Skocz do zawartości

dwa zespoły narurowych w pokrywie...


makok

Rekomendowane odpowiedzi

Hello... wracam do zabaw w boba budowniczego :P


zaraz wrzucę do tego posta zdjęcia narurowych w pokrywie.... jednak muszę przezwyciężyć pewne kłopoty techniczne... niedoceniłem wagi tych filtrów i mi konstrukcja nie wytrzymuje... walczę... będę na bieżąco pisał... :wink:


EDIT 16:20


fotka koncepcji:

IMG_6299.JPG

tutaj widać na czerwono moduł BTN A (link do modułów), który chce umieścić na tylnej ścianie... z niego pośrodku będzie "wyrastał" moduł O (na żółto) idący jako nawis w kierunku przedniej szyby... po lewej na bocznej ścianie planuje moduł C (zielony) - będzie w nim jedna pompa ta która tam wisi zresztą napedzająca te dwa narurowe biologi oraz grzałka...

jęsli do połączonego modułu A/O nie wejdzie mi druga pompa (ta wisząca aktualnie po prawej), to dokupię jeszcze jakiś jeden moduł na prawy bok...

wylecą te przekreślone kamienie i będzie dżi...


druga pompa po prawej będzie napędzać dwa narurowe podłączone "równolegle" służące za mechaniczne... w modułach będzie woda, ale nie będzie wkładów (ewentualnie trochę hydrocarbonatu)... wyloty i wloty będą pochowane w ścianach modułów...


tu dodatkowa fota:

IMG_6300.JPG

jak dojrzeją biologi to wywalam donicę


narazie to mam problem i muszę sztucznie podpierać narurowe co widać, bo nie doceniłem ich wagi... i mi nie wytrzymało... ale jak będę robił koronę (pokrywa ala Cezarix) to to poprawię :wink:


to narazie tylę - będę uzupełniał tego posta w/g reguł działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam nad sensem nawisów... sorry, ale w akwarium to wygląda jak czary mary - ot, kamień się unosi w wodzie... trochę kiczowate wykorzystanie BTN :wink: . No, ale co kto lubi ;) .


mi się podoba...

w sumie jakby wyciąć kawałek jeziora - dosłownie kawałek z nawisem (taki wycinek większej skały, olbrzymiej) ...tak żeby się to nie rozpadło... to... :wink:

trochę wyobraźni i można z tym żyć :P (nie atak na Ciebie Mati)


w sumie to tutaj (pierwsze 6 zdjęć...), ja wiem czy aż taki kicz??? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah Makok! Wiedziałem że powstanie nowy wątek twojego autorstwa :lol:

Oczywiście, będę śledził twoje postępy i trzmał kciuki za owocny finisz który nasąpi ... :lol: wlaśnie - kiedyś...

Z fotek "wyczytuje" że nie możesz wytrzymać za długo bez akwa. Podaj wymiary zbiornika i co będzie pływać, pływa.

Temat postu "dwa zespoły narurowych w pokrywie..." a nic nie piszesz o nich (pompa(y), rurki itd.). Pokazałeś jak będzie wyglądało tło i narazie tyle :?: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


świetny post Yaro, wnoszący coś... :P:wink:


oj moja ulubiona zgryźliwość :D

brakowało mi Ciebie fajnie ze wróciłeś ;)


a wracajac do tematu - sam chyba na tym forum byłem osobą która pierwsza uruchomiła system filtracji na narurowych, więc mocno trzymam kciuki za to aby to działało jak należy, ale niestety są powody dla których odeszłem od tego pomysłu i narurowe wykorzystuje tylko do filtracji mechanicznej.

Niestety po pierwsze dostępność 50 mikronów - tragiczna

po drugie obowiązkowe co tygodniowe wymiany pierwszego filtra który brudził się masakrycznie, po dłuższym okresie blokował sie przepływ prawie całkowicie

Po trzecie zastanawia mnie Twoje rozwiązanie - czy jeden podwójny panel u Ciebie to mechanik a drugi to biolog?

Bo jeżeli tak to pompa waląc wodę z akwarium do biologa będzie zasysała również i to co powinno wpaść do mechanika - z kupkami w biologu sobie nie poradzisz, więc trzeba będzie częściej go wymieniać - a co wtedy z bakteriami?

Myślę dziś że jak by nadawało się to wszystko na biologi, i to muszę przyznać po moich próbach jako porażka, to w kubłach by był wkład sznurkowy i działało by to również pierwszorzędnie. Na mechanik juz się nadaje ten system, działa u mnie on od dłuzszego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.