Skocz do zawartości

Połączenie akwariów


Sir_Yaro

Rekomendowane odpowiedzi

dużej średnicy rura nad krawędzią szkieł z pewnością będzie się zapowietrzać, ponad to będzie w sobie zawierała dobre 10-15l wody które w razie czego spłynie do zbiornika... zakładam że nie chcesz ich sklejać z racji tego że jedno już działa i musiałbyś je osuszać i rozkleić do wykrojenia jednego boku, a wiem że to wyzwanie...


zastanawiam się co Ci poradzić, jednak nie przychodzi mi za dużo do głowy poza odpaleniem dwóch zbiorników na jednym sumpie z kominami w tym narożniku...


teraz doczytałem że po przeprowadzce... w takim razie polecam zamiast zakupu drugiej 450-tki rozklejenie swojej i dokupienie za 300zł dwóch dużych szyb i sklejenie dużego zbiornika tak jak ja... akwa 140x55x55 rozkleiłem, dokupiłem za 300zł 2 szyby i skleiłem 720 o nietypowycch wymiaracch... imho zyskasz na tym więcej niż z podejściem na dwa zbioniki - praktycznie w tej samej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużej średnicy rura nad krawędzią szkieł z pewnością będzie się zapowietrzać, ponad to będzie w sobie zawierała dobre 10-15l wody które w razie czego spłynie do zbiornika... zakładam że nie chcesz ich sklejać z racji tego że jedno już działa i musiałbyś je osuszać i rozkleić do wykrojenia jednego boku, a wiem że to wyzwanie...


zastanawiam się co Ci poradzić, jednak nie przychodzi mi za dużo do głowy poza odpaleniem dwóch zbiorników na jednym sumpie z kominami w tym narożniku...


Nie rozumiem. Jakby to miało wygladac ?





teraz doczytałem że po przeprowadzce... w takim razie polecam zamiast zakupu drugiej 450-tki rozklejenie swojej i dokupienie za 300zł dwóch dużych szyb i sklejenie dużego zbiornika tak jak ja... akwa 140x55x55 rozkleiłem, dokupiłem za 300zł 2 szyby i skleiłem 720 o nietypowycch wymiaracch... imho zyskasz na tym więcej niż z podejściem na dwa zbioniki - praktycznie w tej samej cenie ;)


Odpada. Na pewno nie bedzie i sie chciało takich operacji robic. Z reszta co ważniejsze ja chce miec 2 akwaria a nie jedno olbrzymie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądać? no tak jakbyś dwa moje akwaria (patrz filmy) ustawił w rogu pokoju kominami do siebie - sump pod jednym z nich wysunięty żeby hydraulika trafiała tam z dwóch... i tyle


rurę "dla ryb" bym sobie odpuścił, jeśli nie ma być na stałe wklejonym elementem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja mam odpowietrznik w pudełku przelewowym. Przelot u szczytu jest jakies 20cm² (20cm x 1cm). Zapowietrzenie tego przy normalnej pracy (i wyłaczonej pompce odpowietrzającej) trwa na oko jakies 4 tygodnie. Dla bezpieczenstwa powiedzmy 2 tygodnie...


Rura fi 10cm ma przelot prawie 4 razy wiekszy wiec i zapowietrzała by sie znacznie dłuzej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie neguję, niemniej dla mnie to rozwiązanie mało eleganckie... bo skoro to miałoby być na dłużej (kupujesz chatę), to i mozna to zrobić lepiej (skleić zbiorniki) ;)


oczywiście sprawę przemyślisz ze należną Tobie starannością i będziesz działał na bazie tego - do czego gorąco zachęcam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej... jeśli rozważasz jedną ścianę o czym pisałeś, to to co proponujesz jest kompletnie bez sensu... po co stawiać dwa baniaki koło siebie i łączyć jej rura dostępną dla ryb, jeśli nie z potrzeby odrębnych biotopów?? a skoro tak to po co ta rura...?? w tej samej cenie co drugi baniak masz dwie długie szyby... i tyle


a w temacie zagiętego w rogu pokoju to jak w poście wcześniej...


to dla sprostowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.