Skocz do zawartości

Zakładanie pierwszego Malawi krok po kroku


wasiu

Rekomendowane odpowiedzi

To dzisiaj mała aktualka krok po kroku co i jak składałem ;-)


Kamulce i płukanie piasku:

Kamienie wypłukałem karcherem więc szybko, łatwo i przyjemnie :-)

Z piaskiem natomiast zrobiłem tak:

-wiadro 25l

-sypiemy do wiadra 1/4 worka

-lejemy wodę pod ciśnieniem (nie karcher tylko zwykły wąż i pistolet ogrodowy z mocnym strumieniem - tyko nie tzw. mgiełka)

-wylewamy brudną wodę i znowu lejemy wężem i tak kilka razy aż woda jest czyściutka

-i tak aż skończy się nam worek :cool:


1002481p.th.jpg


1002482w.th.jpg


1002480r.th.jpg



Wyszorowane akwa:


Tak jak pisałem we wcześniejszych postach użyłem PH MINUS JBL'a, ocet, gąbka i 2 pary rękawic :P


1002478m.th.jpg


Tło

Co do tła to kupiłem w Leroy'u okleinę meblową ale nie mieli gładkiej tylko z wzorkami. 12 zł za metr to nie jest majątek a może wyglądać ciekawie no to przykleiłem:

1002479ax.th.jpg


W tzw. międzyczasie zrobiłem nietypową podstawę pod szkło:


1002477g.th.jpg


1002476f.th.jpg


I zestawik stoi na swoim miejscu:


1002485h.th.jpg


1002484c.th.jpg


Układanie kamoli i powolne zalewanie wodą:


1002486e.th.jpg


1002487p.th.jpg


1002488o.th.jpg


I mały zonk :!:

Siedząc i patrząc jak się napełnia widzę, że z lewej strony jest więcej wody niż na drugiej stronie (ok 1cm). Lekkie %^&*! pod nosem i myślenie co zrobić... Nie będę spuszczał wody i wyciągał klamotów bo kobieta by mnie zabiła wzrokiem więc na szybko wymyśliłem coś takiego i sprawdziło się idealnie :-) :


1002489v.th.jpg


Cały zestaw wyrównany idealnie i zalany do końca:


1002492.th.jpg


1002494j.th.jpg


1002495l.th.jpg


1002500t.th.jpg


Woda była przez chwilkę mętna ale rano następnego dnia po prostu kryształ :-)

Macie jakiś pomysł gdzie najlepiej jest wsadzić mechanika i czy dorzucić jeszcze troszkę kamieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie powinienes miec wieksze kamienie tak żeby chociaz można było schować wewnetrzny A ja dalbym ten filterek w lewym rogu wylotem skierowany wzdłuż tylnej szyby a wylot kubełka po skosie na przednia szybę


Dokładnie też tak myślę jak Ty :-) Tylko jak jest już tam wlot do kubła to nie będzie zasysał też "szitu" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też tak myślę jak Ty :-) Tylko jak jest już tam wlot do kubła to nie będzie zasysał też "szitu" :?:

To przeloz wylot z zew. na ta sama strone co wlot i ustaw wylot wzdluz tylnej szyby, a wew. daj po prawej i wylot na skos w strone przedniej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też tak myślę jak Ty Tylko jak jest już tam wlot do kubła to nie będzie zasysał też "szitu"

Nie nie będzie zasysał dlaczego?? dlatego ze na końcu rurki zasysającej masz teraz koszyczek przez który będzie zasysany syfek do kubełka nie ważne gdzie go zamontujesz Tak naprawdę to powinieneś założyć na ta rurkę prefiltr(tj gąbeczka może byc taka pokazuje obrazkowo

http://www.kirysek.pl/wklad-gabkowy-gabka-filtra-aquael-plus-p-733.html?osCsid=80d33df0c0ba7ba7feb8e3fc88a725ca Co Ci to da ze nie będziesz co miesiąc czyścił kubełka tylko raz na trzy -cztery miesiące ) Ewentualnie mozesz zaslonic ten koszyczek to jest wersja bez kasowa hihi:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.