Jump to content

JBL - DENITROL


lukas2
 Share

Recommended Posts

WITAM . Denitrol stosowac tak jak jest napisane na opakowaniu ( pirwszy dzien 30ml na300l wody a przez kolejne 9 dni 10 ml na 300l wody ) moze jakies inne proporcje ? Kupilem butelke 250ml wiec moge stosowac go dluzej . Pytam bo nie chce go zmarnowac . Druga sprawa to tak zwane ryby startowe . Sprzedawca w sklepie powiedzial mi ze dobrze jest w czasie dojzewania wpuscic 2 male rybki np. gupiki zeby troche nasyfily . Jesli tak to po ilu dniach od startu je wpuscic ? Denitrol wlac od razu po zalaniu ? Zbiornik 375 l .

Link to comment
Share on other sites

Denitrol stosowac tak jak jest napisane na opakowaniu


Tak.


Druga sprawa to tak zwane ryby startowe . Sprzedawca w sklepie powiedzial mi ze dobrze jest w czasie dojzewania wpuscic 2 male rybki np. gupiki zeby troche nasyfily .


Zamiast "ryb startowych" lepiej wystartuj baniak dając coś z siebie.To "coś" to własna uryna.Nie będziesz się musiał zamartwiać co zrobić później z tymi gupikami...

Link to comment
Share on other sites

szkalneczkę, Kiedy? Jak Ci się zechce ;) Jeżeli wlałeś już Denitrol to sprawdź parametry. Gdyby NO2 było niższe od 10ppm a amoniak był zerowy to możesz spokojnie dolać coś od siebie ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

A czy wystarczy wystartować na samej urynie czy może lepiej dodać jeszcze BACTOZYM lub SERA Nitrivec. Co lepsze?

Link to comment
Share on other sites

Amoniak czy uryna to pożywka dla bakterii które znajdują się w preparatach typu sera bio nitrivec, JBL DENITROL.....

Link to comment
Share on other sites

 • 5 years later...
Odkopuje...

Przy starcie nowego baniaka

Jbl denitrol lac do filtra czy bezposrednio do wody ??Możesz bezpośrednio lać do wody...

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
  • Kondikus
   Dziękuję za pomoc. Jeszcze 1 pytanie. Czy w tym miejscu około 18 cm od grzejnika może stać akwarium? Chyba, że zamiennie szafki miejscami?
  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.