Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów! Z racji tego że jest to mój pierwszy post na wstępie pozwolę sobie przedstawić mój zbiornik!

Akwa: 160x60x60

filtracja:Unimax 700 + Aquael cirkulator 2000 (rozważam dołożyć w miarę potrzeb jakiś cylkurator)

oświetlenie:sylvania grolux 2x24 + nocne led 130cm (niebieskie)

podłoże: piach kwarcowy KREISEL 60kg + 120kg serpentymit

Akwa zalane 07.10.12r. i spokojnie dojrzewa (start z MICROBE-LIFT SPECIAL BLEND + 5szt. molinezja jako rybki startowe)

parametry na dzisiaj: testy kropelkowe JBL: ph=7,5 NH4<0,1 NO2=0,025 NO3=1-5, kH=8, gH=8 (wiem że pH,kH,gH jeszcze do podwyższenia)

Planowana obsada:

Labidochromis sp. hongi 1+4

Pseudotropheus acei 2+6

pseudotropheus demasoni 2+6

Metricalima msobo magunga 2+8

Jestem zafascynowany biotopem malawi i dopiero stawiam pierwsze kroki w tej materii (poprzednio akwa roślinne) proszę Was o wyrażenie opinii na temat: prawidłowości doboru obsady. Wszystkie sugestie i propozycje prawidłowego doboru obsady, ilości ryb w stosunku do litrażu akwa, warunków "współżycia" ryb między sobą oraz diety pokarmowej miło widziane! Jednocześnie proszę o podanie zaufanego źródła zakupu ryb!

Pozdrawiam!

Opublikowano

Jedyne co mi osobiście się nie podoba to duży rozstrzał rozmiarowy. Hongi czy Acei rosną bardzo duże, z kolei demasoni niekoniecznie. Jest to kwestia gustu, fakt to są piękne ryby a Ty masz duże akwarium. Może zrezygnować z demasoni i dorzucić inny niebieski gatunek, nieco większy np Socolofi?

Opublikowano

Lunarii dziękuję za szybką odpowiedź i cenną wskazówkę, jednak damasoni zdecydowanie bardziej podobają się mojej żonie i od niech musiałem zacząć planować i dobierać obsadę (nic na to nie poradzę siła wyższa)!

Opublikowano
Lunarii dziękuję za szybką odpowiedź i cenną wskazówkę, jednak damasoni zdecydowanie bardziej podobają się mojej żonie i od niech musiałem zacząć planować i dobierać obsadę (nic na to nie poradzę siła wyższa)!


Demasoni, Membe Deep, Callainos, Perspicax Orange Cap, Interruptus

Opublikowano

Obsada autora tematu idealna. Sam kiedyś o takiej myślałem do 720l, ale kiedy żona wynegocjowała szafę w sypialni i zostało mi 160cm ściany - musiałem wszystko pozmieniać.

Planujesz jednak za dużo ryb, tyle samców na 160cm na pewno nie znajdzie sobie miejsca.

Zmniejsz ilość msobo do 1+4(5).

Demasoni zdecydują pewnie za Ciebie...

Zresztą jak kupisz młode rybki to i tak nie wiadomo jak obiorą rewiry i jakie układy zostaną.

Opublikowano

Jak dla mnie piękna obsada

Demonki zwiększyłbym do nawet 13szt super będzie to wyglądało osobiście posiadam tyle szt i jest ok P acei dwa samce do 6 samiczek jak najbardziej wskazane mam 2+8 Co do msobo zostawiłbym te dwa samce na 5 samiczek Na forum jest dużo o 3 samcach ja osobiście miałem dwa i przeżyły oba 1,5 roku

Cyrkulator jest jak najbardziej wskazany przy tej długości akwa sam się przekonasz Jesteś świadomy ze decydując sie na demonka przechodzisz na diete czysto roślinną pozostałe ryby spokojnie sobie dadzą rade

PH na pewno jest do podwyższenia

Opublikowano

Dzięki za pozytywne opinie na temat planowanego doboru ryb :D . Zdaję sobie sprawę ze demasoni to typowy roślinożerca i starałem się dobrać pozostałe pyski o zbliżonej diecie, które świetnie kontrastowałyby z demonkami.

Jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje na temat ewentualnych zmian pod względem kolorystycznym obsady biorąc pod uwagę ich preferencje żywieniowe, chętnie je z Wami zweryfikuję. Puki co uświadomiliście mnie że siedzenie na forum i czytanie postów nie idzie w las.

Jednocześnie proszę o radę na temat ilości zakupu młodych pysków w celu wyklarowania docelowej obsady oraz sprawdzone źródło zakupu z woj. śląskiego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.