Skocz do zawartości

Okrzemki?


nasteq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Mortis. Akwarium ciagle bardzo świeże wiec spokojnie zaczekam aż natura zrobi swoje. :)


Nie jestem takim optymistą i jak zauważasz jaka jest tendencja to chyba jesteś w stanie przewidzieć skutek. Okrzemki zdominują zielone i będą Góry Colorado jak to określił klasyk. Także to przekonanie że same znikną z czasem nie u każdego się sprawdza a potwierdzi to wielu kolegów z tego forum.

Military Helmet też nie są rozwiązaniem bo jak zjedzą okrzeki to zajmą się zielonym i dla ryb nic nie zostanie. Następnym etapem mogą tylko pozostaćtylko albo goła glonowa pustynia albo czarne krasnorosty - bo tych Military nie jedzą.

Rozwiązaniem jest - pozbawić wody krzemianów tak do poziomu 0,2ppm wtedy już nie preferujesz okrzemek i zielone same sobie poradzą.

Jak to zrobić to zupełnie inny temat bo to chemia wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiduję w ciemno iż twoja kranówa ma SiO2 także poza skalą i jak moja cóś ok 60ppm;) więc do 0,2ppm to odległość jak do najbliższej galaktyki, a każda podmianka wody daje tyle krzemianów że wszelkie pochłaniacze przestają mieć sens.

Ja sobie z okrzemkami poradziłem ale to niezbyt popularna na forum droga.

http://forum.klub-malawi.pl/woda-biotopu-malawi-wody-ro-di-t23924.html


może to cię zainteresuje bo w akwarium zielone i krasnale - okrzemka nie uwidzisz a baniak stoi w oknie i słońce do niego zagląda i tak jest od samego początku czyli już 2 lata.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A gdybym zrealizował mój plan o hydroponice do tego akwa? Czy to pomoże cokolwiek na poziom krzemianów?



Idea asymilacji roślinnej czyli ogródek nad baniakiem to wspaniała idea ale nie dla Malawi czy Tanganiki. Sama przyroda przez miliardy lat prób z tego zrezygnowała w tych jeziorach na rzecz denitryfikacji.

Powinieneś już wiedzieć że nie działamy wbrew prawom fizyki i prawom przyrody.

Tym bardziej że hydroponika nic a nic nie wpływa na poziom krzemianów w baniaku bo rośliny tego nie zużywają ale keramzyt jako podłoże i wytwór ludzki może jeszcze dołożyć:sad: więcej.

Zacznij od pomiaru SiO2 w kranówie, ale i PO4 JBLem wyłącznie bo może otworzy to inne drogi do okrzemek-out zielony-yes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ostatnio, PO4 praktycznie brak, pierwsze oczko w teście JBL...


Co mnie zastanawia, stąd ten pomysł na hydroponikę (strzał w ciemno), to brak okrzemek w moich akwariach roślinnych. Może były krótko po starcie (już nie pamiętam) ale tak to ani śladu po nich... A woda taka sama.


Co takiego robią rośliny, ze krzemiany obecne także w tamtych akwariach nie powodują wysypu okrzemek? Skoro rośliny wodne robią "to coś" z hamowaniem okrzemek to może uprawa hydroponiczny zrobi to samo?


PS - dlaczego hydroponika nie dla Malawi? Chodzi o wysokie pH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.