Skocz do zawartości

marek_z_81

Zarząd Klubu
  • Postów

    6 225
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marek_z_81

  1. A jakby nie podmieniać a wymieniać na wodę z ogólnego?
  2. Ja osobiście kupiłbym jakiś mały kubełek na biologa, polecam hw 302, tani i niezawodny chinol. Tak w_ogóle witaj na forum.
  3. Wy tu się kłucicie a gościu siedzi przed kompem i się śmieje, nawet nie ma czelności się odezwać poza pierwszym postem. A miałem się nie odzywać
  4. Miałem na myśli żeby dodał power glo do tej marine glo ale kolega znowu chce mieć tylko jedną świetlówkę.
  5. Lub z Power Glo, dopiero po dodaniu tej świetlówki ujrzałem prawdziwą barwę ryb.
  6. Może to ci się przyda: http://saurama.aqua-web.org/
  7. marek_z_81

    Usuwanie glonów

    A tak szyby to mus.
  8. marek_z_81

    Usuwanie glonów

    Ja bym ten nadmiar chcial mieć.
  9. marek_z_81

    Wysoka temperatura wody

    Lekarski odpada-skala zaczyna się od 34 lub 35stC
  10. marek_z_81

    Testy do wody.

    A jak z datą przydatności, może chciał Ci wcisnąć tańsze bo ta dobiegała do końca?
  11. Masz pieniądz to kupuj, na allegro jest ciut większej granulacji (nie będzie zaciągał), no i ciut tańszy: http://allegro.pl/bialy-jak-snieg-piasek-wapienny-do-akwarium-malawi-i1977607884.html
  12. A to? http://www.tan-mal.pl/images/PICT0387.jpg
  13. Napewno jest dobry, ale równie dobry jest zapewne ten darmowy znad pobliskiej rzeki lub za 8 zł w budowlanym.
  14. Panie stówa za worek piachu?
  15. Jak kolega napisał 112l jest tymczasowe, później zmiana na 3 razy większe. Z tymi zaworami Michał ma rację też bym nie ryzykował zmniejszenia tym przepływu.
  16. Jakby było coś z pęcherzem pławnym to pływałaby do góry brzuchem. Myślę że rybę sparaliżowało, próbuje płynąć prosto ale że jest wygięta to jej nie wychodzi. -- Znalazłem coś podobnego z przed paru lat: http://forum.klub-malawi.pl/chory-pys-t9518.html?t=9518
  17. Jak chcesz zmienić akwarium na 375l to weź 303, do koszy ceramika lub grys koralowy. Ja mam 2xceramika i 1xzeolit, ale zastanawiam się przy czyszczeniu wymienić zeolit na ceramikę. Nie posiadam prefiltra ale niektórzy radzą dać gąbkę na rurę zasysającą.
  18. Zapewne wszyscy by chcieli spróbować-ja bym chciał.
  19. Kup chińczyka jak radzi zdrowy_zab też go mam, niczym się nie różni od tych drogich markowych, nawt nie słychać że jest uruchomiony-zostanie ci więcej kasy na ryby.
  20. W końcu w domu parę fotek udało się strzelić niestety tylko telefonem: Trasa od strony Wrocławia (od A4): Mijasz to skrzyżowanie: http://img814.imageshack.us/img814/3032/19878249.jpg Jedziesz jakieś 300m po lewej masz parking: http://img703.imageshack.us/img703/2899/71278154.jpg Jedziesz kolejne ok300m, wjeżdżasz do Strzegomia, po lewej widać już ten skład: http://img696.imageshack.us/img696/1559/53445429.jpg Jest to mniej więcej w tym km.: http://img716.imageshack.us/img716/8025/91148420.jpg Do końca nie jestem pewien ale musiałem uwierzyć facetowi na słowo. Wygląda jak serpentynit. Fotka tamtego kamienia: http://img20.imageshack.us/img20/7193/39628844.jpg
  21. Ja tam o chorobie nic nie mogę napisać bo niewiele wiem, ale IMHO 5 lat to chyba za mało żeby dopadła ją starość.
  22. Wyjeżdżając ze Strzegomia na Wrocław DK5 chyba ostatni dom i duży plac po prawej, zaraz dalej jest parking (też po prawej), fotoradar:eek: i krzyżówka w lewo bodajże na Rawicz tam kierowało. Jutro niestety znowu muszę tam jechać to stanę i zrobię fotkę to wrzucę.
  23. Dzisiaj wracając ze Strzegomia zatrzymałem się przy pewnym składzie kamieni bo wpadła mi w oko wielka kupa serpentynitu nie tylko zielonego ale różnych kolorów. Poszedłem do gościa spytać po ile, on spytał ile chcę, powiedziałem że ze 4 niewielkie skałki. Gość powiedział że "dychę". Poszedłem wybrać kamienie i czekam na niego, gdy się nie pojawiał poszedłem znowu do gościa (on był jakieś 80m od kupy kamieni). Ten uwierzył mi na słowo nie sprawdzając co wybrałem, zapłaciłem 10zł i poszedłem wrzucić kamienie do auta (wziąłem 5 nie 4). Po dotarciu do domu zważyłem je okazało się że wziąłem 35kg. za 10zł. Także zapraszam do składu. Dla zainteresowanych mapka: http://img857.imageshack.us/img857/1095/beznazwy2md.jpg
  24. Poświęcić z wiadro bo ile tego piachy tam może mieć? Przynajmniej bakterii nie wypłucze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.