Skocz do zawartości
**Przypomnienie** Ostateczny termin wpłaty składki członkowskiej za okres 2024/2025 to 15 maja br. Po tym terminie każdy klubowicz, który nie opłaci składki zostanie zdegradowany do rangi użytkownika. ×

Parametry w baniaku


pitik1247

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, deccorativo napisał:

Kolega deccorativo przyjął przeprosiny:) ale na samym początku napisał ci co masz zrobić  - robić podmianki wody ale najważniejsze wlać Amquel i nawet świadomie i celowo użyłem trybu rozkazującego, a potem decco czekał kiedy to wykonasz mimo że Pan który nigdy nie stosował uzdatniaczy i od 30 lat leje warszawską wodę prosto z kranu tobie akurat kazał lać uzdatniacz który poza ukryciem a nie detoksykacją jednego rodzaju amoniaku nic poza chlorem nie czynił.

Napisałem ci o NO2 wańka wstańka.?  W takich sytuacjach jaka zdarzyła się u ciebie  nawet codzienne podmiany po 50% nie są w stanie utrzymać azotynów w mierzalnym zakresie a zdziwienie tego Pana świadczy o nie wiedzy  ale tylko w zakresie ratowania ryb podmianami wody.

Wlałeś wreszcie ten Amquel i to na własną odpowiedzialność mimo że ci zakazał to się od razu odezwałem i przewidziałem że teraz NO2 spadnie do mierzalnego zakresu.

Jeśli wlałeś Amquel jak pytałem a nie odpowiedziałeś - czy dawka na całą pojemność akwarium ??????

To na razie nie rób podmian i nie lej więcej Amquela bo mimo że test pokazuje NO2 -0,6ppm to ten azotyn nie jest już trujący dla ryb bo wreszcie został zdetoksykowany ale dopiero tym Amquelem  to samo stało się z ukrytym przez uzdatniacz  Azoo amoniakiem NH3 i amonem NH4 .

Zobaczymy co będzie się działo po pomiarach o upływie doby.

mierz tylko NO2 i NO3 .

Jeśli NO2 będzie stało a NO3 rosło powoli to czekasz bez podmian wody - bo czas działa na twoją korzyść.

Wydaje się że wlanie Amquela zwolniło cię z tych dużych podmian wody - wreszcie.

Działanie Azoo Aquaguarda nie jest u nas dokładnie przebadane a Amquel wiemy co robi i był na tym forum wielokrotnie skutecznie stosowany do ratowania ryb w surowym baniaku i znamy jego działanie i nawet wiemy jakie będą parametry wody po jego zastosowaniu.

Niestety przez 2 tygodnie ryby pływały w wysokich stężeniach trucizn i mimo że wreszcie je zdetoksykowałeś to skutki  mogą wystąpić po czasie - myślę o rybach ale trzeba myśleć pozytywnie.

 

Dawka na całe akwarium i po 24 h dałem 2 dawke na całe akwarium . Zobaczymy dzis jakie.beda parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dałeś dobrze i więcej nie lej - czekamy na wyniki pomiarów.

wklej filmik z rybami - zobaczymy jak się zachowują

nie odpowiedziałeś też na moje drugie pytanie czy zauważyłeś różnicę w zachowaniu ryb p wlaniu Aqmuela?

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deccorativo napisał:

wreszcie został zdetoksykowany ale dopiero tym Amquelem  to samo stało się z ukrytym przez uzdatniacz  Azoo amoniakiem NH3 i amonem NH4 .

Na jakiej podstawie twierdzisz, że został ukryty, a nie zneutralizowany. Masz na to jakieś dowody? Znowu manipulujesz informacją i naginasz rzeczywistość do swoich teorii.Tyle ode tego Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deccorativo napisał:

nawet codzienne podmiany po 50% nie są w stanie utrzymać azotynów w mierzalnym zakresie a zdziwienie tego Pana świadczy o nie wiedzy  ale tylko w zakresie ratowania ryb podmianami wody.

Niczemu się nie zdziwiłem, bo wiedziałem i napisałem o tym, że AquaGuard nie usuwa NO2. Ty kazałeś czekać tydzień na Kordon i nic nie robić. Ciekawe jak by wyglądały ryby po tygodniu czekania w rosnącym amoniaku. AquaGuard przynajmniej załatwił amoniak, a podmianki nie pozwoliły za bardzo wzrosnąć azotynom. Zamykam się, bo widzę, że jesteś zły, że wszedłem do Twojej piaskownicy i zabrałem zabawki. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że cisza w temacie;). Ja bym dodał kolejną dawkę Kordona. NO2 jest jeszcze zbyt wysokie. Gdy zejdzie do poziomu 0.3 lub niższego będzie można odstawić i zobaczyć jak sobie radzi biologia. Zrób jutro pomiary. Postaraj się zrobić w dzień. 

edit.

Chyba tego nie przeczytałeś wieczorem, więc jeśli rano przeczytasz, to wlej rano Kordon, a po powrocie z roboty zmierz parametry.

Edytowane przez pozner
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, a do tej pory nie karmisz ryb? Pisałem żebyś karmił na początku umiarkowanie i co drugi dzień, żeby ryby nie zanieczyszczały odchodami za bardzo wody, ale nie żeby w ogóle. Teraz karm normalnie, raz dziennie i tyle, żeby się nie napychały. Ilość zależy od tego czym karmisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, pozner napisał:

Dżizas, a do tej pory nie karmisz ryb? Pisałem żebyś karmił na początku umiarkowanie i co drugi dzień, żeby ryby nie zanieczyszczały odchodami za bardzo wody, ale nie żeby w ogóle. Teraz karm normalnie, raz dziennie i tyle, żeby się nie napychały. Ilość zależy od tego czym karmisz.

Karmie ale tak co 2 dzien . Ale zastanawiam się czy ich nie przygłodzic troche żeby mi poczysciły akwa . Bo robi mi się na szybie taki brazowy.nalot i na anubiasie tez takie kropeczki się robia . Czy co polecacie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.