Skocz do zawartości

kisor

Użytkownik
  • Postów

    1 140
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kisor

  1. nie No3 na bank nie skoczylo, mam wydajna filracje, do tego nurzaniec i glony troche zjadaja...
  2. ja tu ankieterem nie jestem, chyba kazdy moze zrobic, jak chce. W najliczniejszych ankietach glosowalo wczesniej do ok. 50 osob, wiec juz jakies wyniki miarodajne to daje. Moze sie przyjma tez tutaj, to bedzie wiecej.
  3. zawsze komuś będzie czegoś brakować. Jak ktoś odławia często, to druga odpowiedź jest najbliższa temu i niech tak głosuje..
  4. ...to pewnie nie wyskoczy a tak na serio, to myślę, że lepsze już takie rozwiązanie, niż zostawienie jej w akwarium, jeżeli oczywiście ktoś ją tam ostro nęka (samiec?) i rzeczywiście to było powodem wcześniejszego niedonoszenia. Jeśli chcesz ją odizolować już po kilku dniach od tarła, na np. 2 tygodnie, to jest to zły pomysł. Po powrocie do akwa, miejsce które dla siebie miała będzie pewnie zajęte przez inną rybę i będzie ciągle ganiana z kąta w kąt. ja ryby odławiam na 2-3 dni, tuż przed wypuszczeniem i następnego dnia wpuszczam powtórnie do akwarium.
  5. jest duża szansa, że ta samica po prostu stamtąd wyskoczy, jeśłi nie będzie przykryty.
  6. witam, ankieterem już nie jestem, bo każdy może teraz zrobić swoją, ale postanowiłem wrzucić swoją jedną ankietkę z poprzedniego forum. Jeśli będzie jakieś zainteresowanie, to pozwole sobie później dorzucać też inne ankiety, co jakiś czas. Pozdrawiam, głosować można 3 tygodnie, do 22.08.2006
  7. ja w;lasnie mialem 32 stopnie. nie wiem przez ile czasu, bo mnie nie bylo... ryby wszystkie daly rade, ale w ogole przestaly sie wycierac. Nie wiem czy to kwestia braku podmian wody przez 3 tygodnie, czy karmienia 1 dziennie, czy właśnie temperatury.. Pewnie wszystkiego po trochu.
  8. kisor

    Giełda

    czy da sie tak ustawic, by pola "imie, nazwisko, email" byly od razu wypelnione, skoro wchodzi sie na gielde jakos zalogowany klubowicz?
  9. zgadza się, ja na początku do swojego akwarium jako 'starter' dałem tylko 2 duże świderki. Ale do tej pory chowu wsobnego u świdrów nie zauważyłem Ile jest ich teraz, ile spuściłem do kanałów przy odsyfianiu dna, ile zjadły pyski...? podejrzewam, że poszłoby w tysiące i też mam piach budowlany, bardzo drobny.
  10. ja bym odwrocil proporcje karmienia, tzn. 3x więcej spiruliny niż innych pokarmów. Dla wiekszości gatunków mbuna to właśnie spirulina powinna być bazowym żarciem. Napisz jeszcez jakie to "zwykłe" pokarmy masz. A co do ich liczby, to im więcej tym lepiej, chyba nie chciałbyś jechać miesiąc na schabowym
  11. kisor

    malawi by kisor

    to moje akwa, prezentacja powinna byc jakos za chwile na serwisie :) co do zmian, to dodalem jeden duzy kamul, teraz go widac, bo jest jasnozielony. potrzebny byl, bo jeden rdzawy zajal 2/3 akwarium, a tak podzielilem mu terytorium i juz jest dobrze, dodalo to tez przestrzeni w tym plaskim akwa, choc jak zwykle na fotach tego nie widac.. ;) sprzet bez zmian, a obsada to: 4 saulosi, 5 dzawych, 3 chewery i 5 estherae OB morph. 2 ostatnie sa na razie male, wiec jest spokoj w akwa, jak dorosna to albo nowe akwa, albo wylot jakiegos gatunku...
  12. kisor

    malawi by kisor

    akwa 240 litrow, w trakcie zmiany obsady. w tej chwili plywa 1/3 saulosi, 3/2 rdzawe, 1/2 maingano, 2/1 mlode elongatus chewere, 1 samiec yellow. Wylatuje w najblizszym czasie yellow i maingano, dochodzi mlode estherae OB morf i wszystko czeka grzecznie na nowe akwarium :)
  13. kisor

    kisor malawi 09.05

    1+2 yellow, 1+3 maingano, 1+3 saulosi, 3+2 rdzawy i 5 młodych elongatusów chewere -autorem zdjęcia i właścicielem akwarium jest Marek Kiss-Orski (kisor ;))
  14. kisor

    Pyszczaki w Pradze

    Oba zdjęcia przedstawiają 1 duże akwarium ze stałej wystawy pt. Morsky Svet w czeskiej Pradze. Nazwa taka, ze nawet nie spodziewałem się zobaczyć tak pysków, ale było to ok. 4metrowe akwarium, w ktorym jak widać pływa dużo różnych rybek, nie tylko z Malawi.
  15. kisor

    malawi by kisor

    akwa 240 litrow (120x40x50), stoi od kwietnia 2004, 2x30W aquastar, jaeger 200W, fluval 304, fan 2, 26*C, - białe wapienie wykopane wlasnorecznie w okolicach Krakowa, porosniete najrozniejszymi glonami, drobny piasek z centrum ogrodniczego, woda z kranu pH ok. 7,5. - obsada: 1+2 yellow, 1+3 maingano, 1+3 saulosi, 3+2 rdzawy
  16. kisor

    malawi kisora po roku

    fotka zbiornika 240 litrów, ryby: saulosi (1+3), maingano (1+3), yellow (1+2) i rdzawy (3+?) + 1 zbrojnik niebieski.
  17. kisor

    malawi kisora

    akwa 240 litrow 120x40x50, filtracja fluval 304, fan2, temp 26*C; swiatlo 2x30W, grolux i aquastar; tło styropian malowany na czarno i wypalany nitro; piach budowlany i wapienie; ryby: L.caeruleus, I.sprengerae, M.maingano, P.saulosi, zbrojnik niebieski; foto and aquarium by kisor
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.