Skocz do zawartości

Tragedia z wodą.


dejo555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów. Mam na imię Jarek ale możecie pisać Dejo.

Oczywiście na wstępie muszę przyznać się do błędów które zrobiłem i teraz muszę je naprawić. Oczywiście powiecie że jestem idiotom ale to zbędne bo już sam sobie zdałem z tego sprawę,po prostu podpaliłem się jak dziecko nowym akwarium.

Akwarium ma 450L.

Filter kubełek SunSun 303B z UV (1400l/h)

Napowietrzacz 400 Chinczyk

Grzałkai 2x200W.

Piasek 0.5mm ze sklepu zoologicznego

20kg. Kamienia białego (Wapnia Filipinski)

Akwarium zalałem 06/08/12 dodałem API Stress Coat+ i Jakies bakterie które polecili mi w sklepie.

Oczywisce po 48h. wpuściłem 4 glonojady,5 pyszczaków i tak co kilka dni dokupowałem po kilka sztuk aż uzbierałem 29 pyszczaków.

Problem zaczął się w zeszły poniedziałek gdy no2 skoczyło bardzo wysoko około 4,5. Wpadłem w panikę i zacząłem wertować wasze posty na forum po których poczyniłem następujące kroki:

Podmiana wody 50% + czyszczenie dokładnie dna i piasku.

Dodałem JBL Denitrol 40ml. i każdego następnego dnia po 13ml.

Przestałem karmić rybki.

Posiadam testy JBL Kropelkowy i JBL Paski.

Parametry wody przed podmianą wody 21/08/12 10:00am :

no3:50

no2:4,5

GH:14

KH:10

PH:8

CL2:0

Parametry po podmianie wody 21/08/12 20:00:

no3:25

no2:2,5

GH:7

KH:6

PH:7,4

CL2:0

Tempe.wody 26

Do wody dodałem: 40ml.API Stress Coat+ i 40ml.JBL Dentrol.


Parametry wody 22/08/12 11:00

no3:25

no2:2

GH:14

KH:10

PH:7

CL2:0

Tempe.wody 26

Parametry wody 23/08/12 10:30

no3:25

no2:2,5

GH:14

KH:10

PH:7

CL2:0

Tempe.wody 26

Mieszkam w Irlandii i jest tu problem przy kupnie rybek z nazwą i z informacją na temat pyszczaków itd.

Dodam jeszcze ze rybki puki co pływają żwawo i wyglądają OK.

Jeden pyszczak inkubuje ikrę w pysku a druga parka ma 2 dniowy narybek w kamieniu.

Co robić ? Cierpliwie czekać? Podmieniać wodę 10%-20% dziennie?

Bardzo proszę o doradzenie mi w jaki jeszcze sposób mogę pomóc rybką w poprawie parametrów wody. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam wszystkich Klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze.

Leć do sklepu i kup Toxivec.

Momentalnie zbije Ci NO2.

Wiem że to chemia ale w tej sytuacji wyjścia nie masz.

Z podmianami nie przeginaj 10% dziennie jest spoko.


Jest też drga opcja.

Jeżeli masz gdzieś dobrze zaopatrzony sklep to sprawdź czy przypadkiem nie mają Prodibio Biodigest (powinno być w sklepach z morszczyzną).

Jeżeli mają kup z 6 kapsułek, na początek wlej z 3, później dodawaj co tydzień jedną i powinno być spoko.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze.

Leć do sklepu i kup Toxivec.

Momentalnie zbije Ci NO2.

Wiem że to chemia ale w tej sytuacji wyjścia nie masz.

Z podmianami nie przeginaj 10% dziennie jest spoko.


Jest też drga opcja.

Jeżeli masz gdzieś dobrze zaopatrzony sklep to sprawdź czy przypadkiem nie mają Prodibio Biodigest (powinno być w sklepach z morszczyzną).

Jeżeli mają kup z 6 kapsułek, na początek wlej z 3, później dodawaj co tydzień jedną i powinno być spoko.


Cześć Kunta.

Dziękuje za rade ale jest duży problem z tymi produktami co mi napisałeś tj. dzwoniłem w do dwóch sklepów jeden w mieście a drugi oddalonym 125km ode mnie w Dublinie i niestety ale nie mają takowych produktów :(

Masz lub macie jeszcze pomysły?

Kunta może zobacz mi do tego sklepu online i tam mi znajdziesz coś godnego polecenia ? http://www.seahorseaquariums.com/store/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie masz dostępu do żadnego z powyższych to sprawdź czy to co masz obniża także NO2 bo nie NO3 jest u Ciebie głównym problemem.

36 godzin temu nalałem JBL DENITROL zawiera nie tylko znane bakterie, które przetwarzają amon do azotynów, a azotyny do azotanów, ale także dodatkowo kolonie bakterii heterotroficznych, które przekształcają białko w nietrujący amon.


TETRA AQUA NITRATE MINUS - Środek ten gwarantuje trwałe obniżenie zawartości azotanów w wodzie w akwariach słodkowodnych.

--

Kup testy na NH3/NH4 i zobacz jak z tym wygląda sytuacja bo też może być nielicho.


Test te kupie dziś i sprawdzę wodę. Dziękuje i 3majcie kciuki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

W akwarium pojawiły się OKRZEMKI.

Rano o około 7:00 godz. dodał 3 ampułki Prodibio Biodigestem i cierpliwi czekam.

Pozdrawiam.

ps.dodaje linka do moich zdjęć dla zainteresowanych moim akwarium. Jak ktoś rozpozna jakieś pyszczaki i zna ich nazwę to będę wdzięczny gdy poda numer zdjęcia i nazwę ryby.

http://www.flickr.com/photos/85870040@N07/7886014478/in/photostream/lightbox/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.