Skocz do zawartości

Pierwsze Malawi ~375


RaV777

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli e9oo jako mechanik a e1501 ze względu na objętość biolog


Elongatus neon spot podoba mi się,ale wpadł mi też w oko chewere.Czy to tylko odmiana geograficzna czy różni sie zachowaniem?Neon spota nie znalazłem w bazie ryb a przy chewere dopisek agresywny.Nie chciałbym zastraszonych saulosi i wojny w akwa.


Przy trzech gatunkach-saulosi,elongatus i maingano jaka ilość jest realna docelowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli e9oo jako mechanik a e1501 ze względu na objętość biolog


Sugerowałbym na odwrót - e900 wypełniony ceramiką przy rozsądnej ilości ryb na pewno "uciągnie" biologię. A do filtracji mechanicznej bardziej się będzie nadawał e1501 (ma większą moc i przepływ co przy załadowaniu kubłów watą i gąbką będzie miało istotne znaczenie bo tego rodzaju media filtracyjne znacznie ograniczą Ci wydajność sprzętu). Choć ja osobiście na Twoim miejscu poszedłbym w kierunku głowicy pompującej do środka. Nie wiem co Kolega harisimi miał na myśli pisząc o czystej wodzie przy zastosowaniu kubła do filtracji mechanicznej, ale IMHO taki filtr raczej nie "pozamiata" Ci wszystkich nieczystości (odchodów rybich) z piasku.....


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym na odwrót - e900 wypełniony ceramiką przy rozsądnej ilości ryb na pewno "uciągnie" biologię. A do filtracji mechanicznej bardziej się będzie nadawał e1501 (ma większą moc i przepływ co przy załadowaniu kubłów watą i gąbką będzie miało istotne znaczenie bo tego rodzaju media filtracyjne znacznie ograniczą Ci wydajność sprzętu). Choć ja osobiście na Twoim miejscu poszedłbym w kierunku głowicy pompującej do środka. Nie wiem co Kolega harisimi miał na myśli pisząc o czystej wodzie przy zastosowaniu kubła do filtracji mechanicznej, ale IMHO taki filtr raczej nie "pozamiata" Ci wszystkich nieczystości (odchodów rybich) z piasku.....


pozdrawiam


Sugerowałbym na odwrót - e900 wypełniony ceramiką przy rozsądnej ilości ryb na pewno "uciągnie" biologię. A do filtracji mechanicznej bardziej się będzie nadawał e1501 (ma większą moc i przepływ co przy załadowaniu kubłów watą i gąbką będzie miało istotne znaczenie bo tego rodzaju media filtracyjne znacznie ograniczą Ci wydajność sprzętu). Choć ja osobiście na Twoim miejscu poszedłbym w kierunku głowicy pompującej do środka. Nie wiem co Kolega harisimi miał na myśli pisząc o czystej wodzie przy zastosowaniu kubła do filtracji mechanicznej, ale IMHO taki filtr raczej nie "pozamiata" Ci wszystkich nieczystości (odchodów rybich) z piasku.....


W tej chwili e900 pracuje jako jedyny filtr i w zbiorniku z korzeniami syfek zbierał się w jedym miejscu i niebyło go drastycznie dużo-odmulanie trwało 10sek przy podmianie a otoski jednak trochę brudzą+pozostałe ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Kolega harisimi miał na myśli pisząc o czystej wodzie przy zastosowaniu kubła do filtracji mechanicznej, ale IMHO taki filtr raczej nie "pozamiata" Ci wszystkich nieczystości (odchodów rybich) z piasku.....


pozdrawiam



IMO myslal o tym ze glowica i gabka to nie jest jedyne i najlepsze rozwiazanie do filtracji mech. Mialem takie samo akwa jak kolega 375 panorama i taki sam uklad filtrow. 900 robila za "biologie" a 1500 za "odkurzacz"

Nie mialem problemow z odchodami na piasku, jaki i z klarownoscia wody, tak jak powiedzial harisimi.

Teraz rowniez mimo sporo wiekszego akwa, nadal jade tylko na filtrach zewnwtrznych i jest czysto.

W 1500 zostaw wszystki oryginalne gabki, a pozostale miejsce w koszyku wypelnij wata/wloknina i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie miałem problemu z odchodami na piasku. Obecnie tę nie mam wewnętrznego tylko narurowca i tu muszę przyznać że jak dobrze pojedzą to przez pewien czas grundfos nie daje rady ale po jakiś czasie ( karmie zazwyczaj wieczorem ) np do rana. Problem obecny polega na pewnych błędach natury pionierskiej a mianowicie braku rozwiązań wkładów do narurowca, gdy wreszcie dostanę odpowiednią gąbkę i zrobię koszyk dla waty myślę że już zupełnie będzie OK. 2 kubły zdadzą egzamin nie wiem czemu tak wiele osób nie próbując od razu skreśla to rozwiązanie. Klarowna uważam za klarowna ;) ... w Klubie przerybiłem i FX, który zmniejszył jeszcze swoja sprawność ( dmucha o wiele słabiej ) i musiałem dać turbinę ale pod względem estetycznym uważam to za porażkę.


Chewere jest rybą średnioagresywną i mogą to być problemy dla saulosi choć nie jest on tak ściśle terytorialny. Znowu maingano widzi w spotach swoje worki treningowe. Mówiąc o trzech gatunkach osobiście zrezygnowałbym jednak z chewere na rzecz spota ale wtedy tez maingano do wymiany i zaczynamy od nowa ;). Tak więc jeśli saulosi i maingano to inny gatunek np perlmutt choć znowu robi się jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium 300 litrowym z układu 2+3 M. sp. msobo Magunga po 7 miesiącach została 1 ryba (kupowałem ryby dorosłe z odłowu). Samiec beta pożegnał się z życiem zaledwie po 3 dniach od wpuszczenia ryb do akwarium, a później następowała stopniowa eliminacja konkurentów (samice między sobą zaczęły się wybijać). Z moich doświadczeń i obserwacji tych ryb mogę z całą stanowczością stwierdzić, że te ryby są nieprzewidywalne, co oczywiście nie oznacza, że u Ciebie taki układ z 3 samcami będzie skazany na niepowodzenie. Ja bym na Twoim miejscu spróbował z układem 3+7 i zdał się na naturę ;-)


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium 300 litrowym z układu 2+3 M. sp. msobo Magunga po 7 miesiącach została 1 ryba (kupowałem ryby dorosłe z odłowu). Samiec beta pożegnał się z życiem zaledwie po 3 dniach od wpuszczenia ryb do akwarium, a później następowała stopniowa eliminacja konkurentów (samice między sobą zaczęły się wybijać). Z moich doświadczeń i obserwacji tych ryb mogę z całą stanowczością stwierdzić, że te ryby są nieprzewidywalne, co oczywiście nie oznacza, że u Ciebie taki układ z 3 samcami będzie skazany na niepowodzenie. Ja bym na Twoim miejscu spróbował z układem 3+7 i zdał się na naturę ;-)


pozdrawiam


Czyli można zaryzykować łącznie 5 samców w 150cm? bo nie można zapomnieć o dwóch pozostałych gatunkach. Z drugiej strony przez długi czas miałem 3 samce saulosi w 112l w tym dwa w pełni wybarwione i jeden średnio wybarwiony na środku akwa i jakoś dawało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.