-
Postów
2 355 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez piotriola
-
Witam co sądzicie o moim 200 l?
piotriola odpowiedział(a) na jerry_frost temat w Przedstaw się i swoje akwarium!
Witaj;) Fajny zbiornik -
harisimi Łatwo sprawdzić te badania na Labeotropheus trewavasae,jak pamiętam już po wypuszczeniu młodych widać samiczki:) Znalazłem starą fotkę narybku;)
-
plexi,styropian,kratki pvc czy co najlepsze?
piotriola odpowiedział(a) na piotrekwro temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
http://forum.klub-malawi.pl/moduly-skalki-diy-t20544.html -
Jak hodowla robali ?czekamy na fotki:rolleyes:
-
plexi,styropian,kratki pvc czy co najlepsze?
piotriola odpowiedział(a) na piotrekwro temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Witam. Kamienie zastąpiłem modułami, temat Sir yaro. -
Może ktoś posiada książkę jak w tytule, czy warto kupić ,jak wydana? Widziałem w internecie dwa rodzaje jedna z płytką cena 26 euro.
-
U mnie dziury są.
-
Szukałem i znalazłem. O wpływie ph na proporcje płci u narybku opisuje George J. Obserwacje prowadził na kilku gatunkach ryb z jeziora Malawi. Z obserwacji wynikało że im mniejsze ph tym uzyskiwał mniej samców. Czy ten artykuł przyda się malawiście ? myślę że tak. Magazyn Akwarium maj 2003 dostępny w int.
-
A tak na Ciebie liczyłem
-
Pamiętam że był jakiś artykuł na temat płci urodzonych ryb, może chodziło o ph wody?
-
Witam Rozmnożyłem protomelasa zostawiłem sobie 10 sztuk do mojego głównego zbiornika, jakie było moje zdziwienie jak po jakimś czasie okazało się że mam 10 samic. Wcześniej obserwowałem ryby Mbuna jasne było to że w temperaturze 25 C wypuszczają młode po 21 dniach, w temperaturze 27 C wypuszczają rybki po 19 dniach. A jak wygląda to z ilością procentową urodzeń samców i samic w różnych temperaturach? U krokodyli jeżeli temperatura gniazda wynosi 33-35 C wylęgają się samczyki, jeżeli obniżymy temperaturę do 28-31 C wylęgną się samiczki. Przy temperaturze 32 C populacja jest podobna. Może ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat i podzieli się spostrzeżeniami jak wygląda to u ryb. pozdrawiam
-
-
Fajny filmik, trafny tytuł. Autor hoduje te ryby od 15 lat , wie o nich dość dużo 100 litrów 20 ryb i drugie tyle spuszczone w wc. Tylko zaprosić gościa na forum z takim doświadczeniem . ,To trzeba zobaczyć"
-
Zobacz gogle, Magazyn Akwarium-serwis internetowy Archiwalia. Sporo do czytania.
-
Cr to pomyłka, miałem cx5.Ta siatka jest sztywniejsza od nitki, układa się na module dobrze. Myślę że siatka wzmocni kamyki, moczę je w wodzie do 3-04 zrobię fotkę
-
Siatka zakupiona w castoramie 1mx1m koszt 2 zł ,w module nie jest widoczna. Podobna była do taśmy łączącej płyty kartonowe.
-
Ładny kamień, moja skała 30 cm waga 1 kg. Po pierwszym nanoszeniu cr dałem drobną siatkę pcv i dalej cr łącznie 3 warstwy nanoszone pędzlem.
-
Witamy
-
Hodują te dziwadła w akwariach oświetlonych na okrągło, dodają do wody nawozów roślinnych. Można to znaleźć w necie (hodowla planktonu, fitoplanktonu)
-
Słyszałem że fitoplankton pozyskują hodowcy morskich rybek z Bałtyku. Występuje wiosną i jesienią , latem natomiast dominują sinice.
-
Witam Moje warzywa pochodzą z ogrodu. Przydatność np ogórka gruntowego lub z hipermarketu można sprawdzić podając go zbrojnikowi jeżeli takiego mamy. Gwarantuje że foliowanego nie ruszy.
-
Witam pozytywnie zakręconych użytkowników forum :)
piotriola odpowiedział(a) na Domin82 temat w Przedstaw się i swoje akwarium!
Witaj, dużo litrów mniej problemów. -
Witam Opiszę czym karmiłem moje Mbuna, sposób opisywany w literaturze. Wiecznie głodne ryby muszą podejmować pokarm balastowy dlatego też podawanie im klusek lanych uznałem za dobry pomysł. Zabrałem się do przygotowania tego pokarmu. Jedno jajko rozmieszałem z mąką dodałem kaszki kukurydzianej. Wszystko to wlałem na gotującą wodę 3 minuty i gotowe. Po wypłukaniu pod bieżącą wodą dodałem gotowany kalafior, szpinak oraz surowe przetarte krewetki w małej ilości. Wszystko to wymieszałem i jak obciekło z wody dodałem żelatyny (minimalna ilość) po to by po wrzuceniu do wody nie zamulać jej. Można mieszać witaminy, vibowit oraz beta-karoten. Tak przygotowaną masę wsadziłem do woreczka śniadaniowego i zamrażałem. Pokarm okazał się trafnym wyborem, moje ryby nie były otłuszczone i z powodzeniem je rozmnażałem. Myślę, że pomysł ten komuś się przyda. Piotr
-
Cynotilapia - opis i spostrzeżenia hodowcy
piotriola odpowiedział(a) na Slawek-meszek temat w Chów pyszczaków
Witam Posiadałem kiedyś Cynotilapie afre Chitande ryba nieduża około 9 cm samiczka 8cm,samiec fajnie ubarwiony niebieski w ciemne pasy. Z tego co pamiętam tarło odbywało się na płaskim kamieniu, samiczka troskliwie opiekowała się potomstwem łatwa w hodowli. Ciekawostką było to że młode tego gatunku w ogólnym zbiorniku przeżywały w ilości 5 szt. Samiec i samica mocno terytorialne przeganiają duże ryby w zbiorniku ogólnym. Nie polecam tej ryby gdyż u mnie była agresywna. Są to spostrzeżenia w moim akwarium-pozdrawiam: -
Witaj ,akwarium 60 cm wysokości to sporo. Nie przesadzaj z wysokością szafki, max 70 cm (no chyba że masz bardzo długie ręce) powodzenia
