Jump to content

Moje pierwsze Malawi 200l - Zdjęcia


blastx
 Share

Recommended Posts

Przedstawiam zdjęcia mojego pierwszego Malawi, zalanego wczoraj 08.10.2015


Na razie akwarium stoi bez ryb i dojrzewa.

elpxmp4s90wn.jpg


Natomiast pokusiłem się by dodać (oczywiście nie naprawdę tylko komputerowo) kilka Pseudotropheus Saulosi, żeby zobaczyć jak mniej więcej będzie wyglądało jak już kupię i wpuszczę ryby.


eyg2mfg0trbg.jpg


Wiem, że nie powinno być anubiasów, ale kupiłem wcześniej 3 sztuki i gdzieś je muszę trzymać, więc póki akwa dojrzewa, to niech sobie tam rosną.


Jako tło dałem tymczasowo czarne worki foliowe, żeby uzyskać czarne tło i jakąkolwiek teksturę.


Wodę filtruje Tetra ex 800 Plus

Grzałka 100 W

Oświetlenie póki co:

1 x Hopar T5 21W/10000K oklejona po obu bokach folią aluminiową tak, że na środku świeci około 30 cm

1 x Hopar T5 21W/B' oklejona na środku tak, że świeci tylko 7 cm po obu stronach.


Parametrów wody jeszcze nie znam, bo nie robiłem testów.

Podłoże: piasek kwarcowy

Kamienie: zbierałem sam w Tatrach (jestem z Zakopanego)


Napiszcie co sądzicie o tej aranżacji.

Pozdrawiam (blastx)

Link to comment
Share on other sites

Heja:)


Powiem Ci, że przed zalaniem baniaka kombinowałem kilka godzin z ustawieniem kamieni. Robiłem z prawej taką plażę, ale jakoś smutno było jak sam piasek był. Stwierdziłem, że jak będą ryby, to jeśli najwięcej piasku będzie z przodu to będą pływały bliżej przedniej szyby więc i obserwacja będzie łatwiejsza.

Docelowo chciałbym 2 samce i 9 samic, ale nie wiem czy to nie za dużo ryb jak na 200 litrów ?

Czy lepiej z jednym samcem 6 samic ?


Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
Docelowo chciałbym 2 samce i 9 samic,


..śmiało możesz tę wersję mieć w akwa. Natomiast jeżeli chodzi o aranż to bardzo mi się podoba. Mam tylko nadzieję ,że ten środkowy kamień jest stabilny i nie grozi jemu przewrócenie się co może się skończyć pęknięciem szyby.

Link to comment
Share on other sites

egon44

Siemanko ;) Powiem ci trafiłeś w mój gust naprawdę super ci to wyszło,kamienie super ułożone tylko tak jak AndrzejWałb napisał jak tam ten środkowy kamień... jest stabilny?

Link to comment
Share on other sites

Aranżacja jak dla mnie świetna :) Kamienie ładne i sposób ułożenia też ok. Z anubiasami też dobrze wygląda akwarium, Dla mnie rośliny w malawi są miło widziane. Fajny pomysł z tymi workami jako tło :) Ogólne akwa 10/10

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje Panowie za Wasze opinie:)

Co do środkowego kamienia, to jest bardzo stabilny. Poświęciłem mu trochę czasu, żeby bezpiecznie stał. Tego na zdjęciu nie widać, ale ten kamień jest dość głęboko wkopany w piasek, a pod spodem jeszcze opiera się o inny kamień, tak że jest bezpiecznie.


Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładnie urządzony baniak. Nie wiem jak w realu wyglądają te worki jako tło, ale na zdjęciach wyglądają ciekawie. Co do anubiasów, to jeśli Ci się podobają, zostaw je. Miałem je i pysie ich nie ruszały.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   I oczywiście że chmura rzuca cień i zmienia temp barwową... (18) Timelapse: Rolling clouds above the beach - YouTube pierwszy z brzegu, jest kawałek ziemi po lewej. A gdzie tu stres?:  
  • makok
   Odrobinę wyobraźni. Napisałem że zrobię to dla funu. A może kiedyś "przeleję się" do 3-4 metrów i soft już będzie ready. 
  • triamond
   Krótka myśl co do samego pomysłu. Chmury nie rysują ostrych cieni na wodzie... Duża odległość chmur od wody, różna gęstość dla przenikającego światła, jakaś wielkość kątowa słońca,  rozpraszanie. Na belce 1,6m wyjdzie bardziej symulacja przelatującego ptaka,  co będzie stresować ryby...
  • makok
   Pewnie, ja piszę na codzień w C# .net, czasem pythonie, rzadziej js czy ts, ale wszystkie wchodzą w grę. Albo pyknę C# WinUI dla desktop windows, albo rzucę się na MAUI, bo prędzej czy później i tak będę chciał liznąć.... ale najchętniej to zrobiłbym blazor server onlinowo tylko kuźwa parkowanie tego na Azure kosztuje miesięczny haracz i tak się zastanawiam czy jest sens. Ogólnie odpowiedź brzmi nie wiem jak ale wiem na pewno że w języku C#. Narazie zainstalowałem arduino IDE, udało mi się połaczyć via usb... jak rozpykam wifi to napiszę jakiś szkielet. Badam jak skomunikować arduino z softem zewnętrznym w czasie rzeczywistym. Wolałbym logikę napisać w taki sposób żeby zewnętrzna aplikacja kodowała instrukcje w locie, podczas uploadu, ale zobaczymy w ogóle co jest możliwe. Innymi słowy najpierw w arduino wschody i zachody oraz całe świecenie, na wypadek odłączenia innych urządzeń, potem stopniowo fazy księżyca, a na końcu symulację chmur sterowaną początkowo z zewnątrz, bo jestem pewien że napisanie całości w arduino byłoby pracochłonne dla 48 knałów. Muszę się zastanowić jak to ugryźć. Jeśli chodzi o aplikację to postawię na suwaki bo nie znoszę interfejsów gdzie oczekuje się od usera wpisywania liczb albo wielokrotnego klikania strzałek.   Narazie rozdrażnił mnie fakt, że nie potrafię projektować PCB, bo cała konstrukcja będzie dramatyczna "na kablach".
  • Pikczer
   U mnie też filtry podgrzewają wodę, ale z racji obniżenia temperatury w domu muszę być czujny.  Niedawno pierwszy raz inkubowala samiczka Kadango, wypuściła 1 młode a resztę miała w pyszczku i to co najmniej 10 dni dłużej. Nie jadła ponad miesiąc. Nic jej nie jest.  Samice Aulonocara i Protomelas wypuszczają młode równo i bez kombinacji, około 21 dni. Niektóre samice wypuszczają młode jednego dnia jednocześnie a tu zdążyło mi się ze dwa razy że jakoś cwaniak szybciej się usamodzielnił. Może samica się wystraszyła i przez przypadek młody uciekł a później stwierdziła że to nie jej.  Ważne, żeby ryby były zdrowe:) 
  • KapitanCzysty
   Ciekaw jestem co Ci wyjdzie z tych eksperymentów, fajnie, że realizujesz i testujesz swoje pomysły. Będę śledził. 🙂  Co do ryb to brakuje mi jeszcze ważenia... 😅 😉
  • KapitanCzysty
   To jeden w plusów posiadania mieszkania, przy braku włączonego ogrzewania woda w dużym akwarium nie schodzi poniżej 24, a w kotniku jest o około 0,6-0,8 wyższa. Ciekawe z czego wynika ta różnica? Zwalam to na "winę filtra" który bardziej grzeje wodę niż pompa IBO.  Już się robi ciekawie pod tym względem. 🙂 Ostatecznie odłowiłem inkubującą samicę Hary do kotnika. Zajęło mi to jakieś 80 minut i już traciłem nadzieję. Okazała się bardzo czujna i doskonale znała wszystkie przejścia w skałach. Na szczęście obyło się bez wyciągania kamoli. Trafiła do osobnego zbiornika w 19 dniu inkubacji i podczas przekładania w siatce zauważyłem jednego około centymetrowego cwaniaczka, który szybko trafił z powrotem do pysku mamy jeszcze przed wypłynięciem z siatki. Jednocześnie we wtorek, czyli dzień przed przełożeniem danej samicy zauważyłem, że mam kolejną inbkującą niewiastę i tym razem padło na filigranową samice Perlmutta. Zastanawiające jest to, że nie było  widać jakiegoś większego ruchu w tym temacie. Jeden samiec Beta coś tam machał ogonem, ale sam chyba nie wiedział co robi i do kogo bo wydawało się, że pozuje przez lustrzanym odbiciem. Niestety w piątek rano było już pozamiatane i niedoszła matka pobierała normalnie pokarm. Dzień wcześniej, wieczorem robiłem podmiankę i tutaj dopatrywałbym się powodu takiej sytuacji. Zastanawia mnie jednak obecna sytuacja w kotniku. Z tego co zdążyłem zauważyć z pyska matki zdołał uciec jeden przecinek i stawiam flaszkę, że jest to ten sam, ktorego widziałem w siatce. 😄 Siedzi cały czas w szczelinie między skałami i próbuje się wychylać aby coś dziabnąć, ale jego matka dalej z pełnym pyskiem chce go z powrotem mieć przy sobie. Podpływa co chwilę do tej szczeliny i próbuje go z tamtąd wyciągnąć. CZasami wygląda to tak jakby na niego polowała. Robi to nieustannie. Pytanie moje, jak długo może trwać taka sytuacja? Czemu nie wypuściła pozostałych młodych? Rozkminiam to w ten sposób, że może nie czuje się bezpiecznie i póki jeszcze ma siły trzyma je w tym pysku. Może to taka nadgorliwa sztuka? 🙂 Trochę mnie to martwi, że młode nie mają już co jeść, a jej post trwa już 23 dzień.  
  • aurban6
   Możesz zdradzić jaki masz pomysł na konfigurowanie kanałów (interfejs) ? Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • pulpet
   Podobnie zeznaje mój lokalny kleiciel szkła. Jeżeli bierzesz akwa z jego koroną Alu, może być bez wzmocnień. Jeśli gołe szkło, to bez wzmocnień z pisemnym wyłączeniem 10 letniej gwarancji.  Rozmawiałem.wstepnie o akwarium 220 długim, szkło chyba 12 mm o ile mnie pamięć nie zawodzi.
  • Piotr775
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.