MavNZ Opublikowano 17 Maja 2012 #1 Opublikowano 17 Maja 2012 Witam wszystkich ,jestem tu nowy , wiec milo mi was powitać . Właśnie jestem w trakcie planowania i urządzania mojego nowego akwarium. Aktualnie posiadam 160L z obsada 1 plus 4 electric yellow , pływa tam jeszcze 6 młodych tego samego gatunku ( wielkość około 10-12 mm ). Nowe akwarium : Wielkość w litrach : 400 Wymiary : 1200mmL x 650mmH x 600mmD Filtry : 1. Aqua one CF1000 2. Sunsun HW302 Oświetlenie : " stoi pod znakiem zapytania " 3. Ogrzewanie : 1 x 300w 1 x 150w Planowana obsada : Electric yellow 2 plus 5 ( plus aktualny narybek j.w ) Socolofi 2 plus 5 Saulosi 1 plus 4 Proszę o pełne wypowiedzi odnośnie obsady. Jeżeli wymienione ryby nie mogą być z sobą lub nie mogą być w tej ilości , proszę o uzasadnienie. Podłoże : Na dzień dzisiejszy używam mielony koral , ale będę z niego rezygnował , na rzecz czegoś ciemniejszego i tu proszę o sugestie.( proszę podać granulacje ) (Dodam tylko , ze mielony koral podwyższa PH a chciałbym ustawić między innymi parę korali , dlatego rezygnuje bo bedzie tego korala za duzo) Skały, kamienie itp. : Proszę o Sugestie i kierowanie się tez kolorem pisaku etc. aby miało to wygląd w połączeniu. Rośliny : Tak czy Nie , jak tak to jakie , jak nie to dlaczego Nie ? ( Proszę odpuścić sobie odpowiedz w naturalnych warunkach nie ma roślin etc. ) Akwarium otwarte z czterech stron , czy zasłonięte z trzech stron : Proszę o Sugestie bo tu mam duży dylemat. Akwarium będę urządzał pewnie w granicach 2 tygodni do momentu zalania. Później będzie dojrzewało w granicach 40 dni. Chodź być może proces będzie przyspieszony gdyż posiadam wodę pracująca w akwarium. Proszę o wypowiedzi i dziekuje.
MavNZ Opublikowano 22 Maja 2012 Autor #2 Opublikowano 22 Maja 2012 Witam , Akwarium zostało zalane , właśnie powoli dojrzewa. ( powinno być gotowe do wpuszczenia ryb za około 3,5 tygodnia ) Dziękuje wszystkim za pomoc przy zakładaniu akwarium, a w szczególności za wszystkie porady które dostałem w moim poście. Pozdrawiam i sukcesów życzę.
Bezprym Opublikowano 23 Maja 2012 #3 Opublikowano 23 Maja 2012 Witaj! Socolofi jest za duży do twojego akwarium dorasta do15 cm ty celuj w coś do 12 ,po za tym po co ci tyle żółtego kolorku.
matejk Opublikowano 23 Maja 2012 #4 Opublikowano 23 Maja 2012 Przecież to jest 400l To czemu się nie nadaje?
Bezprym Opublikowano 23 Maja 2012 #5 Opublikowano 23 Maja 2012 Ale długość tylko 120 cm.Ja bym raczej go widział w dłuższym baniaku.
grzesiekk Opublikowano 23 Maja 2012 #6 Opublikowano 23 Maja 2012 Chyba trochę przesadzacie już z tymi wymiarami. Za niedługo do yellowków trzeba bedzie mieć minimum 200x60x60 bo duże dorastają.
MavNZ Opublikowano 23 Maja 2012 Autor #7 Opublikowano 23 Maja 2012 Witam, W zamian za Socolofi wpada Maylandia crabro 2 plus 6 . Pozdrawiam ps Akwarium jest dokladnie 458 litrow , ale odliczylem wewnetrzne wyposarzenie np. kamienie , grzalka, piasek etc.
Perez666 Opublikowano 23 Maja 2012 #8 Opublikowano 23 Maja 2012 Witam, W zamian za Socolofi wpada Maylandia crabro 2 plus 6 . Absolutnie nie wpuszczaj do tego szkła Ps.crabro.Minimum dla tej ryby to 200cm zbiornik.
Slawek-meszek Opublikowano 23 Maja 2012 #9 Opublikowano 23 Maja 2012 Tak jak napisał Perez są za duże stanowczo za duże mam je osobiście i powiem że samiec 22cm w 120cm akwa to nie będzie wyglądał
Bezprym Opublikowano 23 Maja 2012 #10 Opublikowano 23 Maja 2012 Ja na twoim miejscu zastąpiłbym socolofi metriaclimą callainos (piękna ryba) i zrezygnowałbym z jednego żółtego a dałbym coś w innym kolorze np.jakiegoś elongatusa,rdzawego lub m. joanjohnsonae.Zostawiając saulosi masz moim zdaniem większe możliwościniż z yellowkiem
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się