Jump to content

MALAWI 112

setke
 Share


Pojemność:112 Wymiary:80x35x40,profil Filtracja:wewnętrzny-Aqua Szut turbo750,zewnętrzny-eheim 2224 wypełniony ceramiką aquaela Oświetlenie: przód-power glo, tył-standard Ogrzewanie:Aquael 150W Podłoże: drobniutki biały piasek kwarcowy Kamole: piaskowiec,tło wykonane z cx5(dobry zamiennik dla cr65) Obsada;10 sztuk młodzieży-pseudotropheus saulosi(do redukcji) Akwa zalane pod koniec stycznia pysie wpuszczone 1 marca.Glon dopiero się pojawia:) Proszę o rady co ewentualnie poprawić bądź zmienić.


From the category:

Akwaria

· 3,306 images
  • 3,306 images
  • 6,761 image comments

 Share


Recommended Comments

Ja na twoim miejscu nic bym nie zmienial, do wszystkiego przylozyles sie bardzo dobrze. Nawet bąbelki wyłączone na czas robienia foto. Tło choć może bez jakiś większych wgłebień i tak wygląda super. Ewentualnie wsadził bym jakiś większy kamień koło filtra , albo posadził rośline, ale i tak mi się świetnie podoba.

Link to comment

Co do filterka to postaram się go bardziej ukryć, muszę tylko jeszcze raz przegrzebać hałdę z piaskowcem u brata:),a jak nic nie znajdę to wkopie nurzańca.Jeśli chodzi o bąble to wiem, że nie są pożądane u większości akwarystów;).Tło z cx5 jest moim pierwszym tłem robionym przeze mnie dlatego jest jakie jest:).Niestety ograniczona ilość litrażu baniaka nie pozwoliła mi na większe wgłebienia:/.Na pewno w przyszłości zmieniając akwa na większe, poświecę temu więcej uwagi:).

Link to comment

moim zdaniem tlo rewelacja sam mam tlo z cx5 i wiem jak to szybko sie utwardza a w tak malym akwa po kilku miesiacach bedziesz mial je ladnie glonami zarosniete taka sciane, sam do takiego akwa innego bym nie zrobil, co do babli sam je mam tylko w postaci napowietrzacza. TLENU NIGDY DOSC :wink:

Link to comment

Tło zostało wykonane na styropianie 5cm(jeżeli ktoś ma większe akwa może użyć grubszego styropianu:)),pierwsze co to opalarką wypaliłem wgłębienia, następnie nałożyłem trzy warstwy ceresitu, gdzie do ostatniej warstwy dodałem pigmentu koloru piaskowego(trzeba pamiętać ,że cx5 bardzo szybko wiąże wiec rozrabiać tylko w małych ilościach, do nakładania użyłem pędzla, warstwy nakładałem codziennie jedną,a w międzyczasie spryskiwałem wodą),po trzech dniach tło gotowe:). Jeżeli chcesz wiedzieć więcej zajrzyj na forum w DIY - Zaczarowany ołówek,bądź tła, podłoża i dekoracje.Wiele osób opisało tam jak robili swoje tła z ceresitu cr65,cx5(róznica tylko taka ze przy cx5 musisz sprężać się przy robocie :D )

Link to comment

setke ale sam powiedz z cx5 ruchy trzeba miec jak za duzo rozrobilem po 5m. mialem kamien w pojemniku hehe . co do grubosci styro ja uzywalem 2cm. i pianki pozdrawiam

Link to comment

Ogólnie akwa zrobione jest przemyślanie z tym że niema ono 112 litrów gdyż jest to akwa profilowane... :? jeśli chodzi o wystrój to może zmieniłbyś układ skałek żeby zlikwidować "domek" bo wygląda nienaturalnie... Pozatym jest ok :)

Link to comment

kim razie jaki mam litraż baniaka:)??102 l??"domek"postaram się zlikwidować,chciałem po prostu stworzyć miejsce w którym pysie mogłyby się chować(no i chowają się:P ),jednak postaram się tak pookładać kamienie żeby wyglądało bardziej naturalnie ;p

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.