Skocz do zawartości

Obsada do 120x45/40x55h


KubaWe

Rekomendowane odpowiedzi

waszek 18 nie pisz głupot,do tak małego zbiornika, bo sam trzymasz 3 gatunki w dwa razy mniejszym akwarium.kuba zobacz lethrinops red cap ithungi piękne samce.


No mili państwo,gdzie lethrinops do takiego szkła, przecież ta ryba potrzebuje o wiele więcej przestrzeni,a już na pewno nie nadaje się do trzymania z mbuną! Naprawdę prosze dwa razy zastanowić się przed dawaniem takich nieprzemyślanych propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wrzucić jakieś linki do fotek, które przedstawiają samice tego gatunku w sposób opisywany przez Ciebie, bo przyznam szczerze, że nie spotkałem się z takimi osobnikami, a swego czasu sporo grzebałem w sieci, żeby dowiedzieć się coś więcej o lethrinops'ach.

Nie wiem czy w takim akwarium uda się koledze utrzymać dwa samce, a jeśli nawet to IMHO samiec beta i tak zostanie zdominowany i nie ukaże swojego piękna, więc wracamy do punktu wyjścia tzn. 1 ładna kolorowa ryba w akwarium.

Poza tym z uwagi na temperament, połączenie ryb tego gatunku z mbuną raczej nie wchodzi w grę (nie będzie mu się dobrze współegzystować z żywiołową mbuną, zwłaszcza w takim relatywnie niewielkim akwarium)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o agresję wewnątrzgatunkową to jest ona na tyle niska,że z powodzeniem można mieć kilka w pełni wybarwionych samców bo to ryba spokojna,mało konfliktowa i mało terytorialna.To jedna z fajniejszych i ciekawszych cech tego gatunku. ALE czy trzymałeś kiedykolwiek te ryby dorosłe i obserwowałeś ich zachowanie, jak pływają w stadach podobnie do acei? Ile potrzebują miejsca na grzebanie w dnie? 120cm to zdecydowanie zbyt mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam te ryby 2samce i 3 samice .akurat nie potrzebują wiele miejsca do pływania.głownie trzymają sie dna gdzie mocno przesiewają piasek w poszukiwaniu jedzenia,dlatego potrzebują drobnego piasku aby nie uszkodziły sobie skrzel.samice owszem są srebrne ale mają na czerwono zakończone płetwy grzbietową i odbytową.w hodowli nie liczy się tylko kolor ryby ale także ich kształt i zachowanie a te u lethrinopsów jest naprawdę fascynujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z powyższego postu jest prawdą, poza miejscem do pływania. Zajmują w akwarium miejsce podobne do aulon (chociaż w jeziorze występują na o wiele większych głebokościach), ale rosną większe i wg. mnie sensowne jest trzymanie ich w większej ilości.Piękne ryby i naprawde warto zapewnić im dużo dna. Ale poważnie zastanawiałbym się czy red capy nadają się do akwa od 150cm długości właśnie ze względu na to kopanie.Moje dorosłe L. albus w stadku 3+7 ledwo pasowały do 700l zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaję przy swoim stanowisku :) - rodzaj lethrinops traktować jak każdą dużą niembunę. Może z wyjątkiem L. lethrinus bo to naprawdę małe jest. Miał te ryby Wojtek Sierakowski, więc można zasięgnąć jego opinii.

Osobiście czekam na listę tych pozostałych "wielu gatunków małej niembuny" nadających się do 240-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.