Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Konstrukcja powstała na bazie 2 aluminionych profili.

2011-12-11+17_51_58.jpg2011-12-11+17_52_23.jpg

do połączenia i zatkania z obu stron użyłem dołaczonych do profili plastikowych końcówek.

2011-12-11+17_59_14.jpg2011-12-11+17_59_31.jpg

Dwie końcówki wydrążyłem w srodku.

2011-12-11+18_21_40.jpg2011-12-11+18_39_37.jpg

Następnie skleiłem je klejem epoksydowym - wysychał jakąś dobę.

2011-12-11+18_50_08.jpgDSCF1284.JPGDSCF1286.JPG

Następnie tym samym klejem wkleiłem łącznik z jednej strony:

DSCF1287.JPGDSCF1289.JPG

a potem z drugiej:

DSCF1290.JPGDSCF1291.JPG

miałem trochę wątpliwości co do wytrzymałości tego kleju i plastiku przy wyginaniu sie konstrukcji przy obciążeniu. Dlatego użyłem dodatkowego profilu do usztywnienia konstrukcji:

DSCF1292.JPGDSCF1293.JPGDSCF1294.JPGDSCF1295.JPG

następnie wykonałem dwie końcówki na wlot i wylot wody

DSCF1298.JPGDSCF1300.JPGDSCF1301.JPGDSCF1304.JPG

diody wstępnie polutowałem

DSCF1312.JPG

następnie polutowałem całość ze sobą i przymocowałem używając odrobiny silikonu. Pod diody poszła odrobina pasty termo-przewodzącej.

CameraZOOM-20111225141634028.jpg

testowo przymierzyłem tez soczewki ktore potem zabezpieczyłem przed odpadnięciem odrobina silikonu

CameraZOOM-20111225160135203.jpg

wlot i wylot wody zamontowałem, uszczelniłem i przykleiłem na silikon

DSCF1337.JPGDSCF1338.JPGDSCF1339.JPGDSCF1342.JPG

pierwszy test:

DSCF1335.JPGDSCF1336.JPG

ostatecznie całość po zamontowaniu wygląda tak:

DSCF2046.JPG

a tutaj pod kątem zaznaczam ze w pokoju jest jasny dzien !!!

DSCF2048.JPGDSCF2049.JPGDSCF2050.JPGDSCF2052.JPGDSCF2054.JPG


Razem diody biorą 30W i dają około 3200lm. Przygotowane jest miejsce na kolejne 8 diód - tym razem niebieskich aby zrównoważyć lekko żółtą barwę obecnych diodek.Użyte zostały najtańsze power ledy cree - LED CREE® MX3AWT-A1-0000-000D51 oraz 2 zasilacze Mean Well PS-LPHC-18-350.


30 ledow 150zł

2 zasilacze 66zł

2 profile ~10zł (mega okazja sie trafiła)

Opublikowano

Super konstrukcja. Możesz koszty jeszcze przedstawić coby osoby przeglądające pierwszy raz temat miały świadomość ile trzeba wydać na takie oświetlenie ;)

Opublikowano

Nie ukrywam,że mnie zainspirowałeś do polepienia własnego światełka. Będzie kilka pytań.

Eh, skąd wytrzasnąłeś te zaślepkołącznki? Bo ja tu zacząłem kombinować coś ze spawaniem aluminium i stanęło na razie na tym ;)

Czy ten twój epoksyd nie jest szkodliwy, jak się to dokładnie raczy nazywać? Bo rozważałem już coś epoksydowego z płynnym metalem w nazwie ale przyhamowała mnie informacja na pudełku,że "działa trująco dla ryb i wywołuje długotrwałe szkodliwie zmiany w środowosku wodnym"

Opublikowano
Super konstrukcja. Możesz koszty jeszcze przedstawić coby osoby przeglądające pierwszy raz temat miały świadomość ile trzeba wydać na takie oświetlenie ;)

po kliknieciu linków pozna sobie policzyc :)


Ale prosze:

30 ledow 150zł

2 zasilacze 66zł

2 profile ~10zł (mega okazja sie trafiła)

--

Sir Yaro, Twoja kreatywność mnie coraz bardziej zadziwia


Wielkie dzieki.

