Skocz do zawartości

stan

Użytkownik
  • Postów

    6649
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez stan

  1. Od takie tam .... Ruda cym kormis że masz takie pikne lyby ?
  2. stan

    Crav tank 324x129x103

    Dokładnie.. Im więcej światła tym ryby są bardziej blade i mniej kontrastowe.
  3. Niech Ci się dobrze chowa. U mnie już był zdecydowanie za duży u Ciebie wreszcie będzie miał gdzie popływać. Tak jak Ci już Olku pisałem, ciesz się że mój(teraz już Twój) Bucuś trafił w dobre ręce i świetny zbiornik. ZDROWIE
  4. Owata silikonowa nie nadaje się do akwarium. Reszta jak najbardziej, chociaz trafiłem na takie co pylą....
  5. stan

    Pokrzywna 2019

    Znam Zbynia trochę i mogę tylko to sobie wyobrazić
  6. Heh, widzę że mój temat żyje na całego
  7. stan

    Pokrzywna 2019

    No tym razem nie mogłem byc i mocno tego żałuję... Tym bardziej że była możliwość zobaczenia @crav jako prelegenta--- zobaczyc i umrzeć
  8. j.w. hodowla Darka Gaży z Żor .. Praktycznie wszystkie ryby jakie sprzedaje to F1 ponieważ jego stada hodowlane to wiekszości ryby dzikie.
  9. stan

    Damiana

    Śliczny baniak.... Dobra robota..
  10. Potwierdzam słowa Zbyszka, lichno to ciężki temat.Mnie nawet udało się utrzymać lichno od 10cm do 20cm po czym z dnia na dzień przetała jeść i zdechła ... Do mixów polecam zdecydowanie Nimbochromisa linni ( obserwacja tego drapieznika podczas polowania jest niesamowita ) i Exochochromisa. Mam w tej chwili od bodajże dwoch miesięcy ( może mniej) z moimi predatorami Aulonocare sturatgranti Hongi i co o dziwo bardzo ale to bardzo dobrze daje sobie radę z drapieżnikami. Nawet Bucco ponad 30cm nie przeszkadza mu Oczywiście jeżeli ktoś chce trzymać Aulonocare z drapolami to jak na razie nie widze przeciw wskazań ale dotyczy to tylko samców. Myślę że szare samice aulon itp. długo nie pożyją w takim akwarium. Po prostu z tego co zauważyłem nawet te największe drapiezniki dosyć szybko tracą zainteresowanie kolorowymi rybami ,natomiast szara ryba jest non stop ,,dojeżdżana"
  11. Uuuuu Panie nigdy nie widziałem takich cudów na patyku , ażeby samica to raz spółkowała z jednym , a za chwile z innym samcem na dodatek innego gatunku ? Totalnie nie zgodzę się z tą bądź co bądź tylko teorią , a nie nawet przydakiem realny który może wydarzyć się raz na 100000..... NIgD
  12. U mnie samiec venustusa przeganiał samice livingstonii jak tylko podpływały do tarliska i to samo było z samcem livingstonii. Wychodzi jak nic że to Kobit wina te mezaliansy. Czemu, jeżeli widziałeś tarło no wiesz kto z kim i za ile ?
  13. Hmm, skąd ta pewność ?? Dwa jak nawet doszło by do mezaliansu(znikome szanse) to przecież wystarczy nie odławiać samicy i tyle.
  14. stan

    Mbuna 200x70x70

    Jak Ci już chyba pisałem , set up zajebioza teraz tylko glon ..
  15. Bardzo szybko dojżewają venustusy i livingstonii , a w szczególności kiedy nie mają inne silnej konkurencji. Jako przykład podam układ jaki kupiłem w cichlidenstadl 1+2 samiec 13cm samice po 10cm , obie samice miały już młode w pysku ? . Ogólnie rzec biorąc to osobiście dał bym mdoki, pięknie by się komponowały z venustusami i livingstonii. Ale kupując brał bym mniejsze mdoki , a mniejsze drapole albo nawet najpierw mdoki niech popływają i podrosną , apotem dopiero drapole mniejsze ( one zawsze sobie dadzą radę). P.S. Fajny zbiornik tylko szkoda że zabrałeś sobie sporo miejsca kaseciakiem ?
  16. Z całym szacunkiem do Łukasza ale jego akwarium jest za małe na jego nie które drapole i nie dawał tego akwarium za przykład dobrej obsady. Zresztą z tego co wiem Łukasz szykuje się do większego akwarium, a to jest przechodnie.
  17. stan

    NorthFin Polska

    Naprawdę na nasz śmiesznie mały rynek nikt nie będzie zmieniał składu. To firma poważna a nie krzak.
  18. Nie ma co nadążać ? . Pseudotropheus to swojego rodzaju ,,śmietnik" więc tutaj to raczej normalne że będą ryby z tej grupy przenosić do innej lub tworzyć nową ?
  19. Poniższe ryby z grupy Pseudotropheus należą teraz do gupy Chindongo. Informacja z cichlidae.com. Ps sp. 'aggressive brown' Ps sp. 'aggressive zebra likoma' Ps sp. 'aggressive zebra mbenji' Ps sp. 'burrower' Ps sp. 'elongatus brown' Ps sp. 'elongatus masimbwe' Ps sp. 'elongatus mbenji brown' Ps sp. 'elongatus mozambique brown' Ps sp. 'elongatus 'mphanga' Ps sp. 'elongatus nkhata blue' Ps sp. 'elongatus nkhata brown' Ps sp. 'elongatus ornatus tanzania' Ps sp. 'elongatus ornatus' Ps sp. 'elongatus ruarwe' Ps sp. 'elongatus spot' Ps sp. 'elongatus thumbi' Ps sp. 'fuscus dwarf' Ps sp. 'minutus mozambique' Ps sp. 'perspicax yellow breast'
  20. Przy tej długości dawaj 70cm wysoko, a nawet 80cm.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.