Skocz do zawartości

Dziwna płochliwość


jose

Rekomendowane odpowiedzi

Naczytałem się sporo na temat płochliwości, przyznam, że mam ten sam problem od początku założenia akwarium. Sytuacja wygląda tak, pysie w ciągu dnia jak podchodzę do akwa to chowają się ino kurz, jak tylko zaczyna się lekko ściemniać na zewnątrz takie objawy znikają, wręcz odwrotnie, gdy tylko się ruszę to już wszystkie są przy szybie i nie straszny im żaden ruch, mam wrażenie, że wtedy jadłyby mi z ręki (nie próbowałem jeszcze ;) ). Nie podaję parametrów bo nie sądzę, żeby to miało coś wspólnego, nawiasem mówiąc są w normie. Oświetlenie w akwarium przy zmroku nie ulega zmianie, czy ktoś miał może podobną sytuację? Zaczyna mnie to bardzo irytować, bo w ciągu dnia nie mogę ich spokojnie obserwować. Dodam jeszcze, że dwa dni temu akwarium zmieniło miejsce z racji nowej szafki i problem jest nadal. Myślałem, że może rzeczywiście boją sie jakiegoś cienia, który przy układzie z oknami w specyficzny sposób je straszy, ale niestety, jak już wcześniej wspomniałem, dzień = panika, wieczór i noc = spokój i całkowity brak strachu. Co to może być? :confused:

aaa i oświetlenie to sylvania grolux + juwel colour lite na akwa 100x40x40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz akwa ustawione na przeciwko okna(jak u mnie-niestety)to może być powodem-przynajmniej u mnie występuje owe zjawisko.dla eksperymentu nie zaciągnołem rolet kiedyś na cały dzień i pysie były spokojniejsze i aktywne także w moim przypadku to-okno!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, coś w tym jest, sytuacja poprawia sie jak zasłonię okno, a niestety nie mam innej możliwości ustawienia akwa, ale dzięki za sugestie, bo już naprawdę zbadałem wszystkie możliwe powody. Może ktoś ma jakiś pomysł na zmianę tej sytuacji? Oczywiście ciągle zasłonięte rolety - odpada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z uwagi na nie możność przestawienia akwa w inne miejsce(oraz z tym że niebawem się przeprowadzam-i na "nowym" już tego błęu nie popełnię:))-pogodziłem się z tą sytuacją...u innych osób z takim układem może ten problem nie występuje-zależy jeszcze na którą strone okna-najgorzej(dla akwa)-jak w moim przypadku-na południe-słońce cały dzień!!i do tego glony-oczywiscie wskazane i lubiane-aczkolwiek nie koniecznie na przedniej szybie!...jeśli w miejscu gdzie mieszkasz ,pobędziesz jeszcze parę lub i naście lat-sugeruję przemeblowanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja mam w salonie aż 4 okna, w tym 2 dachowe na południowy zachód i to też "robi swoje". Ale po ostatnim przestawieniu akwa przynajmniej 2 okna są całkiem z boku baniaka, glonów na przedniej szybie nigdy nie uświadczyłem, bo słońce nie padało nigdy na akwa. Akurat dziś tak się złożyło, że z racji tworzenia odpowiednich haremów doszło kilka sztuk nowych pysiów i te są odważniejsze i jakby nie miały tego dziwnego instynktu ucieczki, wraz z nimi odważniejsze stały się też te moje "stare", może się to zmieni i oby nie zapeszyć. W ogóle wydaje mi się, że im więcej ryb w baniaku to problem jest mniejszy, coś w tym musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie wydaje mi się,żeby robiło to jakąś wielką różnicę. O płochliwości ryb nastrzępiono tu mnóstwo klawiatur, wystarczy sobie poszukać, w skrócie na co należy zwracać uwagę: parametry wody, stres, ilość kryjówek, wiek, sposób karmienia i włączania światła itd. Zapraszam do samodzielnego zgłębienia tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametry wody, stres, ilość kryjówek, wiek, sposób karmienia i włączania światła itd. Zapraszam do samodzielnego zgłębienia tematu.


...itd-umiejscowienie akwarium w pomieszczeniu:)....


no i czyż to nie jest zgłębianie tematu: wyciąganie wniosków z obserwacji i dzielenie się nimi na forum??...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.