Jump to content

270 L 120x45x50


Marson
 Share

Recommended Posts

Witam

Wymiary przyszłego baniaczka to:

120x45x50


Interesujące mnie gatunku to :


Labidochromi yellow

Cynotilapia afra

Pseudotropheus saulosi

Maylandia crabro

Aulonocara Fire Fish

Są to ryby o podobych w miarę warunkach, które potrafi zapewnic moj przyszły baniak, a przy okazji sliczne. Prosiłbym znawców tematu o dobranie 2-3 gatunków, które mógłbym bez problemu trzymac w akwa, a także o proporcje ilościowe. Prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Saulosi z afrą to ryzykowne połączenie IMHO spróbowałbym z cynotilapia sp. "hara" lub cynotilapia afra "cobue", ale to ja:)

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej jestem otwarty na wszelkie propozycje :)

A co myślisz o Aulonocara Fire Fish ? Ktoś w ogóle miał stycznośc z zachowaniem i zapotrzebowaniem tej ryby ?

Link to comment
Share on other sites

Chyba jako początkującemu nie opłacają mi się na początek takie twory :D

Swoją drogą może jest jakiś gatunek, który szedł by w inne kolory niż błękitny i żółty ( chodzi mi o jeszcze inne żywe kolory )- dośc prozaiczne powody poszukiwań, lecz kto pyta nie błądzi :).

Link to comment
Share on other sites

Witam,co do Aulonocar Fire Fish to z obserwacji własnych stwierdzam,że nadają się jedynie do większych zbiorników bo potrafią spore urosnąć..Odpowiednio karmione pięknie się wybarwią .Prawdziwy efekt dla tej ryby daje jednak zbiornik jednogatunkowy z odpowiednim oświetleniem np.flora.pozdrawiam


--

A nie myślał kolega o obsadzie 270l. pyszczakami z grupy mbuna? Wielkość ich daje więcej możliwości..:)Np.Pseudotropheus sp. "zebra long pelvic",Cynotilapia afra mbamba ,itd.:)

Link to comment
Share on other sites

Swoją drogą może jest jakiś gatunek, który szedł by w inne kolory niż błękitny i żółty ( chodzi mi o jeszcze inne żywe kolory ).

Do 240l to może saulosi ale odmiana "coral" samice pomarańczowe.

Link to comment
Share on other sites

Maylandia crabro - inaczej "szerszeń nie bez powodu bo potrafi "użądlić;)

--

"coral" jest sztucznie stworzony choć bardziej barwny od formy podstawowej:)

--

"coral" jest sztucznie stworzony choć bardziej barwny od formy podstawowej:)

--

Miałem kiedyś w podobnym zbiorniku stado Metraclima msobo magunga,samce są wobec samic kontrastowo wybarwione co daje piękny efekt.Wiele u mnie osób podziwiało je:)Choć przestrzegam przed łączeniem ich z innymi pyszczakami bo mają dużą agresję .W takim akwarium 3samce na około 15 samic i efekt murowany:)

--

I jeszcze jedno zauważyłem,że wiele osób stawia na jasne podłoże nie biorąc pod uwagę jak ryby się na nim czują...Ja stosuję od dawna piasek zbliżony do rzecznego, i ze swojego doświadczenia wiem,że ryby bardzo dobrze się na nim czują co potwierdziły liczne inkubacje wielu gatunków pyszczaków w moich zbiornikach..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
  • Vrzechu
   @KapitanCzysty mówisz - masz  "Czarna Mamba"  oraz Kulfon  Labeotropheusy nie rzucają się bardzo w oczy bo są tylko 3 samice i 1 samiec, ale mają się dobrze i samice między sobą wykazują najwięcej agresji ze wszystkich moich podopiecznych. Mimo posiadania 3 Synodontisów uchowały się nawet 2 maluszki. Z moich obserwacji wynika, że samica trzymała w pyszczku większą ilość młodziaków, ale jak tylko jakieś jej uciekły to zostały pożarte. Te 2-3 sztuki nosiła tak długo, że już martwiłem się, że nie przeżyje bo bardzo schudła i wszystko trwało chyba 4 tygodnie. Wypuściła je jak były już naprawdę spore jak na narybek i dwa udaje mi się czasami dostrzec. Sama bardzo szybko wróciła do formy a następna już inkubuje  Jurny ten Kulfon    
  • KapitanCzysty
   Widać, że ryby dobrej jakości i chyba dobrze karmione 😉 . Sporo Ci urosły Acei i szerszenie i faktycznie, aż miło się na nie patrzy. Ciekaw jestem ujęcia z bliska tego "czarnucha" , intryguje mnie. 😄 Nie widzę natomiast Labeotropheusów, dalej je masz?  Całokształt bardzo mi się podoba.
  • Vrzechu
   Wygląda pięknie  Dopiero co zakładałem swój zbiornik a po przeczytaniu kilku postów tutaj, już tęsknie za zakładaniem nowego baniaka  Powodzenia na dalszym etapie  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.