Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Jej... wypuściła... Ponad 30 młodych saulosków z jednego pyska .... to jest niemozliwe... masakra, szczęka mi opadła jak to dzis zobaczyłem:)
  2. To są dane zaokrąglane ale gdzies tak 2 tyg z hakiem...
  3. No jeszcze nie wypuściła do końca i w tym problem:D Na raty, 5 wypusciła i cos jeszcze w pysku trzyma...
  4. MAteuszT nie obraź sie ale niektórzy naprawde nie mają pieniędzy odrazu na kubełek, łatwiej wymieniać na coraz droższe niż wyłożyc 150zł na stół; 112l to malutkie akwariium które sam mam i do czasu uzbierania na kubeł przy małych rybciach kaskada wydoli. Micha1994 widze,że ma 12 lat i w tym wieku jak sam wiesz cięzko o jakąkolwiek kase;) Jednak co do opini o tylko wewnętrznym filtrze całkowicie sie zgadam, bez tego malawi nie ma. Pewnie, że kubeł to cos bardzo potrzebnego a raczej niezbędnego ale gdy ktoś naprawde zachciał mieć pyszczaki zrobi wszystko żeby po kosztach choć na początku pojechać. Dlatego mije zdanie jest takie, że zamiast tego mogłeś choć kaskade kupić zo 50zł i na 4 m-ce spokój a w tym czasie stukać na większe. Pozdrawiam, czester_
  5. Witam, ostatnio (miesiac temu) wkoncu uskubałem na kotnik (filtr, akwarium itp. ) Funkcjonuje juz w pelni ale mam pytanie co do 2 samic w jednym kotniku. Jest niewielki 40cm, włożyłem tam dwie wypchane po brzegi samice saulosi. Jedna już wypuściła (połowę), część jeszcze została, druga jest pełna. Jednak samice bardzo często się przeganiają. Czy mogę jednocześnie trzymać 2 inkubujące samice w kotniku czy raczej pozostawiać na przyszłość tylko jedną? Nic im nie jest i nie szkodzą sobie ale nie wiem czy takie coś nie komplikuje inkubacji młodych. Drugie pytanie to takie że narybek który jest w tym kotniku nieraz takze jest "zaczepiany" przez inkubuące samice. CZy to normalne?
  6. Hej, ja bym jednak pomyślal o kaskedzie... hoć jakiś fzn.. to tylko 20 cm wycięte z tyłu pokrywy... Potrzebny Ci jakiś filtr bio, wewnetrzny nie ujedzie, wydaje mi sie że rybcie podrosną i będziesz miał duzy problem z wodą. Zastanów sie jeszcze.
  7. Hej, ja sie doszukałem tylko tyle ze dorasta do 11cm, woli otwartą przestrzeń, temp. taka jak w calym malawi, długa żywotność (cokolwiek to znaczy ) żyją na płaskich, płytkich przestrzeniach, jedzą głównie zieleninke można także podawać "pasze" ( dosłownie przetłumaczone, moze kto wie o co chodzi:)
  8. czester_

    biedne maluchy

    Przepraszam, że troche zbocze z tematu ale wlaśnie jdno mnie nurtuje. Gdzie można dostać jakieś gazety akwarystyczne. Ile żyje ani jednego miesiecznika czy podobnego nie widziałem, nigdzie. Może źle szukam:)
  9. cacy co do pasków nawet mocnych sie zgodzę bo samice także często je mają a szczególnie widać to gdy właśnie one rywalizują między sobą (dziwne ale u mnie sie zdarza) zresztą nie mogłem w to uwierzyc ale ostatnio odwiedziłem danielj w domu i tak samo widziałem to na żywo. Ale ta atrapa mi nie podchodzi i już, musiał bym to zoobaczyć... Pozdrawiam, czester_
  10. czester_

