Skocz do zawartości

pomoc przy obasadzie 576L


mariop81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów! Z racji tego że jest to mój pierwszy post na wstępie pozwolę sobie przedstawić mój zbiornik!

Akwa: 160x60x60

filtracja:Unimax 700 + Aquael cirkulator 2000 (rozważam dołożyć w miarę potrzeb jakiś cylkurator)

oświetlenie:sylvania grolux 2x24 + nocne led 130cm (niebieskie)

podłoże: piach kwarcowy KREISEL 60kg + 120kg serpentymit

Akwa zalane 07.10.12r. i spokojnie dojrzewa (start z MICROBE-LIFT SPECIAL BLEND + 5szt. molinezja jako rybki startowe)

parametry na dzisiaj: testy kropelkowe JBL: ph=7,5 NH4<0,1 NO2=0,025 NO3=1-5, kH=8, gH=8 (wiem że pH,kH,gH jeszcze do podwyższenia)

Planowana obsada:

Labidochromis sp. hongi 1+4

Pseudotropheus acei 2+6

pseudotropheus demasoni 2+6

Metricalima msobo magunga 2+8

Jestem zafascynowany biotopem malawi i dopiero stawiam pierwsze kroki w tej materii (poprzednio akwa roślinne) proszę Was o wyrażenie opinii na temat: prawidłowości doboru obsady. Wszystkie sugestie i propozycje prawidłowego doboru obsady, ilości ryb w stosunku do litrażu akwa, warunków "współżycia" ryb między sobą oraz diety pokarmowej miło widziane! Jednocześnie proszę o podanie zaufanego źródła zakupu ryb!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi osobiście się nie podoba to duży rozstrzał rozmiarowy. Hongi czy Acei rosną bardzo duże, z kolei demasoni niekoniecznie. Jest to kwestia gustu, fakt to są piękne ryby a Ty masz duże akwarium. Może zrezygnować z demasoni i dorzucić inny niebieski gatunek, nieco większy np Socolofi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lunarii dziękuję za szybką odpowiedź i cenną wskazówkę, jednak damasoni zdecydowanie bardziej podobają się mojej żonie i od niech musiałem zacząć planować i dobierać obsadę (nic na to nie poradzę siła wyższa)!


Demasoni, Membe Deep, Callainos, Perspicax Orange Cap, Interruptus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada autora tematu idealna. Sam kiedyś o takiej myślałem do 720l, ale kiedy żona wynegocjowała szafę w sypialni i zostało mi 160cm ściany - musiałem wszystko pozmieniać.

Planujesz jednak za dużo ryb, tyle samców na 160cm na pewno nie znajdzie sobie miejsca.

Zmniejsz ilość msobo do 1+4(5).

Demasoni zdecydują pewnie za Ciebie...

Zresztą jak kupisz młode rybki to i tak nie wiadomo jak obiorą rewiry i jakie układy zostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie piękna obsada

Demonki zwiększyłbym do nawet 13szt super będzie to wyglądało osobiście posiadam tyle szt i jest ok P acei dwa samce do 6 samiczek jak najbardziej wskazane mam 2+8 Co do msobo zostawiłbym te dwa samce na 5 samiczek Na forum jest dużo o 3 samcach ja osobiście miałem dwa i przeżyły oba 1,5 roku

Cyrkulator jest jak najbardziej wskazany przy tej długości akwa sam się przekonasz Jesteś świadomy ze decydując sie na demonka przechodzisz na diete czysto roślinną pozostałe ryby spokojnie sobie dadzą rade

PH na pewno jest do podwyższenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne opinie na temat planowanego doboru ryb :D . Zdaję sobie sprawę ze demasoni to typowy roślinożerca i starałem się dobrać pozostałe pyski o zbliżonej diecie, które świetnie kontrastowałyby z demonkami.

Jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje na temat ewentualnych zmian pod względem kolorystycznym obsady biorąc pod uwagę ich preferencje żywieniowe, chętnie je z Wami zweryfikuję. Puki co uświadomiliście mnie że siedzenie na forum i czytanie postów nie idzie w las.

Jednocześnie proszę o radę na temat ilości zakupu młodych pysków w celu wyklarowania docelowej obsady oraz sprawdzone źródło zakupu z woj. śląskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.