Skocz do zawartości

egon44

Użytkownik
  • Postów

    7557
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez egon44

  1. Witaj. Osobiście bym zasugerował Aquaela, oraz cyrkulator dać tam gdzie masz wylot filtra. Miałem podobne ustawienie u siebie w 200l akwarium... Wyloty z Aquaela, oraz z falownika skieruj po długości tylnej szyby... A potem obserwuj czy kupy ryb gdzieś nie zalegają w innym miejscu...
  2. Dlatego piszę, że paru kolegów go próbowało z pozytywnym skutkiem... Jeden z nich nawet ryby z odlowu leczył i był bardzo zadowolony z efektu... No i to o czym wspominasz, czyli naturalne składniki... Czasami warto spróbować, niż powszechnie stosowaną chemię...
  3. Paru moich kolegów zachwalało ten produkt z pozytywnym skutkiem. https://coralhouse.pl/sterylizacja-wody-pielegnacja/34179-preis-coly-250ml
  4. Może odezwij się do Pana Darka. Chłop zna się na rzeczy, bardziej niż nie jeden z nas . Napewno coś tobie doradzi na chorobę twoich ryb.
  5. Już go w Polsce nie dostaniesz...
  6. egon44

    Małe Malawi...

    https://forum.klub-malawi.pl/topic/22052-wapień-filipiński-w-akwarium-malawi/#comment-323626
  7. Witaj Ja bym osobiście myślał o wpuszczeniu obsady do akwarium, patrząc na wyniki testów.
  8. Kilku kolegów z poza tego forum, miało ten kamień w Malawi i nie mało o czym wspomniałem wcześniej, syf między kamieniami spowodował u nich nagły wzrost No2 , to też niestety ich ryby się okaleczyły o ich ostre końce .To nie jest post wyssany z palca, tylko fakty Kolega zrobi co zechce. Albo nas posłucha,albo pójdzie w zaparte i sam nauczy się na swoich błędach. Szkoda tylko że w parze idzie to razem z zdrowiem ryb
  9. Aranżacja wygląda po prostu kiczowato.Ale wiadomo ma się Tobie podobać Wspomnisz moje słowa, o tym że ten wapień po czasie nagromadzi w otworach dużo syfu.Nie mało ,że będzie pod kamieniami błoto, to i ono wpłynie też negatywnie na parametry wody. Nie wspomnę już o tym, że jakaś ryba spłoszona przez inną, może się okaleczyć o ostre końce kamieni. Póki nie masz jeszcze ryb, to pomyśl o zmianie kamieni.
  10. egon44

    Oczko 11 000 L

    Taką dekorację też masz?
  11. Dlatego pisałem wczoraj, abyś nic nie dodawał do akwarium, poza bakteriami bez pożywki. A ty dodałeś, i stąd taki skok NO2, NO3. Zostaw jak jest i nic więcej nie kombinuj. Cierpliwości kolego.
  12. Witam! Niestety ale widzę tam początek sinic. Ograniczyłbym świecenie do minimum , bo za niedługo możesz sobie z nimi nie poradzić. Jeśli chodzi o NO2 , NO3 to cykl ruszył. Na pewno już bym nic nie dodawał do akwarium( pożywkę , pokarm, żadnych podmianek wody itp.) . Po prostu teraz musisz czekać aż NO2 się obniży do minimum a NO3 bardziej wzrośnie. Masz zbyt świeży zbiornik aby wpuszczać do niego jakiekolwiek życie. Ewentualnie możesz dodawać co dwa dni bakterie ,ale bez pożywki ,oraz monitorować NO2, NO3.
  13. egon44

    konsultacja żywienia

    Witaj @Ninneska Patrząc na pokarmy które posiadasz nie jest tak źle. Niektóre moim zdaniem są dobrej jakości, a niektóre nie, ale to moje osobiste zdanie. Oczywiście możesz przy nich zostać, bo szkoda wyrzucać. Ewentualnie jak zaczną się kończyć to mogę coś innego polecić. Na twoje pytanie odnośnie tego, czy przekarmiasz ryby czy nie trudno powiedzieć, bo nie wrzuciłaś zdjęcia lub filmiku ryb.
  14. Sprawdź testem kropelkowym zawartość NO2.
  15. Oczywiście że tak. Prawdopodobnie miałem zakwit pierwotniaków. Silne napowietrzanie po czasie likwiduje ten problem .
  16. egon44

