Skocz do zawartości

Oswietlenie led


krzysiekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy myślicie że jest możliwe użycie powerled jako drugiego źródła światła obok świetlówek, które jednocześnie będzie odprowadzało ciepło do wody przez co ją zagrzeje?


Oczywiście, że tak. Ja w ogóle nie mam świetlówek tylko ledy. Znajdź w dziale DIY temat "lampa led".


Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2


nie bardzo rozumiem, chodzi ci o to, że te diody wszystkie razem oddaja tyle samo mocy co np jedna power led :confused:


Chodzi o to że świeca tak samo, kosztując 2x więcej i pobierając 7x więcej energii.


Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

--




Teraz IMO posuwasz się w lepszym kierunku. Pierwszy link to ładna lampa tylko, że diodki CHYBA raczej słabe. Niemieckiego nie znam wiec analiza jest utrudniona :) Zwykle przy diodach o mocy <0.5-1W / szt ekonomicznie się cała impreza nie opłaca. Tutaj jest jednak 39W z diód w 45W lampie. Przelicznik jest na tyle interesujący, że postarałbym się dowiedzieć ile lumenów ma ta lampa. Wg mnie przy minimum 3000lm można się zainteresować kupnem. Przy 4000lm poważnie rozważyć zakup. Tylko pytanie na ile można wierzyć sprzedawcy w tej kwestii i jakiej jakości są to diody.


Drugi link to link do szukajki - wiec nic nie mam po powiedzienia :)



Trzeci link to lampa opisana jako 120W pobierajaca 40W - pewnie jakis zabieg marketingowy ze 40ka swieci jak 120ka... Albo cos sie im powaliło. W pierwszym momencie lampa wygladała obiecująco. 1.5m długosci (idealna na moj baniak), ledy 0.5W... Ale producent ledów/lampy to firma krzak w chinach i lampa daje wg sprzedawcy max 2,400lm (a założyłbym, że naprawdę 10-20% mniej). 2400 / 40 = 60lm/W. Na obrazku widać wielkie G, a translator wypluwa mi jeden wielki bełkot wiec ciężko ten wynik zanalizować. Jesli sa to same białe diody ~10000K to wynik jest raczej żałosny (powinno być ~1.6-2x więcej), jeśli zaś są to diody niebieskie to wynik jest podejrzanie duży. Nie widziałem diód niebieskich dających więcej niż 50lm/W. A granatowe to jeszcze mniej widzialnego światła.



Jednak obie lampy są przynajmniej warte sprawdzenia.


Musicie mieć na uwadze jedną rzecz. Nie kupicie w rozsądnej cenie naprawdę dobrych lamp led. Dobre, gotowe produkty są drogie i bardzo drogie. Aby były dobre i względnio tanie trzeba je zbudować samemu. Na portalu AquaNerd można zobaczyć olbrzymią liczbę rozwiązań czasem z ceną. Zwykle po uwzględnieniu ceny transportu z USA do PL lampy Pacific Sun przestają straszyć ceną :D



Dla porównania z powyższymi - moja lampa daje do 5000lm białego światła (30 diod -28x1W + 2x5-10W)

i do 1500lm reszty kolorów (głownie niebieski) - 24 diody 1W.

pobór mocy w przedziale 28 do 120W


http://forum.klub-malawi.pl/budowa-lampy-led-chlodzonej-woda-podejscie-t19211.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jesli chodzi o drugi link to poprawiam

http://www.aquarium-mondlicht.de/haengelampen-mit-led/automatischer-dimmer-fuer-led-lampen/led-lampe-110cm-laenge-duo.html


jesli chodzo o pierwszy postaram sie dzis zapytac

a 3 link dalem dla przykladu bo w Niemczech mozna to kupic w kazdym zoologicznym jest to mieszanka bialych i niebieskich diod i swieci calkiem przyzwoicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie wiem co to jest. Jakieś cudo ze swietlówką. Opisu jest duzo ale niestety nic nie rozumiem z niego. Jak mam ci cos powiedziec to musisz zabawić się w tłumacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.