Skocz do zawartości
**Przypomnienie** Ostateczny termin wpłaty składki członkowskiej za okres 2024/2025 to 15 maja br. Po tym terminie każdy klubowicz, który nie opłaci składki zostanie zdegradowany do rangi użytkownika. ×

żywienie


maciek888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z forumowiczów mógłby podać mi przykładową dietę dla metraclima pulpican, yellow i maingano,akwarium 240l.Czy ta obsada jest żywieniowo ok? Proszę o rady przykładowych pokarmów i częstotliwości ich podawania.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywieniowo ok, karmiłbym 50/50 mięso/rośliny. Jeśli chodzi o przykładowe pokarmy http://forum.klub-malawi.pl/pokarmy.php brać wybierać :) . Co do częstotliwości karmienia i ilości podawanego pokarmu to generalnie lepiej kilka razy dziennie małymi porcjami tak aby brzuchy się nie wypychały :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przykładowe pokarmy http://forum.klub-malawi.pl/pokarmy.php brać wybierać :)

Interesuje mnie pozycja KJ - klasyfikacja jakościowa, na jakiej podstawie pokarmy znajdujące się w tabeli otrzymały oznaczenia W, S, N, czy z zebranych doświadczeń hodowlanych, testów laboratoryjnych, ceny czy z innych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przykładowe pokarmy http://forum.klub-malawi.pl/pokarmy.php brać wybierać :)

Interesuje mnie pozycja KJ - klasyfikacja jakościowa, na jakiej podstawie pokarmy znajdujące się w tabeli otrzymały oznaczenia W, S, N, czy z zebranych doświadczeń hodowlanych, testów laboratoryjnych, ceny czy z innych powodów.



Nie warto korzystać z tego ;)

Bez odpowiednich testów taka klasyfikacja jest mało przydatna.

Jeżeli karmicie kilkoma pokarmami to trudno wskazać , który na co wpływa ; )


Możesz karmić te ryby takimi pokarmami jak :

Hikari Cichlid Excel , Tropical Malawi , Tropical Krill ,Tropical Spirulina Super Forte


Oczlik - nawet codziennie.

Wodzień

Artemia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Interesuje mnie pozycja KJ - klasyfikacja jakościowa, na jakiej podstawie pokarmy znajdujące się w tabeli otrzymały oznaczenia W, S, N, czy z zebranych doświadczeń hodowlanych, testów laboratoryjnych, ceny czy z innych powodów


IMO jest to subiektywna klasyfikacja na podstawie zebranych doświadczeń hodowlanych twórców bazy i forumowiczów.

Nie warto korzystać z tego ;)

Bez odpowiednich testów taka klasyfikacja jest mało przydatna.

Jeżeli karmicie kilkoma pokarmami to trudno wskazać , który na co wpływa ; )


Możesz karmić te ryby takimi pokarmami jak :

Hikari Cichlid Excel , Tropical Malawi , Tropical Krill ,Tropical Spirulina Super Forte


A ta propozycja poparta jest z pewnością odpowiednimi testami i wieloletnim doświadczeniem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Interesuje mnie pozycja KJ - klasyfikacja jakościowa, na jakiej podstawie pokarmy znajdujące się w tabeli otrzymały oznaczenia W, S, N, czy z zebranych doświadczeń hodowlanych, testów laboratoryjnych, ceny czy z innych powodów


IMO jest to subiektywna klasyfikacja na podstawie zebranych doświadczeń hodowlanych twórców bazy i forumowiczów.

Nie warto korzystać z tego ;)

Bez odpowiednich testów taka klasyfikacja jest mało przydatna.

Jeżeli karmicie kilkoma pokarmami to trudno wskazać , który na co wpływa ; )


Możesz karmić te ryby takimi pokarmami jak :

Hikari Cichlid Excel , Tropical Malawi , Tropical Krill ,Tropical Spirulina Super Forte


A ta propozycja poparta jest z pewnością odpowiednimi testami i wieloletnim doświadczeniem :mrgreen:



Nic takiego nie napisałem . ;)

Ale odsyłanie do bazy pokarmów i traktowanie tego jak wiarygodnego źródła informacji jest błędem.


Hikari cichlid excel jest pokarmem podstawowym dla moich pyszczaków i efekty są rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Dainichi specjalizuje się tylko w pokarmach dla pielęgnic.Udoskonalali swoją formułę x lat by pokarm był doskonały.Natomiast taki Tropical robi pokarmy dla wszystkich ryb,żółwi i czegoś tam jeszcze...jak zostaną odpady to to zmielą i wrzucą do puszek,podpiszą jako Malawi i na półki...Dla mnie różnica ogromna między tymi pokarmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zostaną odpady to to zmielą i wrzucą do puszek,podpiszą jako Malawi i na półki...

A skąd wiesz, masz na to jakieś dowody? Osobiscie używam teraz pokarmów Hikari i O.S.I. , ale dwadzieścia kilka lat wstecz nikt o nich w PRL nie słyszał. Hodowało się pyski na zwykłych Tropikalach. sałacie, makaronie, żywej dafni i oczliku. Ryby były w doskonałej kondycji, pięknie wybarwione. Zastanawiam się czy faktycznie warto wydawać wielką kasę na super żarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy faktycznie warto wydawać wielką kasę na super żarcia.

No tu to trochę przesadziłeś :wink: zadaj sobie trochę trudu i sprawdź ceny, wielkości opakowań (weź pod uwagę że Nature Food i Dainichi podaje się połowę porcji w stosunku do pokarmów "klasycznych") i porównaj . Pewnie okaże się że ta wielka kasa to różnica kilku - kilkunastu procent :) (kiedyś bawiłem się w taką wyliczankę ale nie chce mi się szukać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.