setke
Użytkownik-
Postów
40 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez setke
-
W jakim litrażu Ci to Kolego działało? Rozumiem , że ten pierwszy kubeł wypełniony gąbkami?
-
Pierwsza opcja odpada bo tak jak mówię to ze zdjęcia to sam korpus bez pompy więc nie może robić chyba za biologa chciałem użyć właśnie ten korpus jako taki prefiltr przed biologiem i ewentualnie wtedy ten mechanik do środka.
-
Witam ,po kilku latach przerwy jestem w trakcie stawiania nowego zbiornika o pojemności 240l,za filtrację biologiczną będzie odpowiadał eheim Professionel ll, moje pytanie czy jest potrzebny do tego jakiś prefiltr i jeżeli tak to czy może to być taki kubeł bez pompy?Drugie pytanie to czy wtedy potrzebny mechanik wewnątrz jeżeli taki kubeł przed biologiem bym zastosował, dołożył bym ewentualnie jakiś falownik zamiast mechanika.
-
Witam , czy taki kamień jak w temacie bazalt gabionowy nada się do akwarium?
-
antoniusz dlaczego zniechęcasz do robienia Malawi w 112?może ktoś nie ma miejsca na większy zbiornik,ja posiadam właśnie zbiornik o takim litrażu i moje pysie, chodź ich mało są zadowolone.adamwb daje ci 6 na zachętę ,jednak jak koledzy wyżej pisali zlikwiduj te garaże i konieczna będzie redukcja do jednego gatunku saolusi.
-
-
Pojemność:112 Wymiary:80x35x40,profil Filtracja:wewnętrzny-Aqua Szut turbo750,zewnętrzny-eheim 2224 wypełniony ceramiką aquaela Oświetlenie: przód-power glo, tył-standard Ogrzewanie:Aquael 150W Podłoże: drobniutki biały piasek kwarcowy Kamole: piaskowiec,tło wykonane z cx5(dobry zamiennik dla cr65) Obsada;pseudotropheus saulosi,dorosłe 2+6,młodzieży 2 sztuki:). Chciałem dodać,że to juz mój 3 chów młodych, wiec chyba jest im nienajgorzej:).Pozdrawiam
-
-
-
-
-
witam!!zaznaczyłem litraż 112!!dlaczego ??bo taki właśnie posiadam baniak i mimo ,że mam w nim 10 młodziutkich saulosków to cieszę się ich życiem w tym małym zbiorniku:) !!niektórzy piszą, że baniaki 112 są zdecydowanie za małe:nie będą miały komfortu,za ciasno, będą się zachowywały nienaturalnie i owszem, ale moim zdaniem w każdym większym akwa (nawet 1000 litrów:) ) będą czuły to samo ,ponieważ tak naprawdę to dobrze mogą się czuć jedynie w jeziorze malawi
-
-
Tło zostało wykonane na styropianie 5cm(jeżeli ktoś ma większe akwa może użyć grubszego styropianu:)),pierwsze co to opalarką wypaliłem wgłębienia, następnie nałożyłem trzy warstwy ceresitu, gdzie do ostatniej warstwy dodałem pigmentu koloru piaskowego(trzeba pamiętać ,że cx5 bardzo szybko wiąże wiec rozrabiać tylko w małych ilościach, do nakładania użyłem pędzla, warstwy nakładałem codziennie jedną,a w międzyczasie spryskiwałem wodą),po trzech dniach tło gotowe:). Jeżeli chcesz wiedzieć więcej zajrzyj na forum w DIY - Zaczarowany ołówek,bądź tła, podłoża i dekoracje.Wiele osób opisało tam jak robili swoje tła z ceresitu cr65,cx5(róznica tylko taka ze przy cx5 musisz sprężać się przy robocie :D )
-
Co do filterka to postaram się go bardziej ukryć, muszę tylko jeszcze raz przegrzebać hałdę z piaskowcem u brata:),a jak nic nie znajdę to wkopie nurzańca.Jeśli chodzi o bąble to wiem, że nie są pożądane u większości akwarystów;).Tło z cx5 jest moim pierwszym tłem robionym przeze mnie dlatego jest jakie jest:).Niestety ograniczona ilość litrażu baniaka nie pozwoliła mi na większe wgłebienia:/.Na pewno w przyszłości zmieniając akwa na większe, poświecę temu więcej uwagi:).
-
Pojemność:112 Wymiary:80x35x40,profil Filtracja:wewnętrzny-Aqua Szut turbo750,zewnętrzny-eheim 2224 wypełniony ceramiką aquaela Oświetlenie: przód-power glo, tył-standard Ogrzewanie:Aquael 150W Podłoże: drobniutki biały piasek kwarcowy Kamole: piaskowiec,tło wykonane z cx5(dobry zamiennik dla cr65) Obsada;10 sztuk młodzieży-pseudotropheus saulosi(do redukcji) Akwa zalane pod koniec stycznia pysie wpuszczone 1 marca.Glon dopiero się pojawia:) Proszę o rady co ewentualnie poprawić bądź zmienić.
-
Witam!!Około 4 dni temu coś zaczęło się dziać w moim zbiorniku. Akwa zalane miesiąc temu .Świetlówki to power glo i zwykła.Rybek jeszcze nie ma.Glony są zielone jak również brązowe(te zielone można oderwać od kamola brązowe ciężko,na tych brązowych pęcherzyki powietrza się znajdują).Na piasku także małe ilości się pojawiają tego glonu i piasek w tym miejscu lekko się klei.
-
masz racje piasek jest bardzo drobny i jak go dotykałem to miałem wrażenie jakby lekko się kleił!poza tym na tym zdjęciu co wyżej wstawiłem te glony są zielone jak i brązowe(te zielone można oderwać od kamola brązowe ciężko)
- 592 odpowiedzi
-
witam!!około 4 dni temu coś zaczęło się dziać w moim zbiorniku. Czy powinienem się tym martwić??Akwa zalane miesiąc temu .Świetlówki to power glo i zwykła.Rybek jeszcze nie ma.
- 592 odpowiedzi
-
witam serdecznie!!!zadecydowałem się zakupić pysie na allegro ponieważ w sklepie do, którego mam dostęp czekam już 3 tygodnie i dalej nie mam pewności kiedy będą!!!opcje transportu to PKS lub PKP. moje pytanie to czy te rybki wysłane przez pks bądź pkp bezpiecznie i humanitarnie do mnie dotrą żywe?? ktoś może zamawiał w ten sposób??będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje. z góry dziękuje.
-
proszę o pomoc w dobraniu drugiej świetlówki, która najlepiej wybarwi mi pysie saulosi?? jedną świetlówkę już mam i jest to power glo (nie wiem czy dobra ale dostałem od mikołaja:) i szkoda byłoby z niej rezygnować).
-
kurde nie chciałem burzyć tego co już utworzyłem z tych kamyczków ale jak mus to mus:/
-
Witam!!!Jestem w trakcie zakładania mojego pierwszego małego malawi:)!!!Jako dekoracje wybrałem sobie piaskowiec. Wyżej wymieniony piaskowiec podkradłem bratu:) (został mu po skalniaku z ogrodu).Piaskowiec ten leżał dosyć długo na powietrzu po chmurką i jako, że zaszedł trochę brudem to wymyłem go bardzo dokładnie carcherem. Jednak po włożeniu do akwa i zasypaniu piachem zacząłem się zastanawiać czy przed włożeniem nie powinienem kamyków również wygotować, wyparzyć??Możliwe jest żeby zaległy się na nim jakieś nie porządne bakterie,które w przyszłości mogą mieć zły wpływ na życie w akwa ???proszę o pomoc