szogo89 Opublikowano 2 Czerwca 2011 #1 Opublikowano 2 Czerwca 2011 Temat NIE przeznaczony dla miłośników obrośniętych kamieni Jeśli ktoś z was chciał żeby jego białe kamienie przynajmniej przypominały białe, a nie zielono sraczkowate gówno i odnotował sukces to chętnie przyjmę jego rady. Jak całkowicie pozbyć się glona z kamieni?
yaro Opublikowano 2 Czerwca 2011 #2 Opublikowano 2 Czerwca 2011 Temat NIE przeznaczony dla miłośników obrośniętych kamieni Jeśli ktoś z was chciał żeby jego białe kamienie przynajmniej przypominały białe, a nie zielono sraczkowate gówno i odnotował sukces to chętnie przyjmę jego rady. Jak całkowicie pozbyć się glona z kamieni? No popatrz - więc jak coś jest zbliżone do natury, kojarzy ci się to z " zielono sraczkowatym gównem" ? Więc jako osoba która ma akwaria prawie 40 lat, powiem, Ci że aby takiego gówna się pozbyć, w takim biotopie jak nasz, musisz często wyciągać kamienie i je szorować a nawet wyparzać, jednak i takie zabiegi po pewnym czasie nie będą przynosiły efektu który będzie Cię zadawalał, potem zostanie tylko malowanie tych kamieni farbą.
Perez666 Opublikowano 2 Czerwca 2011 #3 Opublikowano 2 Czerwca 2011 Pozbywając się glonów odbierasz sobie przyjemność obserwacji naturalnych zachowań pyszczaków,zarazem odbierasz im możliwość żerowania między posiłkami. Ciesz się że masz glony...
szogo89 Opublikowano 2 Czerwca 2011 Autor #4 Opublikowano 2 Czerwca 2011 tylko musze zmienic kamienie po lupek kwarcytowy wyglada naprawde fatalnie, mam jeszcze czarne lupki i nie wygladaja zle, ale ten bialy to jest tragedia
slawek gorol Opublikowano 2 Czerwca 2011 #5 Opublikowano 2 Czerwca 2011 Z doświadczenia wiem, że serpentynit też słabo porasta glonem
jogo Opublikowano 2 Czerwca 2011 #6 Opublikowano 2 Czerwca 2011 Ja mam serpentynit jak ryby zjedzą troche to i tak zielono
Perez666 Opublikowano 3 Czerwca 2011 #7 Opublikowano 3 Czerwca 2011 Z doświadczenia wiem, że serpentynit też słabo porasta glonem Porasta,porasta i to bardzo ładnie
nabe Opublikowano 3 Czerwca 2011 #8 Opublikowano 3 Czerwca 2011 No ciekawe, większość ludzi pyta o to jak wyhodować jak najbujniejsze glony,żeby wzbogacić wygląd baniaka.Zastanawiając się dlaczego ci zależy żeby jezioro wyglądało jak pustynia naszła mnie taka ponura wizja. W malawi można to uzyskać chyba tylko skąpo karmąc ryby, utrzymując aseptyczną i jałową w fosforany/azotany/potas wodę, prażyć ją w ultrafiolecie? Albo trzymać dwa komplety dekoracji - podmieniać, w pocie czoła szorować, myć karcherem... Chcesz iść z naturą pod prąd - powodzenia. A tak poważnie wydaje się,że lampa UV byłaby tu chyba najbardziej na miejscu.
Michal_Chrzanowski Opublikowano 5 Czerwca 2011 #9 Opublikowano 5 Czerwca 2011 oj, chyba idę pod prąd z naturą Nie lubię glonów i ich nie mam, glony to ZUO! W utrzymaniu czystości baniaka pomagają mi: - Pan Redfield - non stop włączone UV - bambusy w akwarium W obecnej sytuacji nie mam nawet zielonego nalotu w miejscach małego przepływu wody...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się