Jump to content

Problem z grzałką Jager 200w


Guban88

Recommended Posts

Witam. Ostatnio zauważyłem że grzałka mi zaczęła grzać o kilka st. więcej niż wskazane jest na termostacie.Postanowiłem ją dać znowu na pozycję wyjściową czyli czerwona strzałka na środek, niebieskie pokrętło na 25,5 st i temp, urosła mi do 28 st. Chciałem skalibrować ale nie dało się przesunąć czerwonego pokrętła na temp która jest w akwa bo ma tam limit przesuwania w jedną i drugą stronę. I nie wiem co z tym fantem zrobić. Teraz mam grzałkę na ok 24,7 stopni a na termometrze 27,5 i się załącza.
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

To nie jest jakis wielki problem mam pare grzalek Jagera i wszystkie tak maja,jezeli chcesz miec np.25 stopni to ustaw na grzalce ok.22.5- u mnie sie to sprawdza i dziala ok. juz pare lat -grzalki maja jakis problem z kalibracja dlatego pomaga takie ustawienie jak wyzej.

Link to comment
Share on other sites

W tej chwili mam ustawioną na 24.Na razie jest spokój ale zobaczę przy jakiej temp się ponownie zacznie załączać. Czyli o prawie stopień niż miałem jak mi się załączało przy 27,5. Wg tego co się działo do tej pory przy ok 26,5 się powinno załączyć , ale pytanie czy będzie grzać dalej u mnie czy trzymać temp.Bo jeśli grzać w górę tzn że grzałka felerna.Mimo to i tak mnie to dziwi bo jak czytam na necie na ten temat to po kalibracji śmiga.
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Ja musialem zmniejszyc temperature na grzalce min 2-3 stopnie aby uzyskac odpowiednia temperature w akwarium, ale robilem to zawsze na '' ochlodzonej'' i odlaczonej grzalce, a z kalibracja Jagera zawsze mialem problem (mam te z czerwona strzalka)-teraz w akwarium mam 25 stopni a na grzalce (ok.22.3)-mialem kiedys jagera 250 i ona sie popsula -ale przestala grzac calkowicie-Badis wymienil na nowa.

Link to comment
Share on other sites

A więc od wczoraj wieczora zacząłem testy grzałki.Jak już niżej pisałem grzała za dużo grzała niż miała na wskaźniku wskazaną temp. Przy ok. 24,7 st na grzałce załączała się , gdy na termometrze było 27,5. I grzanie wyglądało tak że 7 min pracy 7 min przerwy. Postanowiłem temp. ustawić na 24 st. i wg powyżej opisanej pracy powinna się załączać przy temp. w akwa przy +/- 26,8 st . Wygląda to tak że w nocy temp spadła w akwa do 26 st. , a praca grzałki wygląda tak że załącza się na ok. 4 min z przerwą ok 20 min. Teraz poczekam do jutra zobaczę czy temp się utrzyma bo jak widać nie można z nią za wiele przewidzieć.
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites
No Jager powinien śmigać i bez tego. Ma termoregulator , nawet możliwość kalibrowania ale jak widać u mnie to na niewiele się zdaje. Jeśli się nie da się wyczuć mojej grzałki to będzie trzeba ją zmienić na inna , bądź kupić to co podałeś;)
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.