Jump to content

Pomoc w zakupie lampy UV ewent. UV-C


Lax2
 Share

Recommended Posts

Witam. Jako kolejny etap w kompletowaniu sprzetu do mojego akwarium postanowiłem zakupic lampe Uv lub UV-C, i tu odrazu pierwsze pytanie - 1 UV czy UV-C czym sie roznia i ktora bedzie bardziej funkcjonalna i przydatna? W poszukiwaniu pierewsze swoje kroki skierowałem do Alle...drogo :) i znalazłem cos takiego co by mnie ewentualnie interesowało przedewszystkim cenowo i tu moje drugie pytanie - 2 czy to jest cos warte? http://allegro.pl/item1154930947_lampa_uv_18w_sterylizator_uv_c_jakosc_i_cena.html http://allegro.pl/item1162269308_lampa_uv_118_sterylizator_18w_do_akwarium_i_oczka.html

Trzecie moje pytanie dotyczy doboru mocy. Moje akwarium to 240l z kubełkiem fluvala 405 (1300l/h) wiec z tego co na chłopski rozum wychodzi to przepływ wody w lampie powinien byc powyzej tego parametru a co za tym idzie moc sie zwieksza , w tym wypadku do 18w - 3 Czy moje myslenie jest prawidłowe i moc wystarczajaca ?

Ostatnie czwarte pytanie dotyczy długosci swiecenia - 4 od czego zalezy i jak długo swiecic przyjmujac zakup podanej lampy. Dziekuje

Link to comment
Share on other sites

brazylia

Lampy ktore pokazales w linkach to, to samo.Taka lampa nie jest Ci potrzebna, zeby uzywac ja nonstop.Przydaje sie tylko podczas walki z choroba w akwarium lub zakwitem,po za tym jest zupelnie zbyteczna,ale jest to moje osobiste zdanie, bo wiem ze sa zwolennicy jej uzywanie i uzywaja w swoich zbiornikach.

Jak juz mowilem wedlug mnie zbyteczny wydatek.

Link to comment
Share on other sites

eljot

Dla profilaktyki może leżeć w szafce :wink: (oby się nigdy nie przydała). Co do klarowności, to zlikwiduje ci tylko zakwit glonów lub pierwotniaków. Osobiście od początku przygody z Malawi nie uświadczyłem ani jednego ani drugiego i mam nadzieję że tak pozostanie :)

Link to comment
Share on other sites

Perez666

Ja używam 9W lampy JBL aquacristal,świeci praktycznie nonstop.Została mi ona po likwidacji SA.Żadnej choroby moje rybki w tym baniaku nie uświadczyły.Zamierzam stopniowo skracać czas jej świecenia do całkowitego zaprzestania,wtedy zobaczę jaki wpływ będzie to miało na baniak.

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

Więc jak sam widzisz, u Pereza działa na zasadzie placebo. Odłóż kasę na coś bardziej pożytecznego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.