    biedne maluchy

    Wiecie co jest najgorsze, że ludzie to czytają i przestają sie przejmować. Martwili sie że sami tak mają ale jak jeden drugi hoduje i wszystko żyje to czyli 'niesłusznie sie przejmował'. I w tej sprawie napisałem do moderatora forum, aby popatrzył i usunął post lub chociaż go skomentował bo co jak co ale ma nad tym władze i teoretycznie "wiedze". Odpowiedział mi, że nie ma tam treści obraźliwej i niech każdy robi jak chce. Na to ja ze przeciesz jeden, drugi to przeczyta i zrobi prawdopodobnie to samo, a on dalej swoje i jeszcze upomnienie chciał mi wstawić. No comment... Co do instrukcji mamy takie elektroniczne powiedzienie: "Jak wszystko zawiedzie przeczytaj instrukcje" - i niestety nawet nei zawsze wtedy tak to sie odbywa.
  11. rAku tak szczerze to póki te ryby Ci nie dorosną to są nikłe szanse zarówno rozpoznania płci jak i udanej inkubacji. Ja swoje mam juz tyle czasu i zaczął mi sie wybarwiać teraz 3 samiec. Dwa już są prawie 6 m-cy wybarwione a ten teraz, wygladał jak samica, bez atrapy, idealnie żółta powłoka a tu takie coś. Póki jednak one troche nie dorosną ttak naprawde możemy tylko przypuszczać co to było. Także wszystko przed tobą ale ja dzien w dzien siedziałem i ogladałem jak z dnia na dzien mi samce pięknieją. Coś niesamowitego jak z żółtej ryby robi sie czarno-niebieska:) Wracając do tematu, jezeli to samica to wkoncu uda jej sie donieść ale musi jeszcze podrosnąć.
  12. Tak masz racje ale saulosi do nawet roku czasu mogą być żółte, zarówno samce jak i samice. Dopiero samiec zaczyna sie wybarwiac od gdzies tak 4 miesiecy do nawet półtora roku. Kolejny dowód na to że nie chce mi sie w to wierzyć. Samica która inkubuje, tygodniami nie ja, a tylko dokarmia młode w pysku, a ta by jeszcze piasek przesypwała. To jest nie możliwe. Może naprawde co innego w tym pysku było, inkubująca samica zachowuje sie zupełnie inaczej. Pozdrawiam, czester_
  13. hmm... słuchaj może to faktycznie samiec tylko coś miał w pysku bo coś samica z atrapą jajową do mnie nie przemawia. Oczywiście samice mają ciemne zabarwienia ale o atrapach nie złyszałem no chyba, że jestem w błędzie. Także mam podobnie jak ty znaczy dominat ma lewą strone pustą, a po prawej pływa reszta. Po drugie jeżeli masz je od października to są stosunkowo młode, moje zaczęły tarła (a hoduje od narybku) po roku czasu. Samica wcześniej owszem może inkubować i 'próbować' ale z doświadczenia było to jedno jajeczko jeszcze nie donoszone. Jednak z opisu zostane przy tym że to samiec z jedzonkiem ale tak jak mówie pewnien nie jestem. Ale wiesz co daj im jeszcze czas, z powodzeniem tarła będą zaczynały gdzieś po 9 miesiącach, a potem juz nawet uwagi nie będziesz zwracał bo samce non stop będą sie uganiać
  14. Tak, tą świetlówke pewnie masz HAGENA. Niektóre firmy zawyżają bądź nie o 2W moc świetlówek jednak świecą normalnie pod statecznikami uniwersalnymi 38W. Pozdrawiam, czester_
  15. U mnie zaś po 5 miesiącach i nastepny po 7 padły zbrojniki niebieskie. Teraz bardzo żaluje, że je tam wpuszczałem bo nie chciałem sie rozstać. Jeden ze starości zdechł ale ten drugi, mogę tylko przypuszczać. Zmierzam do tego, że jednak powinno się je trzymać biotopowo, jest to jednak inna woda i napewno nie czują się najlepiej.
  16. czester_

