Skocz do zawartości

[240l] 120x40x50


_Michał_

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie uda Ci się na tyle dobrze zamaskować filtra, żeby nie "rzucał się w oczy" zawsze możesz się wybrać do jakiegoś porządnego sklepu akwarystycznego z rurką zasysającą znajdującą się w zestawie z tą zieloną gąbką dedykowaną do głowicy Atmana

At-203 i poprosić o docięcie "z metra" odpowiedniej gąbki w kolorze czarnym. Ja tak zrobiłem i przez jakiś czas (tzn. do zmiany głowicy na Aquaela) tak u mnie hulało.


Jeśli zaś chodzi o wybór głowicy: Atman vs Aquael - mam świadomość, że mnie koledzy z forum zaraz zakrzyczą, ale gdybym się decydował to wybrałbym tą drugą opcję.

Oczywiście wszystko zależy od odpowiedniego zamaskowania, co u mnie z uwagi na niezbyt dużo kamieni w zbiorniku było utrudnione, ale muszę stwierdzić na podstawie własnych doświadczeń, że:

- niestety Atman nie jest zbyt subtelny i zgrabny jeśli chodzi o wygląd (bardzo duża i ciężka w porównaniu do Aquaela głowica, której dodatkowo uroku nie dodają "rzucające się w oczy" szare akcenty),

- gorszy sposób mocowania niż a Aquaelu (przyssawki przestały trzymać po 3 miesiącach i filtr zaczął samoczynnie opadać na dno - Aquael ma dodatkowo zaczep, którym oprócz przyssawek możesz zahaczyć mocowanie głowicy za górną krawędź akwarium)

- no i największa IMHO zaleta Aquaela w porówaniu do Atmana - regulowany strumień wylotu w poziomie bodajże w przedziale 120 stopni.


Oczywiście nie chcę Cię zniechęcać, ale trochę żałuję pieniędzy wydanych na Atmana (plus jest taki, że mam w zapasie dodatkową głowicę). Dlatego z czeskich produktów wszystkim szczerze polecam Skodę Octavię, z której jestem bardzo zadowolony, a nie Atmana ;-)


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się rzuca w oczy. Mi również wydawało się, że jest większy ale nie miałem możliwości porównać.

Wiele czytałem na ich temat i szczerze powiedziawszy byłem skłonny do Aquaela.

Plusy:

- Te świetne przyssawki

- Podobno cicha praca

- Możliwość regulacji

Minusy:

- Cena, no ale cóż za jakość się płaci...


Atman:

Plusy:

- Dobra cena

- Dość dobra wydajność(nie przekłamana)


Minusy:

- Ciągłe buuuuuuuuu czyli "traktorek", chyba, że się go wyciszy

- Rozmiar i kolorystyka

- Przyssawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tego jeszcze dodasz bardzo dobry serwis gwarancyjny Aquaela (przysyłają szybko części zamienne pocztą lub wymieniają uszkodzony sprzęt bez zbędnej zwłoki) to jeśli nie jesteś ograniczony możliwościami finansowymi warto się zdecydować na Aquaela. Ja do tej swojej głowicy kupiłem sobie dedykowaną tubę F-100 (niebieska gąbka w plastikowej obudowie przez co nie jest w ogóle widoczny jej niebieski kolor) za 20 kilka złotych i jestem bardzo zadowolony.

A z tym buczeniem Atmana to było różnie - raz buczał, a raz nie - do dziś nie wiem od czego to zależało. Ale jak wymieniłem na Aquaela to żona z niedowierzaniem chodziła w pobliżu akwarium i się mnie pytała czy na pewno ten filtr działa bo go w ogóle nie słychać.

Jeśli chodzi o jego moc to ja u siebie w akwarium mam go skręconego na 3/4 mocy bo bardzo mocno dmuchał po podłożu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za gołębnik tam na górze po prawej?

Dzisiaj oglądałem Atmana i Aquaela bo zastanawiam się czy mój Ehaim 2010 da radę i jeśli będę kupować to zdecydowanie to drugie- Atman nie dość, że szary to prostokątny w poziomie i subiektywnie nie wygląda solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.