A ty sie miałes odezwać w zwiazku z tym Twoim projektem... :]

Opublikowano

Eh, skąd wytrzasnąłeś te zaślepkołącznki? Bo ja tu zacząłem kombinować coś ze spawaniem aluminium i stanęło na razie na tym ;)


kupiłem razem z profilami rok temu 4 profile na allegro u tego kolesia:

http://allegro.pl/show_user.php?uid=6610763

sprzedawał za ~10zł/sztuka


Wiem, ze ma ich jeszcze kilka (ale sprzeda tylko pare sztuk na raz) trzeba tylko skrobnać mejla i poczekac z 2-3dni na odpowiedz. Ustrojstwo nazywało sie: "Łata aluminiowa budowlana (profil zaslepiony) (Numer oferty 1411329791)"


Czy ten twój epoksyd nie jest szkodliwy, jak się to dokładnie raczy nazywać? Bo rozważałem już coś epoksydowego z płynnym metalem w nazwie ale przyhamowała mnie informacja na pudełku,że "działa trująco dla ryb i wywołuje długotrwałe szkodliwie zmiany w środowosku wodnym"

Z tego co wyczytałem to po wyschnięciu jest nieszkodliwy. Z reszta przeciez tym sie rury do wody klei (np distal). Ponadto jesli bylo by szkodliwe to przez te 2 miesiace to cos by sie juz stało. Dodatkowo powierzcnia styku wody i epoksydu jest minimalna - epoksyd klei bardziej na zewnątrz niż od środka.


Nazwa: EPOKSYL firmy chemistik

--

Światło fajne ale ilość rurek i kabelków na tej fotce http://galeria.czarniak.org/main.php/v/Akwarium/DIY/Swietlowka_led_2/DSCF2048.JPG.html budzi moje przerażenie ;)


3/4 jest nie aktywne, do niczego nie podłaczone i tylko sobie lezy....

Opublikowano
A ty sie miałes odezwać w zwiazku z tym Twoim projektem


Projekt chwilowo utknął, ale nie został odłożony ma półkę :). Mam trochę (delikatnie powiedziane) roboty w firmie. Na pewno do Ciebie się odezwę w odpowiednim czasie


Łata aluminiowa budowlana (profil zaslepiony)


