Jump to content

Obsada mix - kilka pytań

Err0r
 Share

Recommended Posts

Err0r

Cześć,

pewnie większość z was widziała filmik od Podwodne Światy Aqua Test o Malawi.

Chciałbym poruszyć temat obsady tego zbiornika. Pływa tam kilkanaście różnych gatunków ryb co wygląda imponująco ale jak to się ma w praktyce i w długim terminie? Nie jestem ekspertem ale niektóre z tych gatunków chyba jeszcze podrosną... jak ta obsada będzie wyglądać za rok lub za trzy lata ? Co z agresją w takim zbiorniku? Co z przerybieniem? tutaj akurat jest ogromny sump i duże podmianki... a czy w akwariach ze słabszą filtracją można coś takiego utrzymać bez skoków parametrów ? i na koniec... gdzie on kupił te wszystkie ryby za jednym zamachem? podobno z jednego źródła wszystko...

Pozdrawiam!

bojack
Godzinę temu, Err0r napisał:

gdzie on kupił te wszystkie ryby za jednym zamachem? podobno z jednego źródła wszystko...

Tan-mal ma mega duży wybór ryb zarówno z odłowu jak i f1.

Err0r

kupił wszystko w tanganika konin. To już ustaliłem.

Pytanie jak ta obsada sobie da rade z czasem  i czy te ryby jeszcze urosną? na ten moment wygląda to pięknie ale co dalej ?

Mróz

Te ryby z pewnością jeszcze urosną. One jeszcze wydają się być małe/średnie a i tak jest tam tłok, jak urosną będzie ciasno. Dziwi mnie taki dobór obsady i mnogość gatunków, bo widać że właściciel ma to tam fajnie wszystko przemyślane odnośnie sprzętu itp co sugerowało by doświadczenie w temacie, a obsada typu "dużo i kolorowo". 

Nie krytykuje, po prostu już wiem że jeśli człowiek chce się przypatrzeć rybom oddającym choć w małym stopniu zachowania z jeziora, to ryb po prostu nie może być za dużo.. Sam na przykład mając już w głowie plan na baniak o metr dłuższy od omawianego (o szerokości 80cm), dam do niego jedynie trzy gatunki i to też nie największe.

• Like 5

wilu25

Ryby z Tanganika Konin, tak jak kolega pisze, akurat też coś zamawiam więc info pewne :)

wilu25

Co do obsady, rzeczywiście wybór właściciela zbiornika, tak jak pisał Pan Sebastian z TK "miało być kolorowo"

darianus

Bardzo ładne Lethrinopsy "Red cap". Ciekawe, czy poradzą sobie w tej obsadzie.

wilu25

Nie reklamuje, ale sam się nad nami k zastanawiam, tak wyglądają w jednogatunkowym, ma być niedługo młodzież po nich

received_4093924393987146.jpeg

received_491485898841511.jpeg

received_313753476915604.jpeg

received_228364708742854.jpeg

received_171437358265952.jpeg

• Like 5

Tomasz78

Generalnie jak ryby osiągną maksymalne rozmiary będzie duży tłok, przez co agresja będzie minimalna. Te kilka najmniejszych samic zostanie pożartych przez drapieżniki ( Exochochromis anagenys i chyba widziałem tam jeszcze młode dimidiochromis ). Będzie dużo i bardzo kolorowo a ryby pływając będą obijały się o siebie. I tyle w temacie.

• Like 2