Jump to content

Narybek!!!


mariope
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. mam pytanie odnośnie narybku ostatnio jedna rybka miała w pysku ikre odłowiłem ją i dałem do kotnika po jakims czasie zauważyłem malutkie rybki było ich 7, nie wiedziałem co robić dalej więc zostawiłem tak jak było na drógi dzień przychodze z pracy patrze a tam zostały 2. Czy powinienem był odłowić tą samicę i zostawić same młode? dodam ze nie było możliwości żeby rybki się przedostały poza kotnik.


Powiedzcie mi ja postępować koolejnym razem ??? prosze


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A może pozostałe 5 ma w pysku ? Pyszczaki tak mają, że wypuszcza małe, a jak coś je lub ją zaniepokoi to wracają do paszczy. Oczywiście piszę o sytuacji gdy samica jest odłowiona.

Link to comment
Share on other sites

czester_ widocznie niepokoisz swoje samice bardziej niż ja :D . U siebie nie zaobserwowałem, aby samica po wypuszczeniu młodych później je pożerała, a mam zwyczaj zostawiać ją z z małymi, dopóki widzę, że korzystają ze schronienia w jej pysku. Choć bywają samice, które w czasie odławianie wypluwają młode i potem już ich nie zbierają /ostatnio miałem taki przypadek/ wówczas taką samicę od razu separuję nie czekając aż schowa młode głębiej :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

jak samica wypuści juz mlode na dobre trzeba ja odlowic do akwarium glownego, wyglodniala po inkubacji po krotkim czasie traci instykt macierzynski i zje mlode, czesto przy 1 noszeniu i w stresie polyka roniez ikre.

Link to comment
Share on other sites

Ja również nie widziałem, by samice zjadały młode, a odłowiłem ich kilkadziesiąt. Nie można jednak tego wykluczyć. Może wzięła do pyska spowrotem. Ostatnio miałem tak z parallelusową, wypuściła młode w kotniku, gdzie był już narybek msobo i maisonów, włożyłem siatkę, złapałem ją w 30 sekund i wrzuciłem do akwarium głównego. Patrzę, a ta znów ma pełny pysk! Nazbierała w moment część potomstwa. I musiałem znów ją łapać.


Odnośnie przygotowania kotnika, dobrze jest dać takie kamienie, żeby rybki mogły się schować i samica nie dała rady wziąć ich ponownie. U siebie nie mam w ogóle piasku w kotniku, tylko kilka wapieni i młode zawsze chowają się przy dnie. Przeciątnie z miotów mam 20 sztuk młodych, także 7szt, to dość mało.

Powodzenia next time.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za informacje co do konkretnego kotnika to raczej nie mam miejsca tylko posiadam taki z siatki ze stelażem plastikowym jak zauważyłem że brakuje rybek to od razu wyłowiłem samice ale no niestety ta jedna która ocalała nie przetrwała ( schade ) napiszcie jak postępować przy kolejnym razie proszę. karmienie itp.

pozdrawiam i dziekuje

Link to comment
Share on other sites

w moim akwa to maingamo cos takiego i właśnie jedna z nich samica miała młode z tym że kiedyś juz też zauważyłem ze miała wól ale nie odławiałem jej i nie widziałem małych rybek aż do teraz jak odłowiłem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
  • teller
   Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
  • Bartek_De
   Nic nie musisz robić, wysyp okrzemek to normalne w świeżych akwariach. Martwi mnie natomiast wynik No2. Jesteś pewien, że 5? Może 0,5, a może 0,05? Osobiście nie widziałem testów ze skalą do 5 z tym parametrem. Doprecyzuj to i zaopatrz się w testy kropelkowe, paskowe są mało dokładne.  Co do filtracji to faktycznie jest mizerna i dlugo na tym nie pociągniesz. Dołożenie kubełka to konieczność w Twoim przypadku. Filtr moze stać na podłodze obok, jeśli Tobie to nie będzie przeszkadzać. Co masz na myśli pisząc, że filtr przestaję funkcjonować po kilku dniach?
  • teller
   Cześć wszystkim, założyłem miesiąc temu nowe akwarium z Malawi. Miałem do dyspozycji stary zbiornik 120 l. Około 10 dni od wpuszczenia domowników pojawił się rdzawy nalot na kamieniach, na szybie, w niektórych miejscach pod powierzchnią piasku. Wymiana 30% zbiornika co tydzień nie pomaga. Wciąż po kilku dniach pojawia się nalot, a filtr przestaje funkcjonować. Co może wyeliminować ten nalot i zachować czystą wodę na dłużej?   Parametry wody w momencie największego wysypu: NO3 - 50 NO2 - 5 GH - 8d KH - 20d pH - 8.0 Cl2 - 0.8 Chcę kupić nowy, bardziej wydajny filtr. Czy zewnętrzny może stać na ziemi obok akwarium? Niestety komoda ma zbyt niskie szuflady, żeby zmieścić go do środka. Bardzo proszę o pomoc.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @pulpet za tak wartościowy opis Twoich obserwacji i spostrzeżeń. Teraz już chyba nie ma wątpliwości co do płci danego osobnika. Poobserwowałem go dokładniej i jak się okazało pojawiła się u niego na płetwie odbytowej jedna, dość duża, chociaż jeszcze nie tak mocno wyraźna atrapa jajowa (myślę, że proces jeszcze trwa).  Mamy więc samca 😁👍. Wariat jest bardzo ruchliwy i ciężko mu zrobić wyraźne zdjęcie. Coś tam jednak na nim widać, patrząc przez szkło nie ma wątpliwości. Żaden z pozostałych 13 Saulosi nie ma jeszcze atrapy.    
  • marcin73m
   Jak ja kleiłem swojego narurowca, to zgrzewane rury miały mniejszą średnicę wewnętrzną. To też był jeden z argumentów na "nie".
  • marcin73m
   o masz, faktycznie umknęło mi to 🙈 dzięki za poprawkę 👍
  • Bartek_De
   To już też Chindongo😉
  • Bartek_De
   Na odchowanie, co by boruty u Ciebie nie było 😁
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.