patrzac na opakowanie :)


Pozdrawiam



Każdy sprawny filtr będzie pracował podobnie a poziom hałasu będzie wzrastał wraz z jego mocą. Do 120L myślę, że coś o przepływie 1000-1500l/h będzie odpowiednie, ale nie do końca będzie cichuteńkie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w kotniku 45 litrowym Aquael Circulator 500 i jest bezszelestny, a w akwarium głównym Aquael Circulator 2000 i jest delikatnie słyszalny, ale przy takiej wydajności pompy to się nie ma co dziwić. Z reguły filtry przyzwoitej jakości o wydajności do 1000 l/h są niesłyszalne i jeśli mogę coś zasugerować to gdybyś się zdecydował na Aquael Circulator 1000, który zapewne wystarczy do Twojego litrażu (wprawdzie nie napisałeś jakie gabaryty ma akwarium tzn. głównie długość, ale zakładam że nie ma powyżej 100 cm).

Jeśli zaś chodzi o napowietrzacz to IMHO pompka generuje dodatkowy hałas, a przy takiej filtracji jak planujesz (kubełek i filtracja wewnętrzna) spokojnie jesteś w stanie wzruszyć taflę wody, tak żeby przy okazji napowietrzyć akwarium ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do 200l akwa wrzuciłem cyrkulator kolego meszek a proponuję tylko albo mocny wewnętrzny, albo tak jak ja mam słabszy mechanik+ cyrkulator, kwestia gustu, jak ktoś co tydzień chce odmulać akwa to niech zrezygnuje z cyrkulatora, nic na siłę. Pozdrawiam i widzę, że nadal masz do mnie jakieś ALE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.