Skocz do zawartości

eljot

Użytkownik
  • Postów

    11 545
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez eljot

  1. eljot

    ewentualny restart....!!

    to oddaj samca bo może się okazać że będziesz miał jeszcze 2
  2. eljot

    "tuczenie" mlodziezy

    Z tego co wiem tzw. tuczenie stosuje się u małych paletek; u innych pielęgnic w tym pyszczaków o takich zabiegach nie słyszałem :?:
  3. eljot

    Malawiforum.pl...

    Też przeglądałem tamto forum ale to ciekawsze Pz Lizus
  4. eljot

    ewentualny restart....!!

    Właśnie skończyłem przemeblowanie jednej strony bo chowałem dodatkową głowicę od starego filtra dla lepszej cyrkulacji (zbierały mi się kupy przy przedniej szybie ) i rybek nie wyławiałem ale w 112 i całym przemeblowaniu chyba bym się zdecydował.
  5. Wiedziałem że tak będzie z translatorem ale to tłumaczenie wyszło wyjątkowo zabawnie Poniżej link do strony http://www.cichlidmadness.com/forums/in ... opic=16579
  6. czyżby nikt nie miał Metriaclima callainos Dzięki Sision i coś na wesoło opis Callainos tłumaczony translatorem Naukowe imię: Callainos Metriaclima (Maylandia może też zostać użyty i Pseudotropheus jest starszym imieniem nadal użytym czasami) Wspólne imię: Kobalt, zebra Kobaltu. Też zaczynając usłyszeć Pearl Zebra, ponieważ jest " Pearl" morph tej ryby. Rozmiar maksymalny : Samce ogólnie sięgają około 6", kobiety będą trochę małe w około 5". Minimalna wielkość czołgu: 50gal Stanów Zjednoczonych. Decor czołgu: Te ryby są skalistą rybą środowiska. Oni potrzebują dużo rockwork dostarczającego jaskiń i chowającego przestrzenie, więcej lepiej. Typowo, wyżej w górę czołg rośniesz, wyższa przestrzeń czołgu, której oni użyją. Piasek jest preferowanym substrate, ale żwir może zostać użyty. Być ostrożny z roślinami, oni mogą dostać się zjedzony! Temperatura: 78-83F jest najlepszy. pH: Afrykanie powinni zostać zatrzymany w domu wyższe poziomy pH, by prosperować; 7.8-8.6. Twardość wody: Bardzo twarda woda jest preferowana. Dieta: Te ryby są herbivores i dietą składającą się z głównie roślinnego i jedzenie alg jest najlepsze. Temperment: Te ryby są delikatnie agresywne - kiedy porównał do innych afrykańskich monet. Oni są typowo dobrzy dla społeczność afrykańskiego czołgu. Seksualne różnice: Zarówno samce i kobiety tego monety są niebieskie i dlatego ryba sexing po prostu przez pojawienie się jest trudny. W większości wypadków , samce będą więcej" ścierać się na proch niebieski" zabarwiając, kiedy ich żeńskie odpowiedniki będą ciemniejsze, więcej" królewski błękit" (widzą obrazy poniżej). Jednakże, Kobalty sexing w ten sposób, jest tylko " łatwy" z doświadczeniem. Dlatego, dla dokładnoś, dająca upust technika powinna zostać użyta, by być pewna. Hodując: Pod właściwymi warunkami, to jest łatwa ryba, by wyhodować. Oni są rybą mouthbrooding, więc kobieta wybierze i będzie trzymała jajka w jej ustach dla 24-30 dni, wtedy wypluwać ich. W najlepszych zainteresowaniach ryby i wypromować hodowlę, każdy samiec powinien mieć dwie albo trzy kobiety. Sorry za przydługi pościk ale nie mogłem się powstrzymać
  7. eljot

    Malawi restart

    Jak jeszcze nie kupiłeś to bierz proste a nie profil
  8. Zrobiłem zdjęcia lepszej jakości może ktoś pomoże
  9. Moje było niebieskie już gdy miało 2 cm więc przynajmniej mogę wykluczyć red blue a to już coś W galerii znalazłem 2 bardzo podobne i jeden był podpisany Pseudotropheus zebra 'ICE BLUE' a drugi Metriaclima callainos :? i stąd moje pytanie; po wpisaniu w wyszukiwarkę też pokazywały się bardzo podobne pyszczaki :?
  10. eljot

    Malawi restart

    Fajnie porośnięte kamienie :shock: (zielone krasnorosty?) Deszczownica powinna chyba być nad wodą albo wcale :wink: Co do mechanika mam 1000 UV u siebie i wywaliłem nakładkę z ceramiką i obudowę i jakoś się zmieścił za kamieniem :wink: Nimbochromis Venustus to naprawdę spora rybcia i nawet w 150 może mieć ciasno (widziałem dorosłe) Dla mnie po poprawkach 8/10
  11. eljot

