Skocz do zawartości

G_Z

Użytkownik
  • Postów

    59
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez G_Z

  1. Trudno powiedziec ktory filtr jest lepszy. W akwarium powinny funkcjonowac dwa 1-wewnetrzny jako mechaniczny, ktory powyciaga wszystkie brudy z akwa 2-zewnetrzny jako biologiczny, ktory bedzie filtrowal wode za pomoca bakterii, Oba sa bardzo istotne w akwa Polecam uzywanie dwoch Pozdrawiam 8)
  2. 997-nie mozesz sie denerwowac. Przeciez sam sie zdecydowales zeby zamiescic tutaj ten post i sam prosiles o ocene majac nadzieje ze sie zgodzimy na taka obsade :shock:. Ale odpowiedzi forumowiczow sa dyktowane dlugoletnim doswiadczeniem w hodowli pyskow. I uwiez mi kazdy kto ma pyszczaki to zna ich zachowanie i wymagania co do warunkow w akwa. Uwazam ze twoje oburzenie jest nie sluszne. Proponuje zebys skusil sie na SAULOSI. Poznasz zachowania ryb i zrozumiesz to o czym tu piszemy i dlaczego odradamy tobie tak nie trafiony dobor pyskow!!! :x Odradzam tak "wybuchowa" obsade w tak malym akwa!!!! Pozdrawiam 8)
  3. Gratuluje, bardzo udany start z przygoda z Malawi. Bardzo sie mi podoba, moze poza korzeniem(uwazaj na niego bo moze popsuc wode!!!), ale to jest twoj wybor-najwazniejsze, to zeby sie tobie podobalo i synkowi Jestem zwolennikiem innowacji wprowadzanych w akwariach :!: w granicach rozsadku oczywiscie. Podoba sie mi tez ze starasz sie wzorowac na oryginalnym biotopie Malawi, jak rowniez to, ze zanim zdecydowales sie na akwa to czytałes na ten temat!!!!!!!!!! Jaka dasz obsade? Jak baniak sie ustabilizuje to daj fotki z pyskami Pozdrawiam 8)
  4. Proponuje zebys zostawil saolosi i yellow ale w duzych grupach. Fajnie wyglada jak plywaja w stadku. W naturalnym biotopie te ryby zyja stadnie wiec nie 3 a moze tylko 2 gatunki i mysle ze akwa bedzie na pewno ciekawiej wygladalo. Zastanow sie nad tym. Pozdrawiam
  5. To moze tak: Saulosi Maingano Sprengerae Pozdrawiam 8)
  6. Witam Zostaw Yellow i Saulosi. Daj duze grupy haremowe i bedzie git Ewentualnie zamiast Yellow doloz do kontrastu inny gatunek np. Socolofi... Pozdrawiam 8)
  7. Musisz sie zdecydowac albo malawi albo tanganika. nie mieszaj tych biotopow :!: Bardzo ciekawie wygladaja akwaria jednogatunkowe, daje sie wiecej samcow+odpowiednia ilosc samic i wtedy mozna obserwowac cechy i zachowanie ryb. Jednak do tak duzego akwa (podaj przy okazji wymiary) mozna dac dwa gatunki z wiekszymi haremami. Jezeli chcesz zostawic yellowki to doloz cos do kontrastu np. acei... :?: Pozdrawiam 8)
  8. Dziekuje za nadeslane opinie. Wpisujcie ich jak najwiecej. Wiedza ta przyda sie na pewno kazdemu akwaryscie. Mam pytanie: Czy kos uzywa filtrow JBL i jak sie sprawuja? Pozdrawiam 8)
  9. Ne zmniejszaj przeplywu w kubelkach. Wartosci ktore podajesz z wypelnieniem sa imponujace ale i tak spadna w trakcie pracy filtra gdyz dodatkowy opor bedzie stawialo zabrudzenie filtra, a tego napewno nie unikniesz. Nic bym nie zmienial przy filtrach i zostawil tak jak sa ustawione na max. Pozdrawiam 8)
  10. Piszesz ze ociepliles akwarium z trzech stron styropianem i mysle ze powinno to wystarczyc. temperatura nie powinna drastycznie spasc (ewentualnie o 1-2 stopnie) i tym samym zaszkodzic rybka. Zastanawialbym sie nad sensem zakladania koca albo czegos podobnego na akwa - moze to wystraszc pyski i pojawi sie kolejny problem czyli plochliwosc. Zaobserwuj wpierw czy obklejenie akwa (tak jak ty to zrobiles) zdaje egzamin, byc moze przykrywanie od gory nie bedzie potrzebne Pozdrawiam 8)
  11. Jak mozesz to zainwestuj w wiekszy zbiornik, proponuje 120*50*50 Bedziesz mogl umiescic w nim do 3 gatunkow rybek Chociaz bardzo ladnie wygladaja zbiorniki jedno lub dwu gatunkowe z wiekszymi grupami haremowymi. Na poczatek proponowal bym obsade saulosi+rdzawy lub saulosi Pozdrawiam 8)
  12. Zastanawialbym sie czy slimaki moga sluzyc jako "testery" wody....??? :roll: Uwazam(tak jak pisalem wyzej), ze rybki mozna wpuscic wszystkie razem,pod warunkiem ze jest sie pewnym co do parametrow wody. Jezeli masz jakiekolwiek watpliwosci przed wpuszczeniem pyskow to proponowal bym dac jedna lub dwie rybcie z proponowanej obsady i jak wszystko bedzie ok to wpuscic reszte. Osobiscie wpuscilbym wszystkie jednoczensie. Pozdrawiam 8)
  13. Jezeli parametry wody sa odpowiednie i stabilne, to mozna pyski wpuszczac - wpusc je wszystkie razem. Pozdrawiam 8)
  14. Zdecydowanie C. Afra Pozdrawiam :roll:
  15. G_Z

