Skocz do zawartości

Czy możliwe że zbiornik dojrzał po 1 tyg ?


padidar

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego NO3 ma spaść? Jakie są tego powody bo myślałem że NO3 to jest ten końcowy produkt nie do przetworzenia w normalnym filtrze. Denitrator z wolnym przebiegiem redukuje NO3 ale normalny cykl azotowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak NO3 mu spadnie o_O . Wątpie żeby miał jakiś denitryfikator.

Jak wzrosnie NO3 to potem podmiana i wpuszczać wieloryby



Ciekawe, jest to że spadnie .... poczekasz i spadnie skoro cykl się domknie. Co innego jak akwa jest dojrzałe i pływaja w nim "wieloryby", w razie skoku NO3 trzeba podmieniać wodę, samo nie poleci w dół ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Nowe newsy z baniaka, dla przypomnienia wczoraj dodałem 50 ml uryny i dzisiejsze wyniki takie same jak wczoraj: No3- 3mg/l, No2- 0,05 mg/l- może jeszcze uryna nie zaczęła działać:


Zacząłem się zastanawiać czy może testy są felerne i badałem kranówkę: NO3-0mg/l No2- 0,05 mg/l.


Czy to jeszcze się nie zaczęło, czy testy do śmieci ???


w sumie to już ponad tydzień, dane było dużo na start ( na początku tematu), sprawdzę jutro itd :)- może by już coś zaczęło się dziać :(


Pozdro:) dla Perez666- FAQ przeczytałem w tą i z powrotem kilka razy już od 3 wieczorów siedzę przy tym temacie i po prostu nie byłem pewny, czy może już się start skończył z powodu dobrych warunków startowych :)\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzicie po jakim czasie od dodania ( 50ml uryny na 160 l akwarium ) powinno skoczyć No2 po 2 dniach czy tygodniu???????? (proszę nie pisać że znajdę w FAQ- bo to już przestudiowałem :))


I jak już mowa o testach NH, czy polecacie test (tylko na start) NH3, NH4 czy NH3/NH4, nie wiem jaki mam kupić, jeżeli się zdecyduję. ????

--

A.......... jeszcze jedno pytanko zanim pójdę spać.


Czy test na No3 i No2 mają datę ważności ???????


Ponieważ na moich testach zoolek nie znalazłem takiej informacji, a mają ze DWA LATA i w związku z tym czy są wiarygodne, czy zakupić nowe i znów wydatek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sklepach są do kupienia testy na NH3, NH4, NH3/NH4- czyli który kupić ??


Ponieważ co znalazłem w internecie to koszt:

* test Zoolek NH3- 18zł,

* test Ammonium NH4- 44zł,

* test Sera NH3/NH4- 38zł,


więc który ????????


A i jeszcze powtarzam pytanie: po mniej wjęcej jakim czasie powininna zacząć działać dodana Uryna do akwa po 2 dniach czy tygodniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.