Skocz do zawartości

Paweł83

Użytkownik
  • Postów

    692
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Paweł83

  1. Czekamy na recenzję z wnętrza zbiornika.
  2. Paweł83

    Malawi by Kubeq

    Bardzo fajnie to wyglada. Idę w to. Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka A ja wolę tą ciągły od rurek i grzalek i nie daj Boże machanika w środku. Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  3. Zbyszku @crav, kasę zorganizowałem i czekam na Twoją recenzję. Kawa na ławę... flipper czy tunze?
  4. Paweł83

    Malawi by Kubeq

    Faktycznie na zdjęciu fajna babka ;-) Jednak będę się upierał przy tej fotce. Pokarzesz jak wygląda kaseciak zabudowany czymś takim?
  5. Paweł83

    Malawi by Kubeq

    @deccorativo Henryku, czy dysponujesz zdjęciem tego tła w akwarium z wodą? Najlepiej jeśli jeszcze masz nim oklejony kaseciak... Fajna opcja zamiast czarnego pcv. Do takiego tła moim zdaniem najładniej będzie wyglądał kamień black gray stone. Sporo kosztuje ale barwowo bardzo zbliżony.
  6. czy flipper lub tunze long będzie działał w 112 l. Tam chyba szyba ma 6 mm. Planuje kiedyś większe i jak już inwestować to dostosowany do docelowego rozmiaru (szkoło max 12 mm). Chodzi o to czy będzie się płynnie przesuwał po szybie?
  7. @crav oczekujem na recenzję Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  8. Henryku @deccorativo, czy uważasz, że falownik to już najbardziej optymalny napęd do kasety? Pytam bo w wakacje ruszam z 450 l i już zaczynam się gubić. Czas przedstawić budżet Głównemu Księgowemu (małżowina), a ciągle coś nowego się dowiaduję. Żeby była jasność... interesują mnie jedynie najlepsze rozwiązania, cena ma chyba najmniejsze znaczenie.
  9. Czy ktoś coś doda? Jak wprowadzę powyższe modyfikacje to utrzyma nowe akwa?
  10. Nie wiem ile wystaje cokół ale może położysz cienką płytę z której robi się plecy do szafek? A tak z 2 mm
  11. Blat położyłeś czy przykręciłeś? W jaki sposób łączyłeś ze sobą ścianki?
  12. Negocjacje w toku. Jakiej grubości masz blat i z czego? Położyłeś go na tym fabrycznym czy wymieniłeś?
  13. Witam, Jestem szczęśliwym posiadaczem akwarium 112 l. Trwają negocjacje z żoną na temat wielkości nowego zbiornika. Lokalizacja jest już klepnięta. Komoda jest zrobiona z płyty wiórowej 16mm. Wymiary długość- 180 cm, wysokość - 88 cm, szerokość- 40 (licząc listwę od frontu 42). Plecy oczywiście papierowe. Zakładam, że wynegocjuję szerokość zbiornika 150 cm. Wątpię aby udało się 180 cm. Pytania: 1. Jak wymienić plecy? Muszą być jednolite czy wystarczy jeśli od frontu powciskam płyty do każdej szafki i na tył szuflad? Jakiej grubości powinny być te plecy? 2. Czy podobny zabieg trzeba wykonać z poszczególnymi płytami pionowymi (boki i te dwie środkowe pomiędzy szufladami)? Jeśli tak, czy trzeba przesuwać te nóżki tak żeby były idealnie na środku tych podwójnych podpór? 3. Chciał bym szerszy zbiornik niż 40 cm więc trzeba coś wykombinować z blatem. Pomyślałem że dam na obecny blat matę pod panele i na to dam grubszy blat wystający po 4 cm z przodu i z tyłu. Od frontu jest taka jakby maskownica (cokół) i nie jest tak dokładnie zlicowana z blatem, stąd pomysł na tą matę. Taki optymalny zbiornik dla mnie to 180x50x60, będzie mbuna więc sporo kamieni, kamienie otoczaki więc bardzo ciężkie. Walcie śmiało jeśli to nie ma prawa się udać. Będę kombinował coś innego. PS. Jeśli to zły dział, proszę moderatorów o przeniesienie.
  14. Przemyśl zakup Saulosi. Bardzo ciężko trafić w Polsce na dobre egzemplarze. Nie twierdzę, że ich nie ma i że nie ma ich Fish Magic, tylko uprzedzam. Wszystkie ładne samce które widziałem pochodzą z Niemiec.
  15. Paweł83

    Akwarium 486l brutto

    A jak nazwiesz trzymanie ryb w wysokim NO2? Radzę posłuchać Henryka bo jest tutaj fachowcem od wody.
  16. Paweł83

    Wysokość akwarium

    No tak, ale głębokość będzie raczej 50, no może 55 i tła sam nie zrobię bo nie jestem artystą. Ile gatunków do 150x50x70 byś dał? Zakładając że na bank będzie saulosi i labotropheus?
  17. Paweł83

    Wysokość akwarium

    Nie sądzę żeby ktoś negował, że szerokość i głębokość są najważniejsze. Chodzi tutaj raczej o sens ciągnięcia z wymiarem w górę. Ja właśnie stoję przed takim dylematem. Mam ograniczone możliwości lokalowe, a mianowicie chodzi o powierzchnie podłogi jaką zajmie przyszłe szkło. Natomiast w górę mogę ciągnąc do sufitu. I tutaj rodzi się pytanie: czy zwiększanie wysokości zbiornika i tym samym litrażu umożliwia hodowanie w nim większej liczby ryb (gatunków)?
  18. ja tam widzę jednego samca. Moim zdanie ma podobny problem jak ten mój. Niedociągnięty jeden pas.
  19. A może jednak labidochromis caeruleus.
  20. No chyba że akwa bez piasku, kamieni i gąbki. wtedy warto mieć cały litr :-)
  21. Tak, szerokości.
  22. No widzisz a nie chcesz kaseciaka. A tam jest. Nie uświadczysz tam gąbek rurek i grzałek. W Czarnej Perle II kolego Pleziorro też jest schowany w tym tle. Ty sobie niestety nie możesz pozwolić na tło strukturalne. Ja w swoim 112 l (80 cm szerokości jak u Ciebie) mam kaseciaka więc coś wiem na ten temat. Zużycie prądu jeśli chodzi o filtracje to całe 7W. O tym też moim zdaniem należy wspomnieć. Jak dasz kubełek to rura zasysowa z pefiltrem z gąbki, grzałka i na bank mechanik będą w środku. Słabo to będzie wyglądało. Przemyśl jeszcze raz kwestie filtracji. Będziesz żałował że nie znalazłeś miejsca na większe akwarium Tak to wyglądało u mnie po uruchomieniu kaseciaka. Teraz trochę inaczej jest.
  23. Masz czas. Nie musisz tego robić już teraz. Da się go włożyć do akwarium już z rybami w środku. Procedurę opisałem ci w twoim poście o tapecie juwel.
  24. Zlej połowę wody, odsuń piasek od tylnej ściany (Tylko dokładnie). Dokładnie wytrzyj 6 punktów na tej górnej części tylnej ściany. Daj tam po placku kleju Soudali Fix All, włóż spienione pcv i dociśnij, zasyp przesuniętym wcześniej piaskiem, złap od góry paroma spinaczami do bielizny. Po godzinie wlej brakującą wodę. Jak tak zrobiłem z rybami w zbiorniku. Na czas operacji filtry były wyłączone.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.