Skocz do zawartości

Dziwne NH3


radosny86

Rekomendowane odpowiedzi

240l 13 pysków małych filtr zewnętrzny tetra ex 700 wkład to biobale ceramika ceramika gąbka gąbka i filtr wewnętrzny głowica z gąbką do 500l akwa. pomiary robie co dwa tygodnie zawsze wychodzi nh3 1,0 test zoolek jasno zielony kolor próbki,no2-0 żółty kolor próbki.Stąd ten post ciągle nęka mnie to nh3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wypowiadać autorytarnie, ale skoro nie piszesz, że ryby się dziwnie zachowują (leżenie na dnie, ciężkie oddychanie i zgony) czyli nie występują objawy typowe dla zatrucia amoniakiem, w tej sytuacji ja bym stawiał na walnięty test na NH3. Przy takiej wartości NH3 na pewno byś zauważył, że z rybami się dzieje coś niedobrego.

Rozumiem, że gdy akwarium wody dojrzewało to mierzyłeś parametry wody i występowały wahania NO2 i NO3 ?


Tak jak kolega powyżej zasugerował, dobrze byłoby się zaopatrzyć w lepszej jakości testy (np. JBL) i sprawdzić te parametry szczególnie, że ten test Zooleka na oznaczenie NO3 zbiera złe recenzje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gdy zakładałem zbiornik były wahania no2 i no3.Parę dni temu wymieniłem 1/3 wody myślałem że coś pomoże ale nawet nie drgneło. Ryby zachowują się normalnie sporadycznie któraś się zatrzepie jakby prądem dostała ale to tak jak pisze sporadycznie . Przypuszczam że testy są ok bo mierzyłem u kumpla i wychodzi u niego nh3-0 a u mnie 1.0 i ciągle jednolita zielonkawa barwa odczynnika.No nic jakby ktoś miał jakieś pomysły to proszę pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest trochę to, że przy teoretycznie dojrzałym zbiorniku oraz takim poziomie NH3 masz tak niskie wartości NO2 i NO3. A może warto byłoby spróbować użyć przez kilka dni węgla aktywnego ? Przyznam szczerze, że nie przychodzi mi nic innego do głowy... Może ktoś mądrzejszy coś jeszcze doradzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.