    biedne maluchy

    Kolejny przykład... : http://www.akwarystyka.com.pl/forum/vie ... c&start=15 Wczoraj to znalazłem, szczególnie ostatni wypowiedź mnie osłabiła. Najgorsze, że nie przegadasz bo jakiś powie, że sam tak miał i zyje:/ a reszta to czyta, wg mnie powinno być to usówane.
  17. Moje akwarium po 7 miesiącach. Glony rozrosły sie po całych kamieniach, sauloski ubarwione i zmieniona filtracja biologiczna na fluvala 204. Więcej zdjęć także rybek na http://www.akwarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=58947
  18. Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi. Od tygodnia zacząłem stosować jedynie tą złotą symfonie no i nie wiem czy przez to ale są efekty bo spiralis zaczyna mi puszczać nowe młode liście. A przyznam szczerze że o obcinianiu korzeni nie wiedziałem... w sumie 3 cm miały to by nie było potrzebne ale dobrze wiedzieć. Dziękuje jeszcze raz!
  19. Mam pytanie nawet bardziej teoretyczne... mam akwarium 112l. W nim zamontowyany fluval 204 i AquaEl 350 (bąbelkowy) czy przy takim rozmiarze akwarium mogę zrezygnować z filtra wewnętrznego czy też samych bąbelków??
  20. No ale przyznajcie, że jest to problem. Nie lubie roslinek bo wole surowe jednak za nic nie moge inaczej tych filtrów zakryc... Spróbuje jeszcze nawozy.. doradzili mi żebym posadził nurzańce do koszyczków i dał tam troszeczke gliny i jakiegoś torfu (nie znam sie) i nawozy dostałem bodajże 'symfonia złota'. Jak ktoś nie ma sprzeciwów próbuje;)
  21. TAk NO3 mam na poziomie 15 czasem mniej przy podmianie.. to coś złego?! Przeciesz do 40 jest nieszkodliwe dla ryb i wydawalo mi sie ze jest to niski poziom. Czekam na odpowiedz:)
  22. Witam, mam pewien problem. Ze względu na małe akwarium i ułożenie w nim kamieni byłem zmuszony zakryć filtry roślinnością bo nic innego niestety nie da sie wykombinować. Ale sadziłem już 16 sadzonek nurzańca i teraz kupiłem 6 Vallisneria spiralis jednak za nic ani te pierwsze ani drugie nie chcą się przyjąć. Po 3 dniach są juz obrzarte przez moje saulosi i poprostu żółkną, wypadają liście i obumierają. Próbowałem już wszystkiego co wymyśliłem jak podawanie gotowanej sałaty, szpinaku itp, ale dalej to samo. Rośliny za nic nie chcą sie zaaklimatyzować i sa obskubywane. Dostałem teraz nawozy i jeszcze tak spróbuje ale moze ma ktoś jakiś inny pomysł?! Mój baniak to 112l w profilu z 2x 18W swietlówkami Floura i daylight. A tu są zdjęcia baniaka: http://www.akwarystyka.com.pl/forum/vie ... hp?t=58947
  23. czester_

    Zdjęcia pysi

    oj widze że powoli trafiacie w temat... więc ogólnie to interesuje mnie czy robicie to za pomocą zwykłej lampy błyskowej?? Ja dotąd robilem makra przy oswietleniu akwaryjnym bez flesha z aparatu... zdjecia wychodzily 2-3 na 300 i dosc wyraziste natomiast z lampa blyskowa tak srednio mi sie podobaja nawet jezeli szumy są mniejsze. Macie jakąś specjalną technikę?
  24. czester_

    Zdjęcia pysi

    Witam, interesuje mnie jak robicie swoje zdjęcia pociechą dysponując tylko zwykłą cyfrówka... czy dokładacie jakies specjalne swiatła ?? Czasem w galerii widze swietne zdjęcia rybek, ostre wyraziste i ciemne tło jak to robicie, czym? Z góry dziekuje za odpowiedz!
  25. Kurka faktycznie identyko że tak się wyraże... Ja myslalem ze poprostu glony mi zaczynają rosnąć na kamieniach i piasku:/ Jej ale draka... to co mam ograniczyc karmienie i nie włączać swiatła?? Czy sa jeszcze inne sposoby? A jakbym podłączył świetlówke UV powinna to zwalczyc prawda? Dzieki za odpowiedź!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.