W każdym supermarkecie typu dom i ogród można to kupić, w różnych długościach.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Tak. To się wszystko zgadza, ale Sebastian ma ceny bardzo zaporowe. Ostatnio poszukiwałem Dimidiochromis strigatus - wycenił mi parę ryb 11-13cm na kwotę 400zł ryby f-1 Jacek Stuś z Żor. Ma dobre jakościowo ryby, ale fosorochromisow niestety nie ma w ofercie. W cichlidenstadel ryby są w cenie 30% tego co np.  w tanganika Konin Ale wysyłka bardzo droga.  Więc. Sam już nie wiem, gdzie teraz pozyskiwać dobrej jakości ryby 
    • Potwierdzam. Kupiłem u Sebastiana ryby do obecnego zbiornika. Są naprawdę ekstra. Szczerze mówiąc to po "wypadnięciu" z obiegu TAN-MAL to gatunki mniej popularne jest możliwe dorwać tylko u Sebastiana.
    • Tanganika-Konin. Sebastian Januszkiewicz, kupowałem kilka razy, ryby bardzo dobrej jakości.
    • Hej podpowiedzcie gdzie teraz najlepiej kupować ryby? Tan mal nie działa niestety.  A tam były F1  Jestem z Tychów ale może być wysyłka. Czy np aquapet będzie ok?  cichlidenstadel ale wysyłka droga. Słyszałem też o kimś z Czech/Słowacji I o Jacku z Żor. Chciałem Fossorochromisy stado + jeszcze max 2 gatunki (akwa 300 x 80 x 75) , musze obsade zmienić bo mdoki zostały przy tarle Protomelas taeniolatus powybijane jak zresztą część reszty ryb. Jakis agresywny mi się trafił (a ma już 17-18cm) Dzięki
    • To że kupska nie są zbierane nie koniecznie oznacza że filtracja nie daje rady. Jeśli nie masz NO2 w zbiorniku to filtracja daje radę tylko trzeba pokombinować z ustawieniem wlotów i wylotów 🙂 Może jakiś kamień przestawić żeby lepszą cyrkulację uzyskać. Jeśli chciałbyś zmieniać pompę to ja nie bawiłbym się w szukanie tylko od razu dowalił jakąś jebao dcp 5-8tys. czy innego producenta o takiej mocy. Istotna sprawa żeby pompa miała kontroler. Wtedy sobie ustawisz moc zgodnie z zapotrzebowaniem. Ja u siebie mam pompę Aqua Nova z kontrolerem i przepływem bodajże 8000 litrów na godzinę. U mnie pompa pracuje sobie na pierwszym biegu i w zupełności to wystarcza. Ale w razie czego mam jeszcze kilka biegów w zapasie 🙂
    • Cześć. Potrzebuję porady... akwa 160x40x50. Filtracja to kubeł + gąbki w module z pompą AC2000 + druga pompa AC2000 jako cyrkulator. Ryby podrosły, trochę ich też przybyło, doszło trochę kamieni, korzeń i widzę, że filtracja nie daje rady. Zacząłbym od wymiany pompy w module na jakąś mocniejszą, bo nie wszystkie kupska są zamiatane do modułu? Jaka pompa sprawdziłaby się w takim akwa o dość sporej ilosci ryb i gęstej zabudowie?
    • Poszukuję sprawdzonego sklepu z tubami led i cała resztą do zabawy z oświetleniem tj. moduły, sterowniki i co tam jeszcze potrzebne  Polecicie coś? A może jakiś forumowy rzemieślnik
    • Wydaje się mi, że nie masz się czym martwić. Są to dość młode osobniki, pewnie cały czas stresują się. Wiele razy czytałem o takich zachowaniach, u mnie podobnie było z Acei, które może nie regularnie, ale jak były młode to często zbierały się w grupę i tak robiły. Spróbuj z zakryciem boków np. kartonem.
    • Witam tydzień temu wpuściłem do dojrzałego akwarium 375l (150x50x50) 15 sztuk Placidochromis Mdoka white lips. Wcześniej były tropheusy nie było restartu, akwarium cały czas funkcjonuje od stycznia. Przy wpuszczeniu do akwarium były 4 sztuki synodontisow, 2 dni później czyli w niedzielę wpuściłem 7 sztuk Yellow i o ile Yellowy zachowują się w miarę normalnie to Mdoki cały czas pływają w jednym rogu akwarium nerwowo. Miałem dużo gatunków z Malawi ale to pierwszy raz z non mbuna i zawsze takie zachowanie po wpuszczeniu trwało max 1 dobę. Tymczasem Mdoki zachowują się już tak od tygodnia. Jest się czym przejmować? Z rzeczy ważnych ryby normalnie przyjmują pokarm, nie ocierają się o dno. Z tej strony co pływają leci zawsze pokarm ale nawet jak nikogo nie ma w pokoju to tak pływają więc nie jest to chyba to. Być może za krótka aklimatyzację zrobiłem? Ryby od razu wlałem do pojemnika i kranikiem metoda kropelkową przez kilkanascie minut aklimatyzowalem i potem wpuściłem do akwarium oczywiście bez wody. Miałem też problem z sinicami tylko na piasku jak były tropheusy. Podmianę wody zrobiłem po 3 dniach i ściągnąłem resztki sinic z piasku. Dodam że tropheusy zachowywały się normalnie. Proszę o porady :) VID20251121184751.mp4 VID20251121184526.mp4
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.