    Konkurs Gupika 2009

    Popieram w całej rozciągłości; sam mam w domu mały zwierzyniec ale dzieciaki chętnie się wszystkimi zajmują bo były uprzedzone o wszystkich konsekwencjach że z psem trzeba wychodzić na spacery że po króliku i kocie trzeba sprzątać itp. Co do konkursów to sam widziałem taki w którym do wygrania był żywy prosiak
  12. Kochani może pomożecie laikowi i wytłumaczycie czym się różni Pseudotropheus zebra 'ICE BLUE' od Metriaclima callainos a może to to samo :? bo im więcej "grzebię" w necie tym mniej wiem Mam jakieś niebieskie coś w akwarium ze zdjęć podobne (fotki w galerii "niezidentyfikowane") i chciałbym wiedzieć czy to nie jakiś mutant i nie wyjdzie mi z akwarium i nie zeżre kota jak urośnie :shock: (tak to jest z kupowaniem na giełdzie ale długo by pisać) Z góry dziękuję
  13. eljot

    Konkurs Gupika 2009

    Sam tak wracałem ale z klatką bo to była wystawa ptaków
  14. eljot

    Woda do podmian

    No to z tego wynika że co PEC to inne rozwiązania czyli do standardów europejskich jeszcze nam bardzo daleko Wychodzi na to że nic konstruktywnego nie wymyślimy :? Jak ktoś ma obawy że jego ciepła woda może być ....... to zawsze może wlać bezpośrednio lub podgrzać zimną ewentualnie zamontować jakiś tani filterek węglowy na wylewkę w kranie Chyba raczej woda
  15. No to teoria obalona, chyba że to transwestyta a ikrę nosi żeby zrobić przysługę koleżankom
  16. eljot

    Woda do podmian

    Te parowe rozważania trochę rozmijają się z praktyką Jeśli para dochodziłaby do bloków to wymiennik ciepła musiałby ją schładzać nie podgrzewać Co do stałej temperatury w lecie i w zimie to też jest różnie Ciepła woda nie stoi przez noc w rurach chyba że jest spiep... cyrkulacja; objawia się to tym że rano aby umyć się w ciepłej wodzie trzeba dobre 5 minut spuszczać schłodzoną podczas "stania" (za podgrzanie wody słono się płaci) Znam to z autopsji mieszkam w blokowisku
  17. Co do Yellow chyba to się sprawdza u moich takie kreski były zwłaszcza gdy się "puszyły"; materiał porównawczy miałem spory na 10 kupionych 8 samców
  18. eljot

    Woda do podmian

    Rury na 99% są takie same jedyną kwestią jest uzdatnianie w wodociągach ale z tego co słyszałem to w większości przypadków jest takie samo; czasy "oszczędności" i norm z tabeli a nie z pomiarów już chyba minęły bezpowrotnie
  19. dasz radę spoko
  20. No teraz o niebo lepiej jeszcze jak będziesz paćkał CR to nie staraj się za bardzo wyrównywać Chodzi mi o coś takiego
  21. eljot

    Woda do podmian

    jak się ma miejsce na "konkretny" baniak to i na zbiornik się znajdzie, Drak tylko pozazdrościć twoje rozwiązanie jest na pewno najlepsze i najbezpieczniejsze tylko nie zawsze możliwe
  22. pewnie tak będzie ja bym ponakładał jeszcze trochę tych skał aby zachodziły na siebie było by bardziej 3D i nie było by tak uporządkowane Ach; chętnie też bym się pobawił w zrobienie tła ale brak czasu i miejsca
  23. jak na mój gust troszkę jak żyrafa nie obraź się Mnie ogromnie się podoba to http://malawigruppen.dk/rasmus_bang_vognsen_900l.htm
  24. eljot

    Woda do podmian

    Niestety nie dla każdego to takie oczywiste niekiedy nie ma miejsca na większe akwa a co dopiero na zbiornik Rozwiązanie sabotage uważam za najrozsądniejsze sam tak robiłem dopóki nie sprawdziłem dokładnie kraniczanki
  25. eljot

    Woda do podmian

    To chyba pozostałość po poprzednim systemie gdzie bardzo często woda ciepła miała opinie nie zdatnej do spożycia . Aktualnie standardy są nieco wyższe choć nie zawsze, zależy to od wodociągów .Moim zdaniem wszystko zależy od parametrów kranówki ja mam to szczęście że mam dobre parametry dla malawi (stąd właśnie moja decyzja co do tego biotypu) ph 7,5 twardość ogólna 12 No2 i 3 praktycznie nie wykrywalne więc mieszam uzdatniam i leję
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.