Skocz do zawartości

czy te jajeczka mają szanse przetrwac?


Kacper_90

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zauważyłem ze pyszczak inkubuje małe, odlowilem samice bo myslalem ze ma juz w pysku male rybki ale okazalo sie ze to jajeczka - dzien po odlowieniu samica mi padła ale zostawila jajeczka na dnie.... i mam pytanie czy te jajeczka są wstanie się dochować ? ? ?


akwarium 20l

maly wew. filterek

temp: 28 stopni


a847deb232dc4bd9med.jpg


a8cc104c9f0f580amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jej będzie w pysku samicy,która w sobie tylko znany sposób potrafi odrzucić zepsute ziarna i napowietrza ikrę ruchami mordki.Chociaż amerykańczycy nagminnie używają urządzenia zwanego "egg tumbler", taka wytrząsarka napędzana powietrzem. Ikra bez napowietrzania obumrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

miałem podobną sytuację,albo gorszą.Samica(Aulo.chilumba) przy gaszeniu światła wpadła w jakąś furię,gdy zapaliłem światło zobaczyłem że na dnie kotnika leży 7 jajeczek.Samiczka po chwili zaczęła zbierać jajeczka i wtedy zobaczyłem coś strasznego ZGNIATAŁA je w pysku jedno po drugim(nie wiem czemu).Zdesperowany zacząłem działać instynktownie i wypuściłem ją z kotnika i udało mi się uratować 2.TO była PIERWSZA dziwna sytuacja. druga nastąpiła 2 dni później gdy zobaczyłem kolejną samiczkę z jajeczkami w pysku zaryzykowałem i wpuściłem Ją do kotnika z tymi 2 jajeczkami.Na początku trochę się szamotała,(stres, nowe miejsce, itp.)wiadomo po niecałych 10 minutach 2 jajeczka znalazły nową opiekunkę...2 różne gatunki. To była DRUGA dziwna sytuacja...czekam na dalszy rozwój.Czy ktoś tak miał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jak druga samica przejęła by jajeczka w tym samym dniu to pewnie by donosiła i miałbyś od jednej samiczki dwa gatunki. Napisałeś że jajeczka w kotniku były dwa dni, to za długo aby przetrwały (chyba że z jakiegoś powodu nie zdążyły zbieleć). Samiczki mają silny instynkt macierzyński i pod koniec inkubacji potrafią wyłapać młode innego gatunku (nie dotyczy to mbuny bo one nie łapią ponownie młodych raz wypuszczonych). Jak dla mnie za szybko odławiasz samice, wstaw do kotnika rurkę pcf aby ryba miała spokój.

pozdrawiam.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dotyczy to mbuny bo one nie łapią ponownie młodych raz wypuszczonych

Za dużo mbuniaków nie miałem, ale widziałem wielokrotnie zagarniającą młode samicę A. caliptera,robiła to jeszcze przez tydzień po opuszczeniu pyska przez narybek. Może nie za bardzo reprezentatywny gatunek dla rodzaju mbuna ale wyjątki się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.