Skocz do zawartości

imak73

Użytkownik
  • Postów

    367
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez imak73

  1. Witam Czy zbiornik już posiadasz, czy dopiero planujesz. Ja mam podobny , wysokość 60cm wystarczy te 85 fajnie by było głębokość. Pyszczaki to nie skalary czy palety , tu liczy się powierzchnia dna. Jeśli chodzi o rozmieszczenie zasysów to ja przy długości 250cm mam po dwa na każdy narurowiec, a mam ich 2sztuki. rury na bokach - z tyłu i środek . Wszystko zabudowane i ukryte tłem ,który jest własnej roboty oba boki i tył. Wszystko u mnie chodzi z 5 lat i nic bym nie zmieniał. Jesli chodzi o falowniki to mam 2 sztuki RW20 i SW15 podłączone i sprzężone razem do kontrolera. Omiata wszystko doskonale. Choć są miejsca między skałami, że kupska się zbierają. Odsysam je ręcznie podczas podmianek wody.
  2. Witam A te moduły kleicie do profila aluminiowego klejem termoprzewodzącym czy na cokolwiek? Czy moduły dobrze jest zabezpieczyć na końcu pokrywą plexi (jak diody) czy nie ma takiej potrzeby? Przy zbiorniku 250x70 ile modułów i jak rozmieścić?
  3. Wielkie dzięki koledzy za odpowiedzi. Tom 77 a sprecyzuj o jakich konkretnie rybach mówisz.
  4. Czyżby wszystkie gatunki pyszczaków to indywidualiści? Może jednak ktoś zna gatunki, w których kilka samców i samic pływają razem ławicą.
  5. Jak w temacie - czy znacie takie gatunki pyśków które pływają stadem? - powiedzmy jak neonki czy danio. Nie mówię tu o haremie tylko konkretnym przebywaniu grupy razem podczas wszelkich czynności.
  6. Wszystko jasne, wielkie dzięki
  7. Tak , wygląd mangrowca mi również bardziej odpowiada. A czy ktoś ma taki korzeń w malawi i jaki ma on wpływ na kolor i parametry wody?
  8. Witam Mam wrażenie, że czegoś mi brakuje w moim szkiełku. Coraz częściej zastanawiam się nad zakupem korzenia, tylko jakiego, z jakiej odmiany drzewa (mangrowca , dąb grab....) Jest sporo tego w sprzedaży. Jaki wybrać , aby nie zmieniał parametrów wody lub zmieniał je pozytywnie. Jakieś sztuczne badziewia nie wchodzą w grę - jestem przeciwnikiem umieszczania plastiku itp.
  9. Ok. Wielkie dzięki wszystkim za podpowiedzi, już teraz wiem czego potrzebuję - zrobię miks wszystkich tych , które mi się uda dostać.
  10. Witam Mam trochę wolnego miejsca nad zbiornikiem i chodzi mi po głowie filtr roślinny. Jakie rośliny nadają się do filtra HYDROPONIKA? Mając na uwadze estetykę i szybkość wzrostu , co doradzicie (czytałem że co niektórzy sadzę ziemniaki estetyka chyba nie bardzo)
  11. Wielkie dzięki deccorativo, jak zawsze na ciebie można liczyć. Faktycznie chodziło mi po głowie dokupić falownik a teraz to na pewno zamówię, ale zastanawiam się nad WM 20000 wraz z tym Blau Wave Motion Twin Controller. Jak myślicie nie za mocny?
  12. Wyczyściłem elementy i były faktycznie zabrudzone, lecz dalej bez zmian. Najprawdopodobniej egon44 twoja druga myśl będzie przyczyną , tylko czy jest szansa go naprawić czy czeka mnie jego wymiana na nowy.
  13. Już po gwarancji. Mam go z 3 lata. A może to zasilacz. Ciąć kable i spróbować inny?????
  14. Witam. Mój falownik Wave Motion 4000, nagle przestał działać . Na sterowniku podczas włączania na chwile zapala się dioda podświetlenia księżyca (noc) , czasem falownik wystartuje lecz z bardzo słabą mocą i staje. czasem tylko kontrolka noc błyśnie i nic, świeci się cały czas dioda programu i moc. Co to może być , co robić.
  15. imak73