    Nowe akwa... [360l]

    Zgadzam sie z Sabotage ze w tak duzym akwa powinien pracowac kubelek ewentualnie sump. Faktycznie moze zamiast filtra wewnetrznego doloz troche i kup zewnetrzny np. TETRA, FLUVAL SERA, HAGEN... Na poczatku kiedy pyski sa jeszcze male nie brudza tyle i sam kubel da sobie rade. Wlasciwa filtracja jest bardzo wazna dla dobrego samopoczucia ryb---Przemysl To. Z obsady wywal red-red i zostaw Saulosi, Maingano i Acei. Wedlug mnie 3 gatunki to w zupelnosci wystarcza. A ile planujesz dac rybek w kazdej grupie? Pozdrawiam 8)
  16. Pewnie ze taki piaskowiec nadaje sie do akwa. Mam pytanie. Gdzie znajduje sie owy kamieniolom i czy mozna z niego cos wydlubac dla siebie? Pozdrawiam 8) 8)
  17. G_Z

    Nowe akwa... [360l]

    Witam Zaproponuj jaki filtr kubelkowy(zewnetrzny) jaki wewnetrzny i jaka grzalke chcesz wlozyc do akwa. oraz jakie chcesz zastosowac oswietlenie. Wtedy bedziemy mogli tobie pomodz.... i ocenic twoj wybor. Na poczatek musisz sie troche sam pomeczyc Pozdrawiam 8) 8)
  18. Dzieki za nadeslane rady. i tak jak myslalem zdania sa podzielone. Z racji ze nie jestem zwolennikiem slimakow bede mieszal piasek reka przy podmiane. O Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam 8) 8)
  19. Troche masz przkrotkie to akwarium na P.demasoni i M.auratus Zbyt terytorialne i agresywne rybcie. Ja bym dal jeden gatunek i bedzie ok. Pozdrawiam 8) 8)
  20. Witam Skalki zdobedziesz w skladzie kamieniarskim, piasek(budowlany -najtanszy i ogolnodostepny) w zwirowni albo u kogos kto sie buduje-kup plukany(mimo ze jest plukany to go jescze dobrze wyplucz), a styropian mozesz kupic w skladzie budowlanym itp.. Zycze udanej hodowli. Pozdrawiam 8) 8)
  21. Stanowczo za duzo sztuk i obsada nie trafiona. Wieczne walki i stres. Zbyt male akwa. Odnosnie kompetencji twojego znajomego "akwarysty" to bym sie zastanawial :roll: co do jego doswiadzcenia. przykro cos takiego pisac ale to prawda wiekszos sprzedawcow nie zna sie na rzeczy i doradzaja takie obsady ze az strach pomyslec :shock: Do twojego zbiornika dalbym jeden gatunek. Od ciebie zalezy który. Pozdrawiam 8) 8)
  22. Sam posiadam akwa ze wzmocnieniami i jestem tego zwolennikiem. Lepiej zamontowac wzmocnienia niz miec wszystko na podlodze-straszne ale prawdziwe. Pozdrawiam 8) 8)
  23. To bedziesz mial wielkie szczescie, poniewaz z reguly trafia sie wiecej samcow niz samic. Uwazam ze proponowane przez ciebie rybcie to trafny wybor, a saulosi to bardzo piekne pyski sam mam ich stadko. Ja bym zostawil 2 samce i 6 samic. Pozdrawiam 8) 8)
  24. Witam Osobiscie zgadzam sie z kolegą Skalarowskim, i na poczatek zaczal bym od takiego "zestawu". Wg mnie "złota trójka" A gwarantuje ze nie bedzie tak spokojnie jak kazdy pisze-to sa przeciez pyszczaki.... I na pewno bedziesz mogł zaobserwowac wspaniale zachowania pyskow. Zycze udanej hodowli. Pozdrawiam 8) 8)
  25. usuwać ją mechanicznie Czyli, jak sie domyslam, trzeba przy podmianie wody przemieszac reka itp... Masz moze jakis inny sprawdzony patent? Pozdr G_Z 8) 8)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.