Skocz do zawartości

270 L 120x45x50


Marson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymiary przyszłego baniaczka to:

120x45x50


Interesujące mnie gatunku to :


Labidochromi yellow

Cynotilapia afra

Pseudotropheus saulosi

Maylandia crabro

Aulonocara Fire Fish

Są to ryby o podobych w miarę warunkach, które potrafi zapewnic moj przyszły baniak, a przy okazji sliczne. Prosiłbym znawców tematu o dobranie 2-3 gatunków, które mógłbym bez problemu trzymac w akwa, a także o proporcje ilościowe. Prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jako początkującemu nie opłacają mi się na początek takie twory :D

Swoją drogą może jest jakiś gatunek, który szedł by w inne kolory niż błękitny i żółty ( chodzi mi o jeszcze inne żywe kolory )- dośc prozaiczne powody poszukiwań, lecz kto pyta nie błądzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,co do Aulonocar Fire Fish to z obserwacji własnych stwierdzam,że nadają się jedynie do większych zbiorników bo potrafią spore urosnąć..Odpowiednio karmione pięknie się wybarwią .Prawdziwy efekt dla tej ryby daje jednak zbiornik jednogatunkowy z odpowiednim oświetleniem np.flora.pozdrawiam


--

A nie myślał kolega o obsadzie 270l. pyszczakami z grupy mbuna? Wielkość ich daje więcej możliwości..:)Np.Pseudotropheus sp. "zebra long pelvic",Cynotilapia afra mbamba ,itd.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maylandia crabro - inaczej "szerszeń nie bez powodu bo potrafi "użądlić;)

--

"coral" jest sztucznie stworzony choć bardziej barwny od formy podstawowej:)

--

"coral" jest sztucznie stworzony choć bardziej barwny od formy podstawowej:)

--

Miałem kiedyś w podobnym zbiorniku stado Metraclima msobo magunga,samce są wobec samic kontrastowo wybarwione co daje piękny efekt.Wiele u mnie osób podziwiało je:)Choć przestrzegam przed łączeniem ich z innymi pyszczakami bo mają dużą agresję .W takim akwarium 3samce na około 15 samic i efekt murowany:)

--

I jeszcze jedno zauważyłem,że wiele osób stawia na jasne podłoże nie biorąc pod uwagę jak ryby się na nim czują...Ja stosuję od dawna piasek zbliżony do rzecznego, i ze swojego doświadczenia wiem,że ryby bardzo dobrze się na nim czują co potwierdziły liczne inkubacje wielu gatunków pyszczaków w moich zbiornikach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @TomekT takie plany długoterminowe plany zazwyczaj się nie spełniają, lepiej kuć żelazo póki gorące.
    • Sprzedam książkę Pielęgnice Jezior Tanganika i Malawi (1 wydanie) . Książka w bardzo dobrym stanie + autograf współtwórcy Wojtka Sierakowskiego 🙂  Cena razem 100zł z wysyłką do paczkomatu Inpost.  Zainteresowane osoby zapraszam na priv.
    • Jednak zbyt dużo jest pięknych ryb, by wybór był prosty, dlatego myślę o opcjach, jak poniżej. 🤔 Wydaje mi się, że takie drapieżniki wagi średniej byłyby odpowiednie do akwarium o długości ca 220 cm.  Dimidiochromis strigatus / Exochochromis anagenys / Lichnochromis acuticeps Stigmatochromis tolae Lethrinops lethrinus / Trematocranus placodon / Cheilochromis euchilus Placidochromis milomo Nie ukrywam, że chciałbym obsadę nietuzinkową. Nie mam zamiaru silić się na sztuczną oryginalność i wymyślać jakieś cuda - ale nie powiem, zależałoby mi na szkle, w którym będzie pływać coś rzadziej spotykanego. Stąd szczególnie interesuje mnie np. Trematocranus placodon. Ładna, ciekawa i majestatyczna ryba. Raczej mniej popularna, w forumowym dziale Grafika wyszukań mało, w zasadzie prawie tylko autorstwa Kolegi @stan. Rośnie spora, do 25 cm, ale w necie różnie można wyczytać co do agresywności. Widzę, że jest dostępna w Tan-Mal. Może ktoś miał/ma i podzieli się obserwacjami.
    • Dzięki. Faktycznie, we wspomnianej książce proponowane do M. mchuse gatunki zarówno nie przekraczają go wielkością, jaki i nie są też określane jako agresywne. Słusznie, w związku z delikatnością M. mchuse zacznę w takim razie od 4 gatunków i zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie; doświadczenie z obserwacji też coś podpowie. Trzymam kciuki za nowy zbiornik, Patryka oczywiście też. 👍😉
    • U mnie w module jako wloty robią: szczelina wycięta "fabrycznie" na etapie budowy modułu (mniej więcej w połowie wysokości modułu, niewidoczna patrząc od przodu), nawiercony przeze mnie wlot w dolnej części modułu zakończony kratką wentylacyjną o średnicy 45 mm oraz dwa nacięcia w górnej części modułu, przez które przelewa się woda - działa jednocześnie jako skimmer. Na późniejszym etapie kratkę nieco zmodyfikowałem, wycinając z niej trochę plastiku, przez co zwiększyła się powierzchnia zasysu.
    • Możesz śmiało podłączyć do p415 https://allegro.pl/oferta/driver-p4115adj-led-200ma-700ma-pwm-lin-adj-7411714739 Prąd ustawisz na 700mA rezystorami jak fabrycznie nie jest i wydaje mi się że śmiało ten led będzie świecił. Nie będzie świecił pełną mocą ale moze wystarczy. Jedna uwaga, sygnał PWM do 5,5V a sterownik chyba potrzebuje większym napięciem być zasilony, stąd musisz sobie wyprowadzić te sygnały ze sterownika, ponieważ jak podłączysz PWM wprost to spalisz driver. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Ja mam u siebie zasys poziomy przodem. Raczej mało jest widoczny, ale jak ktoś się uprze, to go zobaczy i będzie mu przeszkadzał. Wymiary zasysu sprawdzone pod moją pompę 3000l - 0.5x20cm. U mnie się to sprawdza. Piotr, jeżeli chcesz zrobić podobny zasys do mojego, to warto szczelinę wyciąć wyższą i od środka zamontować na wklejonych szynach ruchomą przesłonę. Bo dobrze dobrać wielkość zasysu, to podstawa przy tego rodzaju filtracji - no ale ja mam typową kasetę, zabudowaną w tle 
    • @pablomas dzięki. Tak sobie właśnie myślałem, że mocna filtracja biologiczne likwiduje błonę. Ja właśnie "tworzę" taką hybrydę. Narożną kasetę w kształcie hmf ale w sposobie działania modułu Czyli przód będzie cały z pvc. U góry nacięcie jako skimmer. Zastanawiam się tylko nad wlotem @jaras @marcin73m jak macie zrobione wloty do modułu? Myślałem nad wpuszczeniem poziomo nawierconej rury z zewnątrz zabezpieczonej czymś takim. Myślę, że spowodowało by to równiejszy przepływ wody przez gabkę Tylko czy ta rura jest potrzebna? Może wystarczy tylko ponawiercać dziurki jako wlot?  
    • Powinno działać daj tylko czas u mnie po ok 6tyg zniknął, brak biofilmu od dwóch lat. Zobacz mój wątek Hmf w filtrze Juwel.
    • Moja wpłata nie dotarła? @yaro sprawdź proszę
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.