    Wysokie NO3

    Kolega w pierwszym poście napisał, że podmienia wodę co dwa tygodnie, więc tutaj widzę powód wysokiego NO3.
  17. Witaj! Jest ładnie Sam kiedyś miałem taki półmrok w zbiorniku , tylko że oparty na oświetleniu z modułów led.
  18. egon44

    Podmiana wody a PH

    Witaj @Gapa92 ! Pozwolę sobie zacytować fragment mojego postu z innego tematu na forum. ''W jeziorze Malawi woda jest lekko lub silnie zasadowa – pH waha się od ok. 7,5 do 8,8.Twardość wody w jeziorze to 4-6 stopni dla twardości ogólnej(GH) i 6-8 dla twardości węglanowej(KH). Jednak na nasze akwariowe warunki wystarczy jeśli przypilnujemy aby twardość węglanowa była na poziomie 10 stopni lub powyżej to pozwoli na utrzymanie pH wody na pożądanym poziomie. Generalnie oprócz twardości węglanowej w Malawi, twardością ogólna nie powinniśmy zaprzątać sobie głowy gdyż nie odgrywa ona żadnej ważniejszej roli w hodowli pyszczków. Nierzadko okazuje się, że pH w kranie jest odpowiednie, i nie potrzebna jest żadna ingerencja akwarysty''. Także tak jak przedmówcy piszą generalnie nie ma powodów aby stosować przy każdej podmianie sodę oczyszczoną w celu podwyższenia Ph . Jeśli w kranie masz Ph na poziomie 7,2 to w zbiorniku po ustabilizowaniu będzie minimum Ph 7,5 przy zachowaniu KH na minimum 10 , to nie ma sobie tym zakrzątać głowy Jeśli już chcesz być uparty aby dodawać sodę oczyszczoną , to wystarczy raz na dwa tygodnie w czasie podmianki 1 łyżeczka od herbaty . Wcześniej rozpuść ją sobie w szklance w ciepłej wodzie i w wlej do zbiornika. To pozwoli na utrzymanie Ph na poziomie 7,5 - 7,8 . A to już jest naprawdę wystarczające dla pielęgnic z jeziora Malawi .
  19. Jak masz brudną gąbkę z innego np z filtra mechanicznego to wypłucz ją w tym zakładanym akwarium, dodaj bakterii i zrób za dwa dni pomiar No2, które powinno lekko podskoczyć w górę. Ogólnie to masz zbyt świeży zbiornik, więc sugerowałbym uzbroić się w cierpliwość
  20. Hejka Moim zdaniem te zielone to są sinice (cyjanobakterie).
  21. egon44

    Testy NO3

    Jeśli jakimś cudem do odczynnika z proszkiem dostała się wilgoć lub woda, to wyniki pomiarowe będą błędne. Dawno temu tutaj na forum w jakimś temacie było o tym pisane, ale nie pamiętam dokładnie gdzie. Sam miałem taki przypadek.
  22. Jaką masz jeszcze filtrację w akwarium oprócz Aquael turbo 2000?
  23. Ja w zbiorniku 100x40x50 przez kilka lat używałem Jebao/Jecod RW 4. Więc jestem w 100% pewny, że ten będzie odpowiedni do Twojego litrażuakwarium. Jest cichy, ma regulację przepływu wody.
  24. Bardzo ładne dla oka akwarium! Oj dawno już nie widziałem Chindongo saulosi tak dobrej jakości
  25. Norma przy starcie tą metodą...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.