Skocz do zawartości

Problem z grzałką Jager 200w


Guban88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauważyłem że grzałka mi zaczęła grzać o kilka st. więcej niż wskazane jest na termostacie.Postanowiłem ją dać znowu na pozycję wyjściową czyli czerwona strzałka na środek, niebieskie pokrętło na 25,5 st i temp, urosła mi do 28 st. Chciałem skalibrować ale nie dało się przesunąć czerwonego pokrętła na temp która jest w akwa bo ma tam limit przesuwania w jedną i drugą stronę. I nie wiem co z tym fantem zrobić. Teraz mam grzałkę na ok 24,7 stopni a na termometrze 27,5 i się załącza.




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jakis wielki problem mam pare grzalek Jagera i wszystkie tak maja,jezeli chcesz miec np.25 stopni to ustaw na grzalce ok.22.5- u mnie sie to sprawdza i dziala ok. juz pare lat -grzalki maja jakis problem z kalibracja dlatego pomaga takie ustawienie jak wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam ustawioną na 24.Na razie jest spokój ale zobaczę przy jakiej temp się ponownie zacznie załączać. Czyli o prawie stopień niż miałem jak mi się załączało przy 27,5. Wg tego co się działo do tej pory przy ok 26,5 się powinno załączyć , ale pytanie czy będzie grzać dalej u mnie czy trzymać temp.Bo jeśli grzać w górę tzn że grzałka felerna.Mimo to i tak mnie to dziwi bo jak czytam na necie na ten temat to po kalibracji śmiga.




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musialem zmniejszyc temperature na grzalce min 2-3 stopnie aby uzyskac odpowiednia temperature w akwarium, ale robilem to zawsze na '' ochlodzonej'' i odlaczonej grzalce, a z kalibracja Jagera zawsze mialem problem (mam te z czerwona strzalka)-teraz w akwarium mam 25 stopni a na grzalce (ok.22.3)-mialem kiedys jagera 250 i ona sie popsula -ale przestala grzac calkowicie-Badis wymienil na nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc od wczoraj wieczora zacząłem testy grzałki.Jak już niżej pisałem grzała za dużo grzała niż miała na wskaźniku wskazaną temp. Przy ok. 24,7 st na grzałce załączała się , gdy na termometrze było 27,5. I grzanie wyglądało tak że 7 min pracy 7 min przerwy. Postanowiłem temp. ustawić na 24 st. i wg powyżej opisanej pracy powinna się załączać przy temp. w akwa przy +/- 26,8 st . Wygląda to tak że w nocy temp spadła w akwa do 26 st. , a praca grzałki wygląda tak że załącza się na ok. 4 min z przerwą ok 20 min. Teraz poczekam do jutra zobaczę czy temp się utrzyma bo jak widać nie można z nią za wiele przewidzieć.




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




No Jager powinien śmigać i bez tego. Ma termoregulator , nawet możliwość kalibrowania ale jak widać u mnie to na niewiele się zdaje. Jeśli się nie da się wyczuć mojej grzałki to będzie trzeba ją zmienić na inna , bądź kupić to co podałeś;)




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.