Skocz do zawartości

Dziwne NH3


radosny86

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, tylko jak to się ma do informacji zawartej kilka postów wyżej, z której wynika, że pomiary dokonywane w akwarium kolegi forumowicza nie wykazywały obecności NH3 w wodzie akwariowej.

Prawdę powiedziawszy ja jakoś nie mam zaufania do testów Zooleka - gdy startowałem swoje akwarium testy mierzące pozostałe parametry wody wskazywały zmienne wartości, a test Zooleka oznaczający NH3 nigdy nie drgnął (od samego początku do końca dojrzewania zbiornika cały czas wykazywał zerowe stężenie NH3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to się tak moim zdaniem, że test jest trafiony, i lepiej wymienić na lepsze testy nawet na małą "teczkę" JBL, wtedy pomiar lepszymi testami będzie bardziej prawdopodobny bo na chwile obecną to jak błądzenie we mglę niby coś tam widać ale do końca nie wiadomo co to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie wyjaśniam :


Po waszych postach i radach postanowiłem zrobić pomiar nh3 na wodach

kranówa

moje akwa

woda z filtra RO

deszczówka

każdy test wyszedł tak samo na początku woda kolor żółty po ok 10-15 minutach woda w każdej próbce zabarwiła się na identyczny zielonkawy kolor co po odczytaniu dało moje nieszczęsne 1,0.


Wniosek


test przeprowadzony u kolegi robiłem za krótko dlatego odczytałem zero (kolor żółty). Test wykazuje błędny pomiar. Sprawa zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.