Skocz do zawartości

Wygięta szyba akwarium prostego.


ragazzo

Rekomendowane odpowiedzi

hej!

Mam pewien problem , otóż wczoraj rozpoczołem budowe pokrywy na akwarium 240l (120x40x50) które wypełnione jest wodą od 10 dni.

Przed rozpoczeciem pracy chcialem sie upewnić czy akwarium ma idealne wymiary. Na rogach jednej i drugiej strony wyszło mi rzeczywiscie 40 ale na srodku uzyskałem 40,5 , zmierzylem oczywiscie jeszcze raz i nie myliłem sie. Spojzalem wiec z boku i zauwazylem ze szyba jest lekko wygięta. Chcialem sie dowiedzieć czy mam prawo do niepokoju ze szyba wypadnie lub pęknie pod wpływem naporu wody.

Zauwazylem jeszcze ze w lewym gornym rogu na łaczeniu przedniej i bocznej szyby pojawily sie pęcherzyki powietrza na długosci ok. 6 cm od górnej krawędzi. Na szczescie na bezposrednim łaczeniu szyb czyli około 8mm jest silikon bez powietrza. Czy taka sytuacja może doprowadzić do przyszłych problemów związanych z akwarium.

dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoje akwarium ma wzmocnienia na górze szyby przedniej i tylnej? Nie masz wielkiego baniaka więc nie występują tam zbyt wielkie naprężenia, ciśnienie wody na wysokości 6 cm też nie jest wielkie, jednak jeśli posiadasz akwa na gwarancji to je reklamuj. Nigdy nie wiadomo co się może stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielkie ugięcie szyby jest normalne,

jego wielkość jest zależna od wielkości akwa a w szczególności od jego wysokości, grubości szyby z jakiej zostało zrobione i od zastosowanych wzmocnień.

co do bąbelków to czasami punktowo się spotkałem też z czymś takim - tzn z pojedyńczymi małymi bąbelkami i to nie jest szkodliwe, pytanie na ile jest to duże zjawisko u Ciebie tzn czy tez nieszkodliwe czy też skopali klejenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto link do nieszczesnego zjawiska

:arrow:http://www.speedyshare.com/901335337.html


:arrow:http://www.speedyshare.com/137569884.html


tylko w jednym miejscu jest takie coś reszta akwa jest okej , a wygiecie mierzylem dokladnie jeszcze raz i w srodku wynosi 4,5mm (404,5) róznicy do krawedzi.Jednak mierzylem tez glebokość 2cm od krawedzi i wyszło 401 mm.


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5 cm na 120 cm szyby ? wydaje mi się że dali Ci za cieńką szybę na to akwarium, chyba nie powiecie ze takie wygięcie to normalka.

podaj oprócz wymiarów grubość szyby. Natomiast gdybyś miał wzmocnienia boczne to nie wygieło by sie nawet o 0,1 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba 8mm

oto link do nieszczesnego zjawiska które wystepuje tylko w jednym miejscu

:arrow:http://www.speedyshare.com/901335337.html


Tutaj widac wzmocnienie boczne ktore ma długosc z przodu 80cm , z tyłu 97 cm. Z tym że z tyłu własnie nie ma wybrzuszenia.

:arrow:http://www.speedyshare.com/137569884.html


Wygiecie mierzylem dokladnie jeszcze raz i w srodku wynosi 4,5mm (404,5) róznicy do krawedzi.Jednak mierzylem tez glebokość 2cm od krawedzi i wyszło 401 mm.


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mierzyłes to przed zalaniem zbiornika? Może to poprostu wada abryczna i nic więcej. Masz wzmocnienia a akwa nie jest zbyt duże więc bez obaw. Te ślaby w łączeniu to efekt łączenia i dociskania szyby. dostało się tam prawdopodobnie odrobinka powietrza. Wycieku nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieku nie ma jeszcze ;)

Jest jednak możliwość ze szyba boczna mogła być ciut krzywo ułamana i pod wplywem naporu wody dostało sie tam powietrze , jak widac na zdj. najgorzej jest na samej górze ale tam nie ma wody , spuszcze jeszcze z cm wody , zyskam 3,5 cm i zobacze co sie bedzie działo.

Pomyśle jeszcze o połaczeniu dla pewnośći obu szyb usztwniających bocznych.

jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to ugięcie szyby jest dopuszczalne choć wzmocnienie szyby przedniej mogłoby być tej samej długości co tylnej .Nie podoba mi się spoiwo na tej pierwszej fotce wygląda na niedokładnie sklejone,jest tam za dużo powietrza. Akwa oddałbym do poprawki niech poprawią spoinę a przy okazji wstawią dłuższą poprzeczkę.Lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.