Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Wczoraj
  2. Swego czasu miałem fazę na piasek o jak najniższej gradacji. Jednym z minusów takiego rozwiązania jest to, że wodę kryształ uzyskiwałem dopiero po kilku miesiącach, a nie jak w przypadku grubszego po kilku dniach. Ja oprócz watoliny/waty w filtrze nie robiłbym żadnych innych ruchów. Akwarium funkcjonuje, ryby szczęśliwe, bałbym się eksperymentować.
  3. ^ Zdobyć dobre jakościowo te trzy gatunki i gdy podrosną to akwarium wymiata. Szczególnie rdzawy, który niesamowicie mieni się odcieniami granatu.
  4. Ostatnie zdjęcie najlepsze. Bardzo mi podoba się ten czarny glon. W końcu czarny kontynent
  5. To bym widział, już nie będę wypisywał szczegółów Saulosi Maingano Rdzwego
  6. Jak dałeś bardzo miałki piasek, to będzie mąciił. Jeżeli to tylko drobniejsze frakcje, a większość jest trochę grubsza, to daj na wlocie do filtra mocno zbita watę np w obciętej butelce po wodzie . Dość często zmieniaj wkład i może się wyklaruje. Jak nie to wymiana podłoża na grubsze.
  7. Witajcie. Mam problem. Nie wypłukałem piasku przed włożeniem do akwa, plus granulacja jest niska. Cyrkulator podbija piach do góry i woda jest wiecznie mętna. Filtracja narurowa. 3 wkłady sznurowe, potem matrix i zeolit (1 wylot do akwarium), i na końcu dwa wjłady z węgla (2gi wylot). Nie wiem, czy zrobić pralkę i powsadzać jakieś wkłady gąbkowe, żeby wyłapały piach. Macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić ? Z góry dzięki za pomoc.
  8. Spoko. Spiszemy się i ustalimy co i jak.
  9. Z miłą chęcią, mam wolny garaż to spokojnie mogą nawrzucac kamieni. Kontakt na priv?
  10. Chyba nie zrozumieliśmy się. Ja tylko proponuję inaczej ułożyć cztery górne kamienie.
  11. Jak chcesz, mogę Tobie podrzucić ze 150 kilo wapienia podobnego do alpejskiego w różnych rozmiarach. Serwisuje maszyny w kamieniołomie i mam tego do oporu. Będę jechał pod koniec miesiąca do Polski. Mam tego pół piwnicy. Granicę przekraczam w Kolbaskowie, więc jak chcesz, to możemy się jakoś zgrać. Fajny kamień do Malawi.
  12. wyloty są modułowe - niema problemów z tym - już 4 prototypy były testowane - szukam złotego środka
  13. To tak nie działa, prowizorki trwają najdłużej. Właśnie teraz masz czas na operowanie kamieniami i drukowanie 3D wylotów, na co czekasz?
  14. @Mortis Zmiana dostawcy i jJak to w życiu bywa raczej zastanawiam się nad zmiana gatunków i tak nowy pomysł to 3-4 gatunki spośród: 1. Chindongo saulosi 2. Iodotropheus sprengerae makokola red 3. Cynotilapia afra jalo reef 4. Pseudotropheus sp. elongatus neon spot 5. Metriaclima estherae red red W zanadrzu do podmiany ewentualnie: Melanochromis maingano Pseudotropheus sp. elongatus mphanga Melanochromis auratus
  15. Ano właśnie, muszę update zrobić. Wydawało mi się, że mam aktualną listę. Faktycznie brakuje. Prawda. Też mi go brakuje. Teraz Rubin go zastąpił w szeryfowaniu.
  16. @Mortisżebym to ja miał czas po polach latać Może przy okazji jakichś spacerów z różową uda się coś wypatrzeć
  17. @Lucjan23nie muszą być ze składu. Jedziesz drogą, masz pola, na pola hałdy kamieni często leżą. Wybierasz większe mniejsze. Nawet kolorystycznie mogą się różnić, za moment i tak nie będzie widać różnicy.
  18. A nie pływa tam jeszcze P. Crabro?
  19. @hiluxobleci się czarnym szprajem, a docelowo będą to wydruki 3D - z reszta tak jak same przepusty
  20. A na to szare kolanko i wylot filtra czarną folię termokurczliwą.
  21. @pulpet: Niestety zbytniego wyboru nie miałem, więc wybrałem "mniejsze zło" - z czasem może trafie serpenit czy coś ciekawszego, bardziej pasującego. @ziemniak: Niestety kamienie mam jakie mam - nie było zbytnio wyboru na składzie - może z czasem coś dokompletuje i zmienię @Mortis: Otoczaki niestety były tylko białe więc pasujące jak świni siodło - może z czasem się coś trafi, co do okleiny jest ona tylko na tylnej ścianie (czarna), pozostałe boki są widoczne w mieszkaniu z każdej strony
  22. Ładnie wyglądają te kryptokoryny jakby w szczelinach między kamieniami.
  23. @Vrzechu Nie mam porównania, ale zakładam, że PA202 i a502e działają i regenerują się tak samo. Po 18 dniach od włożenia nowej żywic: azotany 2 ppm, fosforany 0,7 ppm.
  24. Stąd bym wybrał ; Pierwsza opcja, obsada wszystkożerna Saulosi - charakterystyczny samiec z pięknymi samicami, będzie to wyglądało jakby były już dwa gatunki Acei - ciemna ryba, ale z takim perłowym połyskiem, osobiście bardziej podoba mi się z białym ogonem (Acei White tail) Jeśli jest potrzebny trzeci gatunek To Socolofi, ewentualnie można poszukać Cynotilapia Hara. Przy tym składzie możesz pogodzić dietę. Przewaga roślin, ale jak mięsny wpadnie nie zaszkodzi. Polecam pokarmy w formie płatków, są bezpieczniejsze. Druga opcja, obsada roslinożerna To tropheops, wybór dla Ciebie zostawiam, które zakupisz Demasoni - przepiękna ryba, ale trudna w utrzymaniu. Warto zakupić ich więcej. Może być dosyć agresywna. Jako trzeci gatunek dałbym Socolofi Trzecią opcją jest grupa ryb No Mbuna, czyli Protomelas i Otopharynx. Możesz ze sobą połączyć, tylko nie prędko Ci się wybarwią i mają nieciekawe samice.
  25. Trochę płasko, można poszukać otoczaków polnych i moim zdaniem będzie o wiele lepszy efekt. Akwa widoczne z każdej strony w mieszkaniu? Jeśli jedna szyba niewidoczna to albo na czarno pomalować albo przykleić czarną folię, nada to klimatu.
  26. Brakuje mi cielaczka Mdoki w tym akwarium
  1. Pokaż więcej elementów aktywności


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.