    Trochę inne Malawi ;D

    No , no - a mi wytykano że bocje w Malawi.
  16. Czyli jak moje nowe oświetlenie RGB będzie wisiało 40cm nad taflą wody , nie będzie blików ??????
  17. Tak jak pisze kolega JemioloSeba , bliki są super. Jak ich nie chcesz trzeba było montować świetlówki a nie światło Led. A teraz pozostało ci zlikwidować falowanie wody.
  18. Witaj kolego Przeglądnij sobie zdjęcia zbiorników i na pewno będziesz wiedział co dalej. Sam zdecydujesz czy czarna folia, czy tło wewnętrzne, czy coś innego - to ty będziesz patrzył w swoje szkiełko godzinami. Tylko proszę poczytaj o biotopie Malawi i postaraj się choć w małej części odzwierciedlić te klimaty, a na pewno ryby odwdzięczą ci się z nawiązką. Powodzenia
  19. Tak masz rację stan ma na 3/4 - ja trochę zmodyfikowałem jego pomysł i wcale nie żałuję oglądając jego film i patrząc na wylot wody to powiem że leci słabiutko. U mnie jak pisałem pompa 25/60 i wszystko na 1" to na 3 biegu woda leci ho,ho. A tego właśnie chciałem. Narurowiec robi głównie za mechanika przed pompą i za w korpusach znajdują się gąbki, sznury a na bajpasach mam biologię purolite i ceramikę. Działa bosko :D
  20. AbhorPL - bardzo się cieszę, że jesteś zadowolony i piszesz " ale zapierdziela" .... Mam dwa narurowce, jak zrobiłem pierwszego - pompa grundfos 25/40 to wydawało mi się ,że na trzecim biegu to normalnie szał - woda tryska aż miło. Niedawno uruchomiłem drugiego narurowca i korzystając z opisu i uwag kolegi STANA, zmodyfikowałem pierwszą wersję. W drugim układzie wszystkie rury i korpusy są 1", pompa GRUNDFOS ALPHA 2 -25/60, dwie rury zasysające i dwie powrotne do zbiornika, 6 korpusów- dwa z purolite w puszkach zasypowych do tego jeden korpus 20' - i powiem tak - na pierwszym biegu robi większy efekt jak ten pierwszy na max. A na trójce pompa 25/60 - z obu rur 1" leci - i uwierzcie mi to bym dopiero nazwał " ale zapierdziela" - ale to tylko moje skromne zdanie.
  21. imak73

    Glony na piasku

    Jakie masz parametry wody. Zmierz je i wtedy usuń przyczynę a nie skutki.
  22. Twoje parametry wody NO3 = 0, chyba coś nie tak. Jeśli chodzi o wkłady biologiczne, to jak pisze endriu0 - 1 literek do takiego zbiornika to trochę mało. Moim skromnym zdaniem kaseciak jako mechanik i biolog + cyrkulator RW-8 to stanowczo za mało. No chyba, ze będziesz miał czysty zbiornik (samo szkło + ryby) - bez piachu , kamieni , grot itp. Taki zestaw jak piszesz, może i jest fajny, ale przy takim zbiorniku potrzeba posiadać w kilku miejscach punkty do zasysania lub przepychania dalej odchodów. W przeciwnym razie będziesz miał miejsca w których będą strefy martwe, gdzie zbierać się będą śmieci.
  23. Sprawdź powierzchnię wody, czy nie widać tam filmu bakteryjnego lub tłustych plam - może w zbiorniku panuje przyducha - choć teraz napowietrzasz:( . A może coś ci padło w zbiorniku i stąd ta zmiana w klarowności wody. Jeśli podejrzewasz , że przyczyną jest agresje któregoś samca to poprzestawiaj kilka kamyków i powinno coś się zmienić.
  24. Jaki masz lub planujesz mieć zbiornik? Jakim miejscem dysponujesz pod akwarium? Pytań jest wiele. Jeśli chcesz faktycznie rady to opisz coś więcej.
  25. Eljot Zgadzam się z tobą w 100% - narurowiec jest najlepszy. Tylko te 240 to trochę była by przesada.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.