Skocz do zawartości

Zakładanie pierwszego Malawi krok po kroku


wasiu

Rekomendowane odpowiedzi



Czy jakieś 40 kg piasku wystarczy na podłoże? Zastanawiam się czy przypadkiem nie zmieszać kilka rodzajów tzn. grys koralowy oraz pokruszone muszelki - tak doradził mi naprawdę dobry właściciel sklepu akwarystycznego (gadałem z nim jakieś 2h ;-) )


Co do obsady to zdecydowałem się na:

- Saulosi 2+6

- Rdzawy 1+3



40kg IMO zdecydowanie za duzo, mysle ze 20 powinno byc OK.Piasku z niczym nie mieszaj, tymbardziej z polamanymi muszlami, ktore maja ostre krawedzie.


Co do obsady to saulosi z "rdzawym" jak najbardziej, a jezeli chodzi o uklady to czas pokaze jak sie ryby beda dogadywac.;) i wtedy zadecydujesz po ile zostawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 szt. z gatunku to minimum, aby dobrac pozniej haremy, a najczesciej i tak za pierwszym razem nic z tego nie wychodzi;)


Nie wiem w jakim sklepie chcesz kupowac ryby, jednak radze abys dobrze poszukal sprawdzonych hodowcow, zeby pozniej uniknac rozczarowan zwiazanych z kiepska jakoscia zakupionych ryb, a nawet zakupem "bastardow'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym mam problem... Z kilku sklepów akwarystycznych tylko 2 oferują pyszczaki. Jeden z nich jest w Auchan Piaseczno (cena 12 zł za pyszczaka), natomiast drugi tylko na zamówienie (ceny jeszcze nie znam) ale gość jest niesamowity w temacie akwarystyki.

Allegro według mnie odpada a znajomych z akwa malawi nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 szt. z gatunku to minimum, aby dobrac pozniej haremy, a najczesciej i tak za pierwszym razem nic z tego nie wychodzi;)




Ok. W takim razie mam 3 opcje, zakładając, że:


OPCJA 1

- w sklepie są tylko Saulosi w związku z tym biorę tylko te i mam akwa jednogatunkowe

Pytanie:

Ile mam ich zakupić na samym początku tak żeby mogły się utworzyć odpowiednie haremy?


OPCJA 2

- w sklepie są obydwa gatunki które mnie interesują (Saulosi i Rdzawe)

Pytanie:

Po ile sztuk każdego z gatunków mam kupić żeby utworzyły się haremy?


OPCJA 3

- w związku że mam w zbiorniku nadfiltrację - można się pokusić o tzw. "kontrolowane przerybienie" (wiadomo - agresja rozłożona na więcej osobników, ale mniejsze prawdopodobieństwo zobaczenia naturalnych zachowań pyszczaków itp.)

Pytanie:

Ile czego i w jakich proporcjach mam kupić?



PS.


Proszę tylko żebyście Panowie i Panie nie denerwowali się na mnie, że zadaję tyle pytań ale chciałbym mieć odpowiednio poukładane w głowie, zanim będę mógł cokolwiek zacząć niż tylko patrzeć na Wasze szkiełka w galerii.

Owszem - przeczytałem praktycznie całe FAQ oraz kilka innych serwisów dot. malawi ale wybaczcie poprostu muszę zapytać się sam w swoim temacie i (oczwywiście z dzięki Waszej uprzejmości) otrzymać na nie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie mam 3 opcje, zakładając, że:


OPCJA 1

- w sklepie są tylko Saulosi w związku z tym biorę tylko te i mam akwa jednogatunkowe

Pytanie:

Ile mam ich zakupić na samym początku tak żeby mogły się utworzyć odpowiednie haremy?



ad.1

Jezeli jednogatunkowe tylko z saulosi , IMO 15 szt. i poczekac az sie "wyklaruje" kto jest kto i jaka bedzie hierarchia.



OPCJA 2

- w sklepie są obydwa gatunki które mnie interesują (Saulosi i Rdzawe)

Pytanie:

Po ile sztuk każdego z gatunków mam kupić żeby utworzyły się haremy?



ad.2

w sytuacji wyboru 2 gatunkow, wzialbym po 10 szt. z kazdego



OPCJA 3

- w związku że mam w zbiorniku nadfiltrację - można się pokusić o tzw. "kontrolowane przerybienie" (wiadomo - agresja rozłożona na więcej osobników, ale mniejsze prawdopodobieństwo zobaczenia naturalnych zachowań pyszczaków itp.)

Pytanie:

Ile czego i w jakich proporcjach mam kupić?

PS.



ad.3

Nie ma takiej opcji.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.