Skocz do zawartości

Zakładanie pierwszego Malawi krok po kroku


wasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, lepiej użyć jakiegoś preparatu z pożywką np. Sera Nitrivec lub Tetra Bactozym (ewentualnie sprawdzony aczkolwiek budzący kontrowersje sposób - trochę moczu ;)

Po co mieć dodatkowy kłopot z odławianiem rybek startowych, no i coś z nimi trzeba będzie później zrobić...


@wasiu - solidne masz to szkło - szyba grubości 10mm w takim zbiorniku to rzadkość - możesz spać spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy to było męczenie? No niby tak bo zbiornik był nie dojrzały, ale z drugiej strony nie widziałem u nich jakiegoś negatywnego wpływu tej wody na zachowanie. To już każdy sam musi zadecydować, czy chce rybki, czy "siknie" do akwarium, czy da pożywkę z bakteriami z zoologicznego. Ja tylko napisałem, jak zrobiłem u siebie


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update:


Nowe kamulce za waszą radą i mała zmiana wystroju.

Dolana woda z działającego akwa oraz troszkę Nutrafin'u Cycle przez co troszkę mętna woda ale do jutra na 100% się wyklaruje.


1002562y.th.jpg


Prawą stronę zostawiam jak jest bo nie chcę zakrywać na siłę tego filtra a znalezienie odpowiedniego kamulca graniczy z cudem... A jakiś piaskowców nie chcę dawać.


Ale żeby nie było tak kolorowo to mam problem z kubłem...

Otóż po zalaniu go w piątek tydzień temu, chodzi troszkę głośno (oczywiście odpowietrzony jak należy bo nie mieli powietrza itp) - myślałem że musi się jakoś dotrzeć w nowej wodzie albo glonkami zarosnąć ale ciągle to samo. 2 razy rozbierałem go na części i płukałem wirnik itp ale nic to nie zmienia...

Odgłos... hmmmm... coś jakby wirnik bił o obudowę tylko tak przytłumiony troszkę. Niestety słychać go już z odległości kilku metrów co mi się baaardzo nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest fajnie. Ale ja bym filtr zaslonil. Swoje kamienie mlotkiem i przecinakiem "strugalem" przez prawie 2 dni. A mam tylko dwa duze glazy po 15kg wykonane z jednej bryly 100 kilowej. Wiec jak widzisz da sie stworzyc kamien taki jak chcemy;-). Co do filtra to ci nie pomoge bo mam za male doswiadczenie w tej sprawie.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie za dużo kamieni,baniak o poj.200l.

sam w sobie nie za duży,a miejsca dla ryb mało...



Tak naprawdę wydaje Ci się :-) Kamieni nie ma tam dużo i miejsca mają sporo. Jak się patrzy od góry to z tych kamieni są 2 wysepki.


@waszek18 - może masz rację, żeby troszkę coś powalczyć z tym filtrem ale wczoraj to 2h spędziłem na układaniu kamieni i aż mi ręce "zdziadziały